بازدید 13274
بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت آغاز شد. دستور جلسات علنی مجلس امروز شنبه به بررسی صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی رئیس جمهور است.
کد خبر: ۸۴۶۵۰۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳ 27 October 2018

بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت آغاز شد. دستور جلسات علنی مجلس امروز شنبه به بررسی صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی رئیس جمهور است.

به گزارش «تابناک»؛ آقایان فرهاد دژپسند، محمد شریعتمداری، محمد اسلامی و رضا رحمانی به ترتیب برای وزارتخانه های نامبرده به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شده اند.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس هر جلسه علنی باید چهار ساعت به طول بینجامد؛ بنابراین بعد از گذشت چهار ساعت از شروع جلسه نمایندگان تنفسی خواهند داشت و ادامه جلسه به پیشنهاد رئیس مجلس به رای نمایندگان گذاشته خواهد شد. در صورت موافقت نمایندگان با ادامه جلسه در شیفت دوم، پس از تنفس مجلس مجددا تشکیل جلسه خواهد داد.

مهلت بررسی صلاحیت هر وزیر یک ساعت و نیم و مجموع چهار وزیر ۶ ساعت به طول می‌انجامد و یک ساعت هم به عنوان فرصت دفاع از وزرای پیشنهادی برای رئیس‌جمهور در نظر گرفته شده؛ لذا مجموع جلسه رای اعتماد ۷ ساعت است که با حواشی و فرصت تنفس این جلسه احتمالا تا ساعت ۱۰ شب ادامه پیدا خواهد کرد.

در صورت رأی ندادن نمایندگان به ادامه جلسه در شیفت دوم ادامه بررسی صلاحیت وزرا به فردا یکشنبه موکول خواهد شد که البته احتمالا تکلیف وزرا همین امشب مشخص می‌شود.

جلسه امروز مجلس با حضور ۲۰۱ نماینده برای رسیدگی به صلاحیت فرهاد دژپسند، محمد شریعتمداری، رضا رحمانی و محمد اسلامی وزرای پیشنهادی اقتصاد، تعاون، صنعت و راه را آغاز شد. در این جلسه جمعی از وزرای کابینه دولت حضور دارند

حسن روحانی در صحن علنی مجلس در دفاع از وزرای پیشنهادی
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۳:۴۹

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری ظهر امروز(شنبه) در جلسه رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی راه و شهرسازی، صنت، معدن و تجارت،‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اقتصاد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی و آغاز راهپیمایی عظیم به سمت کربلای معلی اظهارکرد: در شرایطی که دشمنان در حال برنامه‌ریزی و توطئه علیه ما هستند و کلمه 13 آبان را به عنوان رمز جنایتکارانه خود اعلام کردند، حضور مردم ما در این راهپیمایی شکوهمند به معنای پیوند عمیق ملت ایران با خاندان رسالت است.

وی تصریح کرد: بی شک اگر عشق به امام حسین و پیروی از راه ایشان نبود،‌ امروز شاهد ایرانی مستقل و پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین موفقیت ملت در برابر تهاجم بیگانگان در طول هشت سال جنگ تحمیلی نبودیم. همه جا و در همه سختی‌ها و موفقیت‌های بزرگ یاری اهل بیت و رابطه مردم با خاندان رسالت بویژه امام حسین (ع) مسیر و راه پیروزی را برای ما هموار کرده است.

رئیس جمهور با اشاره به جلسه امروز مجلس برای رسیدگی به صلاحیت وزرای پینشهاد دولت، خاطرنشان کرد: در این مقطع تاریخی جلسه امروز مجلس بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل پیشاپیش از ریاست محترم مجلس و اعضای هیات رئیسه و همه نمایندگان محترم تشکر می‌کنم،‌ چرا که جلسه فوق‌العاده‌ای تشکیل داده‌اند تا در مقطع حساس کنونی کابینه را تکمیل کنند.

روحانی گفت: آنچه در هفته‌ها و ماه‌های گذشته مشاهده کردیم، پیروزی قاطع ملت ایران در برابر توطئه‌های آمریکا بود؛ بی‌ تردید ما از لحاظ سیاسی در سطح جهان پیروزی کم نظیر تاریخی را در اختیار داریم؛ در تاریخ دنیا کمتر سراغ داریم که آمریکا در سطح جهانی تصمیم مهمی علیه یک کشور بزرگ اتخاذ کرده باشد و هم پیمانان سنتی‌اش او را رها کرده باشند.  

 وی ادامه داد: یک سال گذشته در همین محل (مجلس شورای اسلامی) به بحث و بررسی می‌پرداختیم که اگر روزی در حقوق لاینفک ملت بزرگ ایران، آمریکا در برابر ایران بایستد ، اروپا در کنار ایران و روبروی آمریکا قرار می‌گیرد، حتما اکثریت قاطع اعضای جلسه این موضوع را نمی‌پذیرفتند و می‌گفتند این یک خوش‌بینی محض است و غیر ممکن است، اما به نظر من با تحقق این اتفاق یک پیروزی سیاسی کم نظیر تاریخی برای ملت ایران در ماه‌های اخیر اتفاق افتاده است.

رئیس جمهوری با طرح این پرسش که چه کسی فکر می‌کرد ظرف چند ماه در سه صحنه بزرگ حقوقی، نمایندگان ملت ایران به پیروزی دست یابند، خاطرنشان کرد: در دادگاه بین‌المللی لاهه ایران مقتدر تاکنون دو مرتبه طی ماه‌های اخیر در برابر آمریکا به پیروزی رسیده است؛ بار اول در زمینه صلاحیت، رسیدگی به دعوای طرح شده از سوی ایران بود که در این زمینه آمریکایی‌ها معتقد بودند لاهه صلاحیت رسیدگی ندارد و ما معتقد بودیم که این دادگاه صلاحیت لازم را دارد. در نهایت نیز لاهه علیه آمریکا و به نفع ایران رای داد.

روحانی ادامه داد: برای بار دوم در زمینه احکام موقت علیه آمریکا معتقد بودیم که این احکام باید صادر شود و آمریکا نیز با این موضوع موافق بود اما حقوقدانان ما و نمایندگان حقوقی ملت ایران به پیروزی رسیدند و چند روز پیش در مجمع عمومی سازمان ملل رئیس دادگاه لاهه محکومیت آمریکا را صریحا اعلام کرد.

وی همچنین به حکم صادر شده از سوی دیوان عالی کشور ایتالیا علیه آمریکا اشاره کرد و گفت: برای بار سوم طی روزهای اخیر در یک بحث حقوقی که طی آن حدود شش میلیارد دلار از اموال جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا توقیف شده بود در دادگاه عالی این کشور نمایندگان ایران در برابر نمایندگان آمریکا به پیروزی رسیدند و این اموال از توقیف آزاد شد.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه از لحاظ سیاسی و حقوقی امروز ملت ما دست برتر را دارد،‌ اظهارکرد: از لحاظ افکار عمومی، جهان ایران را کشوری متعهد به تعهدات می‌داند و آمریکا را به عنوان کشوری که هم وفای به عهد ندارد و هم مقررات بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد، می‌شناسد.

روحانی خاطرنشان کرد: در پی موفقیت‌های بزرگ کسب شده، جمهوری اسلامی ایران به دو موفقیت دیگر نیازمند است؛ اولین آن، موفقیت از لحاظ اجتماعی و دیگری موفقیت از لحاظ اقتصادی است؛ تمام برنامه‌ها بر این بوده که مردم ایران در مشکل اقتصادی قرار بگیرند و در برابر آمریکا سر فرود آورند.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی‌های دشمن بر این بوده که در موضوعات دیگر یعنی موضوع روانی و اجتماعی مردم را نسبت به آینده کشور و معیشت و آینده فرزندان خود مأیوس بسازند؛ در این دو موضوع اجتماعی و اقتصادی ما باید در کنار هم باشیم و آمریکا را به زانو در آوریم. بی تردید در این مصاف مهم تاریخی، دولت به عنوان سرباز مقدم این جبهه خواهد بود اما بدون مجلس، قوه‌ قضاییه و حمایت نیروهای مسلح و همچنین بدون هدایت و حمایت مقام معظم رهبری حتما نمی‌توانیم پیروز شویم.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: امروز خوشحال هستیم که هدایت جامعه را در این مقطع حساس رهبری بر عهده دارد و دولت با امید فراوان و توان لازم معتقد است که با هدایت رهبری و حمایت مردم از مشکلات پیش رو به خوبی عبور خواهیم کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت و مجلس معتقدند مردم در رنج و فشار بوده و زندگی آنها به سختی می‌گذرد، گفت: مردم از ما می‌خواهند که مشکلات آنها را حل کنیم. این حق مردم است. ما موظفیم کشور را از مشکلات با وحدت، اتحاد و یکپارچگی عبور دهیم. نتیجه جلسه امروز حتما بارقه امیدی برای ملت خواهد بود. ملت امروز می‌بیند که دولت و مجلس در کنار هم بوده و مصمم‌اند که مشکلات مردم را حل کنند.

وی ادامه داد: همه می‌دانیم که رسانه‌های بیگانه به مشکلات می‌دمند و می‌خواهند با تبلیغات دروغین افکار مردم را تسخیر کنند. رسانه‌های بیگانه به دروغ می‌گویند که ایران گران‌ترین کشور است. اما من از ملت می‌پرسم آیا آموزش در ایران جزو ارزان‌ترین آموزش‌ها در میان کشورها نیست؟ آیا بهداشت و درمان به طور نسبی جزو ارزان‌ترین میان کشورها نیست؟ آیا بنزین، گازوئیل، گاز جزو ارزان‌ترین میان کشورها نیست؟ آیا برق و آب در قیمت متعادل و مناسب نسبت به سایر کشورها نیست؟ آیا حمل و نقل در شرایط معتدل نیست؟ ما جزو کشورهایی هستیم که از لحاظ آموزش، بهداشت، انرژی و نیازمندی‌ها و کالاهای اساسی مردم جزو ارزان‌ترین کشورها هستیم.

روحانی تاکید کرد: با این وجود در بسیاری از نیازمندی‌های مردم مخصوصا آنها که حقوق ثابت دارند، مشکلی وجود دارد. ما نمی‌توانیم به مردم بگوییم چون آمریکا فشار می‌آورد، نمی‌توانیم کاری کنیم. این پاسخ پذیرفته نیست. نمی‌توانیم بگوییم چون فروش نفت مشکل دارد پس در اداره کشور ناتوانیم. نمی‌توانیم بگوییم به لحاظ روابط بانکی و مالی با دنیا مشکلاتی داریم، پس نمی‌توانیم زندگی مردم را اداره کنیم. ما وظیفه داریم کشور را اداره کنیم. البته باید واقعیات را به مردم بگوییم. من در محضر نمایندگان ملت با صراحت اعلام می‌کنم با وحدت، یگانگی، اتحاد و ایستادگی ملت بی‌تردید نه در زمان چندان طولانی بلکه در زمان کوتاه از مشکلات عبور می‌کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه آنها که می‌گویند ابر تورم داریم یا دروغ می‌گویند یا اقتصاد ایران را نمی‌فهمند، خاطرنشان کرد: ما ابر تورم نداریم. ابر تورم از لحاظ اقتصادی و تحلیل سیاسی نادرست است. ما از یک تورم تک رقمی متاسفانه عبور کرده‌ایم اما حتما می‌توانیم تورم را مهار کنیم. مهار تورم امکان‌پذیر است و روند صعود تورم ادامه نمی‌یابد. تورم ما افزایش یافته است. رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری هم کاهش یافته اما در عین حال در هیچ زمانی به اندازه امروز ذخایر کالاهای اساسی ما در سطح بالایی نبوده است. انبار ذخایر کالاهای ما کاملا مطمئن است.

وی بیان کرد: با آنکه امروز مشکلات ارزی داریم اما میزان ذخایر ارزی ما از همه پنج سال گذشته بالاتر است. هم کل ذخایر بالاتر است و هم ذخایر اسکناس. ما مشکل لاینحلی نداریم و مشکلات موجود را می‌توانیم با کمک هم حل کنیم. چهار سال است که در گندم، خودکفا شده‌ایم که در دهه‌های گذشته این دستاور بی‌نظیر بوده است. در حوزه گاز و گازوئیل نیز خودکفا هستیم و در بنزین هم در ماه‌های آینده خودکفا می‌شویم.

روحانی تاکید کرد: ما بیش از هر زمان دیگر به رای نمایندگان مجلس نیازمندیم تا کابینه با سرعت کامل شود و چهار وزیر پیشنهادی مسئولیت را بر دوش بگیرند و با تلاش از مشکلات مردم بکاهند.

امروز نباید به فکر انتخابات باشیم

به‌ گزارش ‌ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در ادامه  نطق خود در مجلس در دفاع از فرهاد دژپسند وزیر پیشنهادی اقتصاد با بیان این که بی تردید وزارت اقتصاد یکی از وزارتخانه‌های مهم ما در این مقطع  است، اظهار کرد:  درآمد ما بخش عمده آن از طریق این وزارتخانه تامین می‌شود، بنابراین بخش مالیات برای ما اهمیت خاصی دارد. امروز ما نیازمند به عدالت مالیاتی هستیم. در بسیاری از کشورهای دنیا آموزش، بهداشت، زندگی مردم و  حتی حقوق کارمندان اداری از مالیات پرداخت می‌شود، بنابراین ما امروز باید اخذ مالیات را افزایش دهیم و این کار از طریق افزایش کسانی که مالیات می‌دهند صورت بگیرد. ما در شرایط فعلی که رکود حاکم است، نمی توانیم مالیات را افزایش دهیم اما می‌توانیم کسانی را که فرار مالیاتی دارند به مسیر درست باز گردانیم.

وی با اشاره به نقل قولی از مقام معظم رهبری در یکی از جلسات خصوصی، اظهار کرد: رهبری انقلاب در یکی از جلسات به ما می‌گفتند که مالیات پرداخت کردن بر مردم واجب شرعی است و همه کسانی که تریبون دارند و مجتهدان شرعی باید به مردم بگویند که فرار مالیاتی حرام شرعی است. پس ما نیز نباید بگذاریم یک عده مالیات پرداخت کنند و بار سنگین آن را بر دوش گیرند، اما عده ای دیگر حقوق مردم را ضایع و پایمال کنند.

رییس جمهوری با اشاره به این که یکی از مسئولیت های مهم وزارت اقتصاد در شرایط فعلی اخذ مالیات و گمرکات است، اظهار کرد: بخش عمده ای از کار وزارت اقتصاد اخذ گمرکات است که برای تعادل در واردات و صادرات و همین طور سایر زمینه‌ها به کمک دولت می‌آید. همچنین کار مبارزه با قاچاق نیز یکی دیگر ازوظایف گمرکات است که از جمله مهم‌ترین آنها به شمار می‌آید و البته در این زمینه  سازمان‌ها و نهادهای دیگری نیز با دولت همکاری می‌کنند.

روحانی افزود: امروز وزارت اقتصاد ما مسئول  کنترل تورم و افزایش رشد اقتصادی است. وزارت اقتصاد در کنار بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه کشور باید تلاش کنند تا تورم را مهار کرده و به نظر من این شدنی است.

رییس جمهوری با تاکید بر این که ا مروز فرصت های خوبی برای تحولات اساسی در اقتصاد کشور داریم، تاکید کرد : یک معضل بزرگ ما در شرایط فعلی بانک ها هستند. آنها از یک طرف بار سنگین اقتصاد کشور را بر دوش می کشند. تا حدی که سرمایه‌گذاری به مدد بانک‌ها صورت می‌گیرد. تعاملات ما با سایر کشورها و روابط پولی و مالی‌مان با خارج از کشور از طریق بانک ها امکان پذیر است. پس آنها نقش مهمی دارند و پس انداز مردم را به سرمایه‌گذاری مثبت و در نهایت به افزایش رشد اقتصادی بدل می‌کنند، اما اگر به اصلاح بانک ها نپردازیم همان بانکی که می‌تواند راه گشا باشد، ممکن است به معضل اقتصادی بدل شود.

روحانی ادامه‌ داد: همه امروز می‌گویند که رشد نقدینگی در کشور بالا رفته است. این مشکل همیشه وجود داشته است. قبل از انقلاب از سال 41 تا 57 به طور متوسط رشد نقدینگی ما بالای 25 درصد بوده است و در مقاطع مختلف پس از انقلاب نیز به طور متوسط 26 تا 27  درصد بوده است، اما در دولت یازده رشد نقدیندگی 24 درصد و در آغاز دولت دوازدهم این میزان به 22.1 درصد رسیده است. پس دوستان بدانند که این رشد نقدینگی از آسمان نازل نشده است ،‌ بلکه همیشه وجود داشته است، اما رشد نقدینگی نیز  در سایه فرایند فزاینده یا رشد نقدینگی بر مبنای موضوعات پولی و مالی دو موضوع کاملا متفاوت است.

وی افزود: رشد نقدیندگی ما در سالهای اخیر بر مبنای پایه پولی و ضریب فزاینده بوده است. در حالی که معمولا در سال‌های قبل رشد نقدیندگی به خاطر استقراض دولت از بانک مرکزی انجام می شده است، اما امروزه رشد نقدیندگی ما در سایه رشد بانک ها از منابع بانک مرکزی شکل گرفته است، بنابراین انضباط   پولی و مالی خود را حفظ و حراست کرده است  ولی بانک ها ضمن این که بخش عمده از مشکلات ما را حل می‌کنند اما متاسفانه مشکل آفرین هستند. یکی از این موارد، کمک به رشد نقدیندگی است.

رییس جمهوری با بیان این که ما باید موضوع رشد نقدیندگی را حل کنیم، اظهار کرد: بانک‌های ما باید اصلاح شود و دست از بنگاه داری بردارند و تحت انضباط دقیق بانک مرکزی در آیند. ما در هفته‌ های اخیر به اختیارات بانک مرکزی افزوده ایم و در جلسات سه قوه و در شورای عالی اقتصادی از قانون عبور نمی‌کنیم. اگر موردی هم لازم باشد با یک سقف زمان بندی مشخص موقت نهایتا یک ساله این کار را انجام می‌دهیم و قانون را مجلس شورای اسلامی باید اصلاح کند. ما قانون را تغییر نخواهیم داد.

روحانی تاکید کرد : در مصوبه اخیرمان برای نظارت بانک مرکزی بر موسسات مالی و بانک های خصوصی و دولتی اختیار آن را افزایش دادیم. اما وزیر اقتصاد ما که دارای تجربه و تحصیلات اقتصادی است کاملا باید این را بداند که امروز بار سنگینی را بر دوش خود قرار می‌دهد.

وی با اشاره به کمک نمایندگان به وزیر پیشنهادی  اقتصاد در زمینه عبور از شرایط حساس فعلی، اظهار کرد:  من از تمامی کاندیداهایی که امروز به شما معرفی کرده‌ام پرسیده ام که از 24 ساعت چند ساعت کار می‌کنند. آنان اگر کمتر از 14 ساعت کار کنند نمی‌توانند بار سنگین وزارت را به مقصد برسانند. ما نمی توانیم با هشت ساعت و 10 ساعت کار کردن به جایی برسیم. من از تمام نمایندگان خواهش می‌کنم که به عنوان کسانی که مخالف یا موافق درباره وزرای پیشنهادی سخن می‌گویند حتما انتظارات خود را از وزیر مربوطه اعلام کنند. آنان باید توقعات خود را به وزرا منتقل کنند و شرایط اجتماعی را برای آنان بازگو کنند. ما باید با توان بیشتر در این شرایط مسیرمان را ادامه‌ دهیم.

روحانی   با تاکید بر این که     بازار سرمایه در شرایط فعلی برای ما ا همیت بسیاری دارد، اظهار کرد: موفقیت این بازار در ماه‌های اخیر یکی از افتخارات ما بود. آن هم در شرایطی که تورم ما از نرخ تک رقمی عبور می‌کرد و نرخ اقتصادی پایین‌تر رفته بود، اما این بازار سرمایه بود که به ما کمک کرد.

وی با تاکید بر این که سرمایه‌گذاری اقتصادی خارجی در اختیار وزارت اقتصاد است، اظهار کرد: برخی می‌گویند که 10 یا 14 کارخانه خارجی از ایران رفته اند. این موضوع را کنار بگذارید. در شرایطی که آمریکا در برابر ملت ایران ایستاده است و نشان داده است که نه با دولت و نه نظام ،‌ بلکه با ملت ایران مخالف است و اگر غیر از این بود چرا تحریم دارو و مواد غذایی را انجام می‌دهد، ما همسایگان خوبی داریم که باید با آنان تعاملات بیشتری داشته باشیم.

رییس جمهوری ادامه‌ داد:  ما دوستان زیادی در اتحادیه اروپا، برخی کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین و نیز کشورهای هند و چین را داریم و باید با آنها کار کنیم و به دنبال جذب سرمایه باشیم.

وی تاکید کرد : ما امروز یک وزارتخانه بزرگی را به آقای دژپسند می سپاریم و ایشان باید بار آن را بر دوش بگیرند. من برای انتخاب تمامی وزرای پیشنهادی ده‌ها ساعت مطالعه ، مشورت و تفکر کردم. البته  برخی از کسانی را که دعوت کردیم گفتند استخاره کرده‌ایم و بد آمده است. به نظر می‌رسد که استخاره در شرایط فعلی با ما همراه نبوده است. ما حتی برخی را هم دعوت کردیم اما وقتی با آنها به گفت‌وگو نشستم شنیدم که صدای لرزانی دارند. با خود گفتم این صدای لرزان نمی‌تواند بار وزارتخانه های مربوطه را در شرایط فعلی بر دوش بگیرند.

رییس جمهوری ادامه‌ داد:  احساس کردم وزرایی که معرفی کرده‌ام اراده و قدرت لازم را برای بر دوش گرفتن بار سنگین وزارتخانه در خود دارند. این بار امروز اگر با همکاری نمایندگان  نباشد به جایی نمی رسد.

روحانی با تاکید بر این که همان طور که گفته می‌شود و طبق قانون تصریح شده نمایندگان باید بر وزرا نظارت کنند، اظهار کرد: این وزرای پیشنهادی وزیر شما، دولت و ملت ایران هستند. پس همان طور که طبق قانون مشخص شده است نظارت کنید. اما در روحیه دادن به آنان در شرایط فعلی نیز کوشا باشید. من حتی می‌خواهم از این کار تعبیر به وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خودمان کنم. شما از آنان انتقاد کنید، سوال مطرح کنید، اما کمک هم بکنید. من دلم می‌خواهد وقتی وزیری از جلسه کمیسیون در مجلس شورای اسلامی به دولت باز می‌گردد، یا برای پاسخ دادن به پرسش‌های نمایندگان به مجلس شورای اسلامی می‌آید با روحیه و نشاط باز گردد.

روحانی با بیان این که امروز روز رقابت ما با احزاب یا اصولگرایان و اصلاح طلبان نیست، خاطر نشان کرد: امروز روز همبستگی جناح‌ها با یکدیگر است. ما همه با هم برادریم. دشمن اصلی ما یعنی آمریکا امروز شمشیر از غلاف بیرون آورده است و در برابر ملت ما گرفته است. ما باید با یکدیگر متحد باشیم و همه جناح های سیاسی ، چه چپ، چه راست، چه اصلاح طلب، اصولگرا و چه اعتدالی همه باید با هم باشند.

وی در پایان تاکید کرد: امروز نوبت رقابت های لیگ نیست. امروز ما در برابر یک دشمن به میدان رفتیم. همان طور که تیم‌ ‌ملی برای همه ما است، امروز تیم‌ ‌ملی ما است که به میدان رفته است. پس رقابت‌های لیگی را کنار بگذارید. اگر زمانی به انتخابات نزدیک شدیم در برابر هم می ایستیم و یکدیگر را نقد می‌کنیم، اما اگر قرار است همیشه به فکر انتخابات باشیم پس چه زمانی کار خواهیم کرد.

باید مشکل کامیون‌داران حل شود

حسن روحانی در سخنرانی خود در دفاع از محمد اسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی نیز با اشاره به این که وزیر راه مسئولیت سنگینی بر دوش دارد، اظهار کرد: دولت در زمینه‌ مسکن بدهکار مردم است و باید مساله‌ی مسکن را جبران کند.

وی ادامه داد: در زمینه ی راه ، راه آهن، ، کشتیرانی و هواپیمایی نسبتا خوب کار شده است، اما در زمینه مسکن باید جبران شود.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: یکی از جاهایی که نقدینگی را می‌توان با آن هدایت کرد مسکن است. ما باید زمین مجانی در اختیار توسعه گر قرار داده و خانه ارزان در اختیار خانه اولی‌ها قرار دهیم. اگر مسکن راه بیافتد اشتغال مرتبط با مسکن هم راه می‌افتاد.

روحانی با بیان اینکه وزیر راه باید مشکلات ناوگان هوایی، دریایی و جاده‌ای را حل کند، خاطر نشان کرد: با وجود تحریم‌ها باید بخشی از بار ناوگان دریایی ما روی شانه ریل قرار بگیرد. کشتیرانی ما باید به سایر کشورها متصل شود و راه ترانزیت شمال – جنوب و شمال – غرب که برای ما اهمیت دارد به راه بیافتد. ما با رای شما نمایندگان مجلس می‌توانیم در زمینه حمل و نقل و راه آهن و جاده‌ها مشکلات را حل کنیم. در این زمینه مشکلاتی وجود دارد مثل مشکل کامیون‌داران که باید مشکلات آنها را از جمله لاستیک و بیمه آنها حل شود.

رئیس جمهور با اشاره به سوابق اسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی ، تصریح کرد:‌تسهیلات و تخصص وی در همین زمینه راه و شهرسازی است. وی هر جا بوده فردی فعال بوده است، البته من رفاقت نزدیکی با وی ندارم اما از زمان جنگ و بعد از جنگ او را می‌دیدم و وی فردی فعال در وزارت دفاع بود. در یک سال گذشته هم جز استانداران پرتحرک و فعال بوده است. با رای شما نمایندگان می‌توانیم مشکلات حوزه حمل و نقل و مسکن را حل کنیم. و اسلامی با کمک شما نمایندگان می تواند در این مسیر تحرک بیشتر و بهتری انجام دهد.

رحمانی فردی از جنس پارلمان است

حجت‌الاسلام والمسلمین  در ادامه جلسه رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت در مجلس شورای اسلامی در دفاع از رضا رحمانی وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تاکید بر اهمیت این وزارتخانه اظهار کرد: امروز وزارتخانه مهم صمت بار سنگینی بر دوش داردy چرا که علاوه بر بخش صنعت و تولید، در حوزه تامین نیازمندی‌های مردم و کالاهایی که باید در اختیار آنها قرار بگیرد و همچنین هماهنگی‌هایی که باید با بانک مرکزی صورت بگیرد، نقش مهمی دارد.

وی با اشاره به تلاطم‌های اخیر بازار ارز گفت: در ماه‌های گذشته عده‌ای از ارز یارانه‌ای سوء استفاده کردند. گرچه اکثر تجار، بازرگانان، صادرکنندگان و واردکنندگان، مغازه‌داران و بنگاه‌داران کشور از افراد دلسوز هستند، اما در جاهایی عده‌ای سوء استفاده‌گر نیز پیدا می‌شوند.

رئیس جمهور گفت: وزارتخانه صمت بسیار مهم و کلیدی است و در آن امضای طلایی وجود دارد. در همین زمینه من در جلسه‌ای که با آقای رحمانی داشته‌ام، به او گفتم که در این وزارتخانه در برخی از سمت‌ها، هر کسی را که قرار دادی، حتی اگر ابوذر و سلمان هم بودند،   بعد از یک سال او را عوض کن؛ چرا که متاسفانه در جامعه ما فرد سالم را عده‌ای دیگر آلوده می‌کنند و آنقدر دور او می‌گردند و طواف معکوس می کنند که آن فرد را در یک منجلابی قرار می‌دهند. در این زمینه باید حواسمان جمع باشد.

روحانی با بیان اینکه مدیریت صنعت، معدن، صادرات و واردات و کنترل بازار و قیمت‌ها از مسئولیت‌های بسیار سنگینی است که بر عهده وزارت صمت است، به شخصیت و کارنامه سوابق وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره و اظهار کرد: آقای رحمانی فردی از جنس پارلمان است و در دوره‌های مختلف نمایندگی در مجلس شورای اسلامی تلاش بسیاری انجام داده است. من جزوه تذکرات، سوالات و نطق‌های او در دوران نمایندگی‌اش را خواندم و مشاهده کردم که همواره انتقادات، تذکرات و سخنرانی‌های او منصفانه بوده است.

وی ادامه داد: بسیاری از نمایندگان مجلس آقای رحمانی را به خوبی می‌شناسند و من معتقدم که او به خوبی می‌تواند بار صمت را بر دوش بکشد؛ چراکه فردی صالح و دلسوز است و  ان‌شاء الله با تلاش و کوشش او می‌توانیم شرایط بهتری برای مردم در این حوزه فراهم کنیم.

رئیس جمهوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه در جلسه امروز رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت همه چهار وزیر پیشنهادی باید پشت تریبون مجلس به مردم بگویند که چه کار خواهند کرد، افزود: در جلسه امروز نمایندگان مجلس نیز باید در بیان نطق‌های خود بگویند که این وزرا باید در دوران مسئولیت خود چه کنند و چه مسئولیت سنگینی را بر دوش گرفته‌اند؟

روحانی در پایان تاکید کرد: همواره دو موضوع برای مسئولان کشور اصل قرار داشته است؛ یکی رضای خود را و دیگری رضایت مردم و تمام احکام و وظایف و تلاش‌های مسئولان ذیل این دو اصل تعریف می‌شود.

در زمینه اشتغال باید تلاش بیشتری انجام دهیم

رئیس جمهور  همچنین در دفاع از محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی  کار ، تعاون و رفاه اجتماعی در ارتباط با وظایف وزارت‌خانه کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: این وزارت خانه امروز مسئولیت خاصی را بر عهده دارد. امروز اشتغال یک مسئله اصلی است. طی این پنج سال افتخار می کنیم که شاغلین کشور را از 20 میلیون و ششصد هزار به ۲۳ میلیون و سیصد هزار نفر رساندیم .

وی در پاسخ به انتقاد برخی از نمایندگان که میان صحبت‌های او به آمارهای ارایه شده اعتراض می کردند گفت: سایت‌ها جلوی شما هستند ،مرکز آمار ایران را نگاه کنید. زمانی که دولت را تحویل گرفتیم اشتغال ۲۰ میلیون و ششصد هزار نفر بوده و امروز ۲۳ هزار و سی صد نفر شاغل داریم.

روحانی خاطرنشان کرد: معنی اش این نیست که در اشتغال مشکل نداریم. همه خانواده ها که جوان بیکار دارند در انتظار تلاش بیشتر ما هستند؛ بنابراین در زمینه اشتغال باید تلاش بیشتری انجام دهیم .

وی افزود: شرایط کشور، امروز برای کارگران ما سخت است. بعضی از آنان ممکن است از کار منفصل شود؛ این وزارتخانه باید حواسش باشد که کارگران ما مشکلی نداشته باشند.

رئیس جمهور با بیان اینکه این وزارت خانه مسئولیت حمایت از اقشار ضعیف و نیازمند  را بر عهده دارد گفت: ما ان‌شاءالله در روزهای آینده اولین اقدام‌مان را در این زمینه به عنوان کمک به اقشار کم درآمد در زمینه سبد غذایی که نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خواهد داد، برخواهیم داد. امیدوارم این طرح هفته آینده توسط این وزارت خانه اجرا شود.

وی تصریح کرد: مسئولیت بعدی این وزارت‌خانه مسئله ساماندهای تامین اجتماعی است. صندوق های ما از حالت صندوق خارج شده است. همه صندوق های ما مشکل دارد. تمام اقداماتی که وزیر سابق کرده باید امروز مضاعف شود تا بتوانیم این صندوق ها را احیا کنیم و مشکلاتی که امروز در تامین اجتماعی ایجاد شده را حل کنیم.

رئیس جمهور سپس گفت: این وزارت خانه است که باید به مردم مهارت یاد بدهد.  امروز مشکلمان این است که "در" یا "خانه ای" که می سازیم بعد از چند سال کلنگی‌ می شوند. ما در مهارت‌ها مشکل داریم. مسئول مهارت آموزی، این وزارتخانه است. کاری که باید به عنوان آشنایی مسایل فنی وحرفه‌ای جوانان ما یاد بگیرند بر عهده این وزارت خانه است.

روحانی در پایان با تشکر از ربیعی و آخوندی و کرباسیان و همچنین سرپرستان وزارت ‌خانه‌های مسکن ، راه و شهرسازی ، اقتصاد، صنعت و کار خطاب به نمایندگان گفت: شما نمایندگان در شرایط سخت دولت را یاری کرده‌اید و درخواست ما این است امروز ما را بیشتر یاری کنید تا با رای قاطع شما کابینه تکمیل شود. و ما در برابر مردم خجالت زده نشویم و هر روز از آنها عذرخواهی نکنیم، بلکه با تلاش مردم را راضی کنیم تا خداوند از ما رضایت بیشتری داشته باشد.

اسامی نمایندگان مخالف یا موافق وزرای پیشنهادی
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۳:۴۸

علی اصغر یوسف نژاد گفت: آقایان سبحانی‌فر و علیجانی به عنوان موافق و ساری و کمالی پور به عنوان مخالف آقای دژپسند وزیر پیشنهادی اقتصاد صحبت می‌کنند.

به گفته وی شهریاری و یوسف نژاد در موافقت و محمود صادقی و احمد بیگدلی در مخالفت با رحمانی وزیر پیشنهادی صنعت سخنرانی خواهد کرد.

وی همچنین گفت: محمدعلی پورمختار و حسن سلیمانی به عنوان موافق و سهراب گیلانی و محمد فیضی به عنوان مخالف اسلامی وزیر پیشنهادی راه صحبت خواهند کرد.

به گفته این عضو هیات رییسه مجلس، بابایی صالح و زاهدی در موافقت و ولی ملکی و شهاب نادری در مخالفت با شریعتمداری وزیر پیشنهادی کار صحبت خواهند کرد.

یوسف نژاد همچنین گفت که رئیس‌جمهور یک ساعت وقت دفاع از وزرای پیشنهادی و هر وزیر نیم ساعت فرصت دفاع از خود را دارد.

نمایندگان مخالف و موافق هم هر کدام یک ربع فرصت دارند که تمام یا بخشی از وقت خود را به نماینده دیگری بدهند.

یوسف نژاد همچنین اضافه کرد: اگر در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی سوال کتبی وجود داشته باشد از طریق رئیس مجلس به رئیس‌جمهور یا وزیر مربوطه داده می‌شود.

وی همچنین از نمایندگان خواست با توجه به صلاحیت‌های وزرا درباره آنها صحبت کنند و از پرداختن به مسائل غیرمرتبط غیر مستند و آنچه که براساس شنیده‌هاست، خودداری کنند.

قاضی زاده هاشمی نیز در ابتدای جلسه علنی امروز گفت که در این جلسه به ترتیب صلاحیت وزرای پیشنهادی اقتصاد، کار، راه و صنعت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس‌جمهور برای دفاع از چهار وزیر پیشنهادی وارد مجلس شورای اسلامی شد
۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۷

حجت الاسلام حسن روحانی با همراهی مطهری نایب رئیس مجلس و تعدای از نمایندگان وارد مجلس شد تا از چهار وزیر پیشنهادی اقتصاد، صنعت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه شهرسازی دفاع کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۳
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۸۷
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
اقایان نماینده به هر وزیری دست به جیب ملت میگذارد رای ندهید

هر وزیری که حقوقهای کارمندان وبازنشستگان وکارگران در حال مرگ را بیشتر می کند رای دهید

هرکس که دنبال گرانی و عوارض ومالیات است بدرد ملت نمی خورد او فقط به فکر جیب خو د و دولت و ویلخرجی در خارج است
پاسخ ها
حسین
| United States |
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
#توهم دکتر بودن!!!
دفاع غیرسیاسی از حیثیت علم و دانش ایران

اخیرا آقای رضارحمانی از مدیران وزارت صنعت معدن تجارت، برای تصدی وزارت پیشنهاد شده اند. درسوابق ایشان چنین آمده:
لیسانس حقوق دانشگاه آزاد تبریز
ارشد مدیریت دولتی سازمان مدیریت صنعتی
دکتری! مدیریت(DBA) دانشگاه صنایع معادن ....

اینکه فوق لیسانس و دکتری مورد ادعا ازمراکز زیرمجموعه همان وزارت بوده و سال ۹۰ نیز وزارت علوم فعالیت و جذب دانشجو در دانشگاه موسوم به صنایع معادن را غیرقانونی اعلام کرده مورد بحث نیست.
اما وزارت علوم در اطلاعیه های مختلف اعلام نمود دوره های آزاد پولی غیررسمی مختلف مانند DBA که در موسسات گوناگون به وفور در حال تبلیغ و برگزاری است، به هیچ وجه مقطع تحصیلی محسوب نمیشود و صرفا منجر به اخذ گواهینامه (دیپلم) پایان دوره شده و نه دانشنامه تحصیلی.
ومشخصا در اطلاعیه سال ۹۵ به غیرقانونی بودن ادعای مدرک دکتری در این دورهها و تخلف بودن ادعای دانشگاه صنایع معادن در این مورد تاکید شده.
بیچاره آن دکترهای واقعی که مطابق قوانین کشور بعد سالها تلاش و عبور از سدهای کنکورکتبی، مصاحبه علمی پژوهشی، آزمون زبان،آزمون جامع، مقالات پژوهشی، پروپوزال، دفاع از رساله دکتری و اخذ مدرک phd مجازند ازعنوان دکتر استفاده کنند!!

https://www.msrt.ir/fa/news/2252/-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%B7%DB%8C-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%87-mba-%D9%88-dba-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
جناب روحانی با ناشی گری تمام که از یک رئیس دولتی که خود در مراجعه امنیتی بوده بسیار بعید می نمود اعلام می کرد که حتی آب خوردن ما به تحریمها مرتبط است. این اظهار ضعف ایشان باعث جری شدن دشمنان و اطمینان از عدم همراهی دولت و مردم داشت که نهایتا باعث زیرپاگذاشتن تعهدات آنها گردید. حال که دایره تحریمها تنگ شده وارزش پول ملی 300 درصد کاهش پیدا کرده فریاد پیروزی سر می دهد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
شاخص کل بورس که تایک ماه پیش درآستانه فتح قله ۲۰۰ هزارواحدی بود درادامه ریزش های سنگین چندهفته اخیر دقایقی پیش به کانال ۱۷۰ هزارواحدی سقوط کرد همه فروشنده اند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
یکشنبه ۶ ابان ساعت ۱۱:۳۰
یورو ۱۶۶۰۰
دلار ۱۴۵۰۰
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
خود روحانی برای جذب رای بهشت را با کلیدش به مردم نشان داد اما وقتی رای دادند همه را فراموش کرد شما وزیرها حرف او را گوش نکنید چون ملت ایران را فلج کرد
پاسخ ها
سبوس برنج شمال
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
کلیدش زنگ زده

هرکاری میکنه در باز نمیشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
ملت ایران در برابر توطئه های امریکا پیروز شد. ولی در مقابل توطئه های دولت کم آورده است.
محمد-ر-ج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
مگه ديگه مهم كي قرار وزير بشه ؟ اصلا مگه فرقي هم ميكنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
در زمان دکتر اقای احمدی نژاد به ما معلمین نمونه کشوری که 60 نفر بودند قول حضوری تشرف به خانه خدا داد ولی اقای روحانی زیر این قول رئیس جمهور قبلی زدند !!!! یعنی تا بما رسید اسمان تپید ؟!! از یک همچه ادمی انتظاری میشه داشت !!! یعنی اینقدر دلشونبحال بودجه مملکت سوخته ؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
چهارتا وزیر جوان بذارید اونم کار بلد همه چی درتس میشه
پاسخ ها
مهدی
| Germany |
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
جوان یا پیر ،بلد یا نا بلد مشکل ساز نیست ،چون زیر بنا مشکل است!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
آیا هیچیک از این وزیران برنامه عملیاتی برای حوزه خود دارند؟
آدمی مثل رحمانی می تواند برنامه تهیه کند؟ اگر هم برایش تهیه کنند آیا می تواند اجرا کند؟
رحمانی حفظ کننده روحانی در ریاست جمهوری است نه یک وزیر.
آقای شریعتمداری کلا وزیر زاده شده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
آقاي روحاني فرمودند ما در حال حاضر كشورهاي دوست بسياري داريم مانند روسيه ، چين ، كشورهاي افريقايي و ...
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
چه جوریه؟ توطیه های امریکا بر ما پیروز میشن قیمت دلار میره بالا ما بر توطیه ها پیروز میشیم بازم قیمت دلار میره بالا چکار کنیم؟
محمد
|
-
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
مسئولين چطور؟
حميد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
سلام تابي جان

خواهش از نمايندگان اين وزير صمت رو از صنايع رد كردن اشتباه بزرگي بود كه وزير شد ،حال براي پست وزارت رفاه بابا تو رو به خدا مگر توي اين مملكت ادم نداريم قحطي بابا به اينآقا راي نديدي نمايندگان محترم وزارت رفاه خيلي حساست زيادي براي قشر كارگران محترم وزير قوي ربعيي حيف شد!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
ماهی 20 حقوق بدین با یه ویلا بالا شهر منم میگم ملت غیور پیروز گشتند و این راه ادامه دار است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
وزرا آقای روحانی هیچ اراده ای از خود ندارند. و فقط دستورات رئیس جمهور را اجرا می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
برای من فرقی نداره .
رای اعتماد و مجلس و دولت و .... دستشون تو یه کاسه است.

من در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
از كدام پيروزي صحبت ميكنيد؟! اين كه ملت در فشار هستند و اجناس را بايد با چند برابر قيمت بخرند؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
ما که در هر صورت پیروزیممممممممممممممممممممممممممممممممممم!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
ما در هر صورت پیروزیم و رکورد میزنیمممممممممممم
Allianz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
میشه دقیقا" بفرمائید کدوم پیروزی؟
پاسخ ها
س
| - |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
خب معلومه همه اجناس شد سه برابر انداخت گردن تحریم های نیامده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
آقای روحانی باتوجیهات توخالی چون رای لاهه وغیره مشکلات عدیده اقتصادی ملت ایران که بابی تدبیری وندانمکاری دولت شما ایجاد شده رفع نمیشود ملت ایران ازوضعیت وخیم اقتصادی بستوه آمده نمونه اش اعتصاب معلمان کامیونداران وکارگران وغیره است که متاسفانه امثال شما چون دروضعیت رفاه اقتصادی کامل قراردارید درک نمیکنید ودرتوهم اظهارات وعده های توخالی پوچ گذشته سیرمیکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
آقای رئیس جمهور انشالله روزی فرا برسد که ما از دست شما و وزارتان پیروز شویم
دیگه دور شعارهای توخالی مرگ بر این و مرگ برآن گذشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
روحانی همانطورکه مقام معظم رهبری هم تاکید نمودند ملت ایران ازتحریمهای شروع نشده آمریکا بستوه نیامده اند بلکه از ناکارآمدی وبی کفایتی وبی تدبیری دولت شما بستوه آمده اند که فشاراقتصادی وتورم بی سابقه استخوانهای ملت راخرد نموده وکاردبه استخوان ملت رسانده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
اگر هم از پس آمریکا برآمدیم ، از پس دولت برنیامدیم .
چکیده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
ملت قهرمان وگرفتارایران ازاین دولت ومجلس قطع امید کرده اند قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان راکه تصویب کرده ایدچرااجرا نمی کنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
روحانی بجای معرفی کردن چهار وزیر چون 5سال گذشته شروع به کری خواندن وشعارهای توخالی نمود ازچند ماه مانده به تاریخ شروع تحریمها تورم بالای 100درصد کمرملت راخردنموده واومدعی است توطیه آمریکا شکست خورده میزان انزجاروتنفر ازعملکرد ناکارآمد 5سال گذشته دولتش به اوج رسیده مدعی عبور از بحران است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
می شه دقیقتر بفرمایید ملت ایران در برابر چی پیروز شد؟ ارزش پولشان که تقریبا یک چهارم شد پس اندازهایشان که به فنا رفت گرانی کمر بیشتر مردم را شکسته است و روز به روز هم که بدتر می شود
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
ﺑﻪ اﻋﺘﺪاﻝ ﺭاﻱ ﺩاﺩﻳﻢ ﻭﻟﻲ ﺑﻪ ﻃﺮﺯ ﻋﺠﻴﺒﻲ اﺩﺑﻴﺎﺕ اﻗﺎﻱ ﺭﻭﺣﺎﻧﻲ ﺷﺒﻴﻪ اﺣﻤﺪﻱ ﻧﮋاﺩ ﺷﺪﻩ!!
پاسخ ها
مهدی
| Germany |
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
روحانی با افراد و زیر ساخت احمدی نجات شانسی ندارد ،بهتر هیچکس با این اوصاف شانسی ندارد!
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
من واقعا نمی فهمم اگر آقای شریعتمداری تخصص در صنعت و تجارت دارند به چه دلیل از آنجا جابجا شدند؟ اگر تخصص اصلی ایشان وزارت کار و رفاه است چرا از اول اینجا نبودند؟ آیا این مورد این موضوع را اثبات نمی کند که انتخاب وزرا هیچ مبنای تخصصی ندارد و فقط مساثل دیگری دخیل است و درد و مشکلات مردم هیچ اهمیتی ندارد؟ واقعا مردم بی پناهی هستیم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
پیروزی کدام ملت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
روحانی یادآور شد: آنچه در هفته های گذشته و ماه های گذشته شاهد آن بودیم پیروزی قاطع ملت ایران در برابر توطئه های آمریکا بوده است.

میشه بیشتر توضیح بدی ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
چون آقاي روحاني گفته بودآب خوردن ما به تحريم بستگي دارد پس ما پيروز شديم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
درحالیکه موج انزجاروتنفراز عملکرد اقتصادی دولت روحانی به اوج خودش رسیده وبازنشستگان وکارمندان وکارگران زیر تورم بی سابقه بستوه آمده اند روحانی همچنان درحال شعاردادن واظهارات تکراری بیهوده است بازنشستگان وکارگران بخاطر مشکلات عدیده به خیابان آمده اند وگویا ایشان نه چشم دیدن دارد ونه گوش شنوایی برای فریاد ملت ازوضعیت وخیم اقتصادی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
ما در مقابل آمریکا، خیلی وقته که پیروز شدیم . مشکل ما اینه که هیچ وقت، حریف امثال تو نمیشیم!
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
ما در برابر توطئه های آمریکا پیروز شدیم؟ ... واقعا ؟ یعنی بریزیم تو خیابون جشن بگیریم؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
توطئه ادامه دارد جناب!
و این پیروزی کوچک برای خرید هم کفاف نمی دهد!
جناب رئیس جمهور از ادامه راه احمدی نژاد خود داری کنید و کمک از حصریان بگیرید که توانائیش را ظاهرا نداری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
روحانی باتورم لجام گسیخته وبی سابقه ملت رابرآن داشت تا بگویند خدا پدر ومادر احمدی نژاد رابیامرزد احمدی نژاد درزیر فشارتحریمها کنترل تورم را ازدست دادروحانی ازیک سال مانده به شروع تحریمها تورم بالای صددرصد رابه ملت ایران تحمیل نمود وروی احمدی نژادراسفید نمود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
عالى گفتى احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
آمریکایها میگندچه دولت خوبی , ما اصلاً انتظار نداشتیم وقتی تحریمها اعمال میشه تا این حد ارزش پول ملی افت کنه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
امریکایی ها بر ملت پیروز نمی شوند شما ملت را بیچاره کردید حرف خوب می زنید ولی پدر ملت را درآوردید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
متأسفم آقای فریدون(روحانی). انگار در این مملکت زندگی نمی کنند.!!! وبعد چطور جرات می کنند از طرف مردم. حرف می زنند. گرانی کمر ملت را شکسته است فقر وبیکاری میهمان همه خانواده هاست. رانت واختلاس گریبان جامعه را گرفته است..... مردم ایران می خواهند در صلح وارامش ودر رفاه کامل زندگی کنند واز نعمتهایی بیکران الهی که در کشورشان نهفته است بهره مند باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
اقای روحانی باشعاردادن واظهارات بیهوده وپوچ مشکلات عدیده اقتصادی که توسط دولت بی کفایت جنابعالی برملت شریف ایران تحمیل شده رفع نمیشود واقعیت تلخی که امثال شما ونوبخت حاضربه پذیرفتن آن نیستید واکثریت ملت ایران با پوست وگوشت واستخوانشان احساس میکنند تورم کمرشکن و وضعیت وخیم اقتصادی بی سابقه در طول 40سال گذشته است متاسفانه شما ومقامات بادریفتیهای ناعادلانه ونجومی در رفاه کامل قرار دارید وبازنشستگان وکارگران وکارمندان زیرفشاراقتصادی کمرشکن درحال له شدن هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
بترسید از سکوتی که از روی رضایت نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
آقای روحانی باحلوا حلوا گفتن دهان ملت زیرخط فقر ازعملکرد ناکارآمد اقتصادی جنابعالی در مدت 5سال گذشته شیرین نمیشود واقعیت تلخ آن است که ازیک سال مانده به شروع تحریمهای اقتصادی آمریکا وضعیت اقتصادی کشوروخیم گردیده وکمر80درصد ملت مظلوم وشریف ایران زیر فشاراقتصادی له شده توهمات وشعارهای پوچ شما نیز اندکی اززخمهای برجا مانده ازفشاراقتصادی بیسابقه را التیام نمیکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
آقای رئیس جمهور ! دلار 15000 تومان را پیروزی نمی گویند . ملت زیر چرخ زندگی در حال له شدن هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
آقای روحانی دراینکه ترامپ از کناررفتن ازبرجام عهدشکنی کرده شکی وجودندارد ولی ای کاش جنبعالی که مداتم از عهد وپیمان وخوش قولی حرف میزنید بعنوان مستند به یکی از وعده های سال 92 خودتان که به ملت ایران دادید وعمل نمودهخ اید اشاره میکردید 80میلیون ملت ایران شهادت میدهند جنابعالی حتی به وعده حداقلی بهبود اقتصادی بازنشستگان وکارمندان وکارگران واقشارآسیب پذیر نه تنها عمل ننمودید بلکه با تورم وحشتناک بی سابقه کمرآناان رازیر فشاراقتصادی له نمودید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
اين آقا دچارتوهم نيست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
آقای روحانی اگربه ادعای پیروزی بر مشکلات اقتصادی ورضایت ملت ازعملکرد اقتصادی دولت باقی هستید یک نظرسنجی دراین خصوص بعمل آورید تا به امثال شما و نوبخت ودولت ناکارآمدتان ثابت شود کوچکترین پایگاهی حتی دربین 24میلیون رای دهنده سال 96 هم ندارید چه رسد به سایر ملت بجای ادعاهاب توخالی وشعارهای مفت عمل نمایید فشاراقتصادی گریبان اکثریت ملت رامیفشارد وکاردبه استخوانمان رسیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
اقتصاد را که نمی توانید درست کنید لااقل فساد را از بین ببرید ارز چند نرخی خودش منشا فساد است اگر می خواهید با ارز ارزان به مردم یارانه بدهید خوب این یارانه را مستقیم به خود مردم ببرید و ارز را تک نرخی کنید ارز چند نرخی مادر فساد است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
مشکل اصلی کشور اسلاحتلبا هستن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
مشکل اصلی کشور پادوهای بی جیره مواجبی مثل شما هستند وگرنه هر دوگروه اصلاح طلب و اصولگرا دوروی یک سکه اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
البته شکست هم هیچ وقت از ارزشهای ما کم نمی کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
جناب روحانی بعنوان بازنشسته سازمان زیرمجموعه ریاست جمهوری که دودوره به شما رای دادم با30سال سابقه خدمت کارشناسی بادریافتی دومیلیون دویست هزارتومان حقوق باتوجه به تورم لجام گسیخته وکمرشکن شرمنده خانواده ام هستم واعتراف میکنم حتی در طول 8سال جنگ و دوره 8ساله احمدی نژادهم اینقدر درفشاراقتصادی نبودم متاسفانه امثال نوبخت که درمدت 5سال گذشته باپرداختیهای ناعادلانه وتبعیض آمیز بین کارمندان وبازنشستگان با مقامات ووزرا ثابت نموده ضد اقشارآسیب پذیر چون بازنشستگان وکارمنمدان است ازعملکرد 5ساله دولت شما چون 24میلیون رای دهنده بشدت ناراضی هستم وازرای دادن به جنابعالی ازصمیم قلب پشیمانم لذا مطمین باشید برخلاف سید محمدخاتمی ونخست وزیر محبوب امام جنابعالی ازخودتان نام نیک برجا نگذاشتید ونسل فعلی وآینده ازشما بخوبی یاد نخواهندکرد ظلم وجفای نوبخت وشما درمدت 5سال فراموش نخواهدشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
خیلی پیروزه. خدا قوت پهلوان
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
با هزار روش ، آسمان را به ریسمان می بافد ، تا چند نفر بی کفایت دوباره وزیر شود . و پس از مدتی که فساد و بی کفایتی ها برملا شد ، راحت بگوید مردم خودشان انتخاب کرده بودند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
خدائيش دلم مي خواست روحاني نظريات اين مردم رو مي خوند بعدش مي ديدم هنوز هم مي تونه دم از پيروزوي و اين جور صحبتها بكنه يا نه ؟
توده مردم در حال نابود شدن تو اين زندگي هستن اونوقت خيلي راحت دم از پيروزي هاي خيالي مي زنن
شايد هم به قول جناب علي كريمي ايشان در مورد پيروزي مردمي از جنس خودش صحبت مي كند و گرنه
گر بپرسي از من شوريده حال حال سگ حال شغال
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
روحانی هنوزم میتونه عزیزم وعده توخالی بده. هنوز نشناختیش؟
ساسان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
. برادر:جناب روحانی همه اینارو میدونه . میدوه .مشکل اینه که امثال مارو
... آدم حساب نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
پیروزی! خواب دیدی خیر باشد
اقتصاد مان ورشکسته بود ورشکسته تر شد . تنها پیروزی ملت ایران این است که فهمیدن از سر تا پا وابسته به محصولات خارج هستیم و واردات ما هم تا زمانی که تعامل نداشته باشیم الکن است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
کدام پیروزی جناب رییس جمهور؟ مردم زیر بار گرانی نابود شدند، بنده حقوق بگیر شرمنده خانواده ام هستم که نمی توانم یک کیلو گوشت بخرم ، در خیابانها فساد ناشی از فقر بیداد می کند انوقت شما توهم پیروزی دارید؟؟ نمی توانید کشور را اداره کنید بروید تا یک مدیر واقعی کشور را اداره کند و شما هم به کاری که به خاطر ان لباسش را پوشیدید بپردازید
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
چقدر حرف غیر واقعیت زد جناب روحانی! درباره تورم وضعیت مملکت و خنده دار تر ین همه ی اینها گد باره شذیعتمداری بود گفت ایشان رو انتخاب کردن تا کارگران رو فنی کنن!! در پاسخ باید گفت هر چقدر که صنعت خودرو رو به روزکرد جناب شذیعتمداری بستمونه نمیخواد کارگرا رو حرفهیاد بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
روحانی تو توهم پیروزیه
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
میشه روحانی جونم یکم شفاف بگید...
1- ملت ایران چی کار کردن که پیروز شدن؟
2- تعریف شما از پیروزی؟
3- ملت که پیروز شدن چی بدست اوردن؟
3- اونایی که شکست خوردن چی شدن؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
پيروز شديم چون هرچه غرب ديكته مي كند دولت عمل مي كند پس پيروزيم
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
اله برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
آقای روحانی یک دعای مستجاب می کنم امیدوارم خدا به مثل خودت دوچارت کند
ناشناس
|
Italy
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
البته جیب اکثر مسوولین پیروز شد نه ملت ایران...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
اونایی که استخاره کردند فهمیده‌اند که با این رییس‌جمهور نمی‌شود کار انجام داد
ناشناس
|
Canada
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
حرفهاي خوبي زد ي آقاي روحاني . من حرفهاي شما را بعد از غذا خوندم چون بدليل خنده دار بودن باعث هضم غذا مي شد . همه حرفها رو دوستان زدند و تابي هم بعد از كلي فيلتر پخش كرد من چيزي نمي گم .
ناشناس
|
Sweden
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
بیکاری بیداد میکنه تورم درعرض فقط چند ماه به ۶۰۰ درصد رسیده مردم به خاک سیاه نشستند
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
وقتی ریس دولتش بدون برنامه رای مردم را گرفته چه انتظاری از وزراش دارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
فقط یه چیز میدونم اونم این هست که گرانی داره پوست ما را پاره میکنه
به معنای واقعی چه جوری پیروز شدیم؟
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
عده ای از فضا آمدند و سو استفاده ی ارزی کردند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
جوری قامت ملت رو خم کردید که تا سه نسل دیگه هم راست نمیشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
بله درست است مردم پیروز شدند با خرید چند برابری اجناس بنجور وچندبرابرشدن هزینه های زندگی و دست کشیدن ارآرزوهاشون و شما مسئولان وفرزندان خائنتان هم با دلارهای نفتی درحال جولان دان درهمان آمریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
چقدر مردم نسبت به حرفهای غیر واقعی ایشان حساسیت پیدا کرده اند. آقای روحانی انتخابات برای شما تمام شد، ذره ای اعتبار هم برای آینده نیاز ندارید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
بهترین کشور دنیا در دست بدترین مسولین دنیا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
امیدوارم عمق استراتژیک کشور به جای سواحل مدیترانه در داخل پیگیری شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
مشکل از مدیر نیست .این قدر مدیرا را جا به جا نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
چه حرفهایی زدند. من فکر کردم در مورد یک کشور دیگری صحبت می کنند.... واقعا پشیمونم که به ایشون رای دادم. قول می دم دیگه به هیچ کدام از مسئولان رای ندهم.
ناشناس
|
-
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
اینها نعمت است در چین هوای سالم را داخل قوطی میکنند و لیتر ی یک یوان میفروشند ولی هوایی که ما تنفس میکنیم مجانی است...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ویروس کرونا مناجات شعبانیه جهش تولید نماز امام زمان مرتضی آوینی حسن قالیباف اصل
آخرین اخبار