معاون وزیر نیرو:
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: مدیریت تقاضا و اصلاح الگوهای مصرف در بخش شرب، کشاورزی و صنعت حتی از مدیریت تأمین آب نیز دارای اهمیت بیشتری است،
کد خبر: ۸۳۹۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۳ 05 October 2018

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: مدیریت تقاضا و اصلاح الگوهای مصرف در بخش شرب، کشاورزی و صنعت حتی از مدیریت تأمین آب نیز دارای اهمیت بیشتری است،

عباس سروش، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب ایران در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: میزان بارش های سال آبی جدید هر چه باشد، چه سالی نرمال داشته باشیم و چه در ادامه خشکسالی های چندین ساله، با سالی کم بارش مواجه باشیم هم نیاز به مدیریت تأمین آب داریم و هم نیازمند مدیریت تقاضا هستیم.

سروش با بیان اینکه وزارت نیرو تک بعدی عمل نکرده و تمامی احتمالات را در برنامه های خود پیش بینی می کند، گفت: در تمامی سناریوهای پیش بینی شده، مدیریت تأمین و مدیریت تقاضا به طور همزمان برای مدیریت شرایط آبی سال ۹۸ مورد توجه است. مدیریت تقاضا و اصلاح الگوهای مصرف در بخش شرب، کشاورزی و صنعت حتی از مدیریت تأمین آب نیز دارای اهمیت بیشتری است، چرا که هر چه آب بیشتری با حفر چاه، احداث سد و ... تأمین کنیم، اگر در بخش تقاضا بهینه مصرف نکنیم و تقاضای غیر بهینه به بخش آب تحمیل کنیم، نمی توانیم شاهد شرایط مطلوب در بخش آب کشور باشیم.

وی ادامه داد: تجربه تابستان سال جاری نشان داد می توان روی اصلاح الگوی مصرف به عنوان یک راهکار موثر در مدیریت شرایط آبی کشور حساب کرد، مردم در بسیاری از شهرها و روستاها نشان دادند که ضروت اصلاح الگوی مصرف و سازگاری با کم آبی را درک می کنند و البته در برخی از نقاط کشور برای شناسایی ضرورت این موضوع باید کار بیشتری انجام داد.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار