کد خبر: ۸۴۹۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲ 07 November 2018

دانشجویان دوره کارشناسی ارشد برای اتمام دوره تحصیلی خود باید پایان‌نامه ارائه دهند و در ارائه این تحقیق باید ضوابط آموزشی آن را رعایت کنند.

به گزارش آنا، براساس قوانین دانشگاه‌ها در دوره کارشناسی ارشد، دانشجویان این دوره قبل از نیمسال سوم تحصیلی موضوع پایان‌نامه خود را با نظر استاد راهنما و تأیید گروه آموزشی انتخاب کنند.

شرایط و نحوه انتخاب استاد راهنمای خارج از مؤسسه یا در رشته‌هایی که عضو هیأت یا مرتبه استادیاری وجود نداشته باشد طبق شیوه‌نامه مؤسسه انجام می‌شود.

انتخاب استاد مشاور به پیشنهاد استاد راهنما و تأیید گروه آموزشی از اعضای هیأت علمی همان گروه یا خارج از مؤسسه امکان‌پذیر است.

دانشجو پس از تدوین پایان‌نامه و تأیید استاد راهنما موظف است با رعایت ضوابط مؤسسه در حضور هیأت داوران از پایان‌نامه خود دفاع کند.

نمره پایان‌نامه در میانگین کل محاسبه نمی‌شود و ارزشیابی آن به صورت کیفی و به این شرح انجام می‌شود. مردود (کمتر از ۱۴)، متوسط (۱۴-۱۵/۹۹)، خوب (۱۶-۱۷/۹۹) و خیلی خوب (۱۸ - ۱۸/۹۹) است.

ملاک دانش‌آموختگی، داشتن میانگین حداقل ۱۴ براساس واحدهای گذرانده آموزشی و دفاع از پایان‌نامه است. چنانچه میانگین کل دانشجویی پس از گذراندن تمام واحدهای آموزشی دوره کمتر از ۱۴ باشد دانشجو اجازه دفاع از پایان‌نامه را ندارد و تنها یک نیمسال با رعایت مجاز سنوات تحصیلی به وی فرصت داده می‌شود تا با اخذ مجدد حداکثر ۱۰ واحد از درس‌هایی که با نمره کمتر از ۱۴ گذرانده است، میانگین کل واحدهای گذرانده را به حداقل برساند در صورت اجازه دفاع از پایان‌نامه به وی داده می‌شود.

چنانچه دانشجو در حین تدوین پایان‌نامه اقدام به تخلف علمی کند و این موضوع از سوی مؤسسه اثبات شود،‌ از ادامه تحصیل محروم و صرفاً گواهی مبنی بر تعداد واحدهای گذرانده دریافت می‌کند.

احراز و اثبات تخلف علمی دانشجو پس از اتمام پایان‌نامه از سوی مؤسسه منجر به ابطال مدرک تحصیلی صادرشده خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: