تکنیک های بازاریابی و فروش در ایران
      
کد خبر: ۸۵۳۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۲ 20 November 2018

نتایج یک تحقیق نشان می دهد که دولت آمریکا از سال ۲۰۱۱ میلادی به بعد در حدود نیم میلیون نفر را در جنگ ها کشته و ۶ تریلیون دلار هزینه کرده است.

به گزارش ایبِنا به نقل از اسپوتنیک، بر اساس تحقیقات انجام گرفته شده از سوی موسسه واتسون در بخش امور بین الملل و روابط عمومی دانشگاه «برون» مشخص شد که در حدود ۳۷۰ هزار نفر به طور مستقیم به دلیل خشونت های مرتبط با جنگ های آمریکا جان خود را از دست داده اند؛ در حالی که بسیاری هم به دلیل سوء تغذیه و تخریب زیرساخت ها جان خود را از دست داده اند.

برآورد می شود که ۲۵۰ هزار غیر نظامی در جنگ هایی که به رهبری آمریکا انجام گرفته شده مرده اند و بیش از ۱۰.۱ میلیون نفر هم آوارده شده اند. ضمن اینکه ۶ هزار و ۹۰۰ نفر از نیروهای نظامی آمریکایی و ۷ هزار و ۸۰۰ نیروی نظامی قرار دادی و نیز بیش از ۱۱۰ هزار نفر جنگجو از سال ۲۰۱۱ میلادی به بعد در جنگ های مرتبط با آمریکا کشته شده اند.

البته این رقم شامل مرگ بیش از ۵۰۰ هزار نفر در جنگ سوریه نمی شود که دولت آمریکا و دیگر قدرت ها به دنبال سرنگونی دولت سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی بودند. این تحقیق نشان می دهد جنگ های آمریکا در عراق، افغانستان، پاکستان و سوریه در حدود ۵.۹ تریلیون دلار هزینه بر روی دست دولت آنها گذاشته است. همچنین ایالات متحده هم از سال ۲۰۰۱ میلادی به بعد برای جنگ های خود در اطراف جهان ۵.۹ تریلیون دلار هزینه کرده است.

این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا در ماه مارس سال جاری میلادی ادعا کرده بود که هزینه های ایالات متحده برای جنگ های خود از سال ۲۰۱۱ میلادی به بعد فقط ۱.۵ تریلیون دلار بوده است.

هزینه های جنگ آمریکا منجر به افزایش بدهی ملی و کسری بودجه ایالات متحده شده است؛ ضمن اینکه مبالغی را که آمریکا برای امور جنگ خود قرض گرفته باید با پرداخت های بهره در آینده تسویه کند و برآورد می شود که پرداخت های بهره تا سال ۲۰۵۳ میلادی ۷.۹ تریلیون دلار باشد. بر پایه این گزارش، هزینه های جنگ آمریکا بر روی نسل های آینده این کشور به دلیل مشکل کسری بودجه طولانی مدت، تاثیر خواهد گذاشت.  

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار