تکنیک های بازاریابی و فروش در ایران
      
رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان:
کد خبر: ۸۵۸۲۰۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳ 07 December 2018

رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان گفت: دانشجویان استان کردستان یک سری مطالبات فرهنگی و قومی نیز دارند که همه آنها در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اسناد بالادستی است.

به گزارش ایسنا، اسکندر مرادی با بیان اینکه روز ۱۶ آذر یادآور و بازخوانی رسالت اصلی قشر دانشجو در ایران است، اظهار کرد: در روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ دانشجویان مسئولیت اجتماعی و سیاسی خود را در قبال سرنوشت کشور نشان دادند؛ در این روز دانشجویان دانشگاه تهران در قبال تحولاتی که سرنوشت کشور را تعیین می کرد سکوت را شکستند و منافع ملی را در بطن مسئولیت دانشگاهی و دانشجویی بازنمایی کردند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۶ آذر ۱۳۳۲ ، عنوان کرد: در روز ۱۶ آذر هرساله در دانشگاه‌ها آیین و مراسم‌های ویژه‌ای با محوریت دانشجویان برگزار می‌شود و دانشجویان در این روز نسبت به آنچه که در کشور اتفاق می‌افتد اعلام نظر و موضع می‌کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان ادامه داد: اغلب این آیین‌ها با تفکر انتقادی از طرف دانشجویان برگزار می‌شود که بیانگر این است که دانشجو نسبت به آنچه در جامعه و در حوزه‌های اجتماعی سیاسی و اقتصادی و غیره در دو سطح داخلی و سیاست خارجی اتفاق می‌افتد آگاه هستند و دانشجویان ایرانی نسبت به سرنوشت کشور احساس مسئولیت می‌کنند.

مسئولیت شناسی دانشجویان کردستانی حوزه‌های متفاوتی را در برمی‌گیرد

وی با بیان اینکه در دانشگاه‌های استان کردستان هم دانشجویان در این روز به صورت نمادین نسبت به آنچه در سطح ملی و به ویژه محلی و مناطق کردنشین اتفاق می‌افتد اعلام نظر می‌کنند، اضافه کرد: مسئولیت شناسی دانشجویان استان کردستان حوزه‌های متفاوتی را در برمی‌گیرد که این حوزه‌ها شامل مسایل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی است.

مرادی عنوان کرد: دانشجویان استان کردستان مطالبات سطح جامعه را در قالب یک گفتمان دانشجویی مطرح کرده‌اند که به عنوان مثال همیشه یکی از مطالبات دانشجویان کُرد، ارتقای سطح توسعه استان همتراز با سطح متوسط ملی است.

وی همچنین اجرا و اعمال بنده‌هایی از قانون اساسی از جمله بند ۱۵ و ۱۹ که احساس می‌شود هنوز اجرایی نشده‌اند و یا مشارکت کُردها در سطوح ملی و استانی مدیریتی و تصمیم گیری و سیاست گذاری را از دیگر مطالبات دانشجویان استان کردستان دانست.

آگاهی دانشجویان کردستانی همتراز سایر دانشگاه‌های کشور است

رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان در ادامه ذکر کرد: تجربه اینجانب در دانشگاه‌های استان، نشان می‌دهد که آگاهی و گفتمان دانشجویی دانشجویان استان کردستان نسبت به مسئولیت دانشجویی همتراز سایر دانشگاه‌های کشور است اما با این وجود تفاوت‌هایی نیز قابل مشاهده است .

وی ادامه داد: دانشجویان استان کردستان یک سری مطالبات فرهنگی و قومی نیز دارند که همه آنها در چهارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اسناد بالادستی است.

مرادی در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: خوشبختانه آیین ۱۶ آذر هر سال در مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان کردستان با شور و شوق خاص برگزار می‌شود که نشان دهنده شادابی و طراوت و سرزندگی دانشجویان این دانشگاه است.

فارغ التحصیلی ۲۰ هزار نفر در دانشگاه‌های پیام نور کردستان تاکنون

وی اعلام کرد: دانشگاه پیام نور استان، بزرگترین دانشگاه دولتی کشور با چهار مرکز و پنج واحد دانشگاهی در شهرستان‌های استان است که تاکنون بیش از ۲۰ هزار نفر در این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان با بیان اینکه فضای فعالیت در دانشگاه پیام نور استان برای دانشجویان فراهم بوده و همه دانشجویان در چهارچوب قوانین و مقررات دانشگاه فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: دانشجویان دانشگاه پیام نور همواره سمینارهای دانشجویی در حوزهای فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و زیست محیطی و زبان و ادبیات کُردی را برگزار کرده‌اند و در سال ۹۶ و ۹۷ بیش از ۱۰۰ عنوان سمینار دانشجویی در حوزه‌های مختلف در مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور برگزار شده که به نظر می‌رسد حجم بسیار بالایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان دانشگاه باید بستر و زمینه فعالیت دانشجویی را فراهم کرده و ارتباط دانشجو با بطن جامعه بر بسترهای فراهم شده میسر شود.

خبرگزاری ایسنا مسایل دانشگاه‌ها را به صورت حرفه‌ای منعکس می‌کند

مرادی در پایان سخنان خود ضمن تبریک سالروز آغاز فعالیت خبرگزاری ایسنا، گفت: خوشبختانه خبرگزاری ایسنا ارتباط بسیار خوبی با مراکز دانشگاهی داشته و در واقع همه مسایل دانشگاه‌های استان را به صورت حرفه‌ایی و بر اساس رسالت اصیل و صادقانه بازنمایی کرده است.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار