بازدید 4057
۴

تورم دهک دهم ۱۷.۷ و تورم کم درآمدها ۱۵.۷ درصد

کد خبر: ۸۴۶۱۵۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰ 26 October 2018

محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ۱۵.۷ درصد برای دهک اول تا ۱۷.۷درصد برای دهک دهم است.

به گزارش تسنیم به نقل از مرکز آمار ایران، محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین 15.7درصد برای دهک اول تا 17.7درصد برای دهک دهم است.

نرخ تورم کل کشور در مهر ماه 1397 برابر 13.4 درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه 12.7 درصد برای دهک اول تا 14.3 درصد برای دهک دهم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین 15.7 درصد برای دهک اول تا 17.7 درصد برای دهک دهم است. هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین 10.4 درصد برای دهک اول تا 13.6 درصد برای دهک دهم است.

افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به1.6 درصد رسید که نسبت به ماه قبل (1.4 درصد) 0.2 واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل 0.1 واحد درصد کاهش و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل 1.0واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
مردم نااگاه نیستند ! تورم نزدیک ۱۰۰٪ است
تابناک
خودت هم میدونی تورم بالای 50 درصد است
ارایه این جرفها بجز سلب اعتماد از شما نتجه دیگری در بر ندارد
تکلیف ما که یارانه مون رو قطع کردین چی میشه.ما که خونه نداریم.بیکار هم شدیم.نه حقوق داریم نه یارانه.
این قرصهایی که مسئولین میخورن و متوجه تورم 200 تا 300 درصد و بعضا بیشتر روی اکثر اجناس نمیشن را یه چند تاییش را بدن ما هم بخوریم شاید یکمی فشارها را متوجه نشیم !
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه