بازدید 12868
شاگردان برانکو با دست خالی در یک قدمی فینال تاریخی لیگ قهرمانان آسیا؛
پرسپولیس بدون حضور سرمربی اش روی نیمکت و با لشکری از مصدوم و محروم و به کارگیری بازیکنانی که حتی یک بازی کامل هم در لیگ داخلی کشورمان به میدان نرفته بودند، موفق شد، تیم کهکشانی قطری ها را در دوحه مغلوب کند و ضمن گرفتن انتقام حذف استقلال، حالا تنها نود دقیقه تا صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا فاصله داشته باشد. بازی برگشت، یکم آبان ماه در آزادی تهران خواهد بود.
کد خبر: ۸۳۹۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۳ 02 October 2018

مصاف رفت حساس و نفسگیر نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین تیم های السد قطر و پرسپولیس ایران، با برتری شیرین و حماسی سرخپوشان تهرانی پایان یافت تا شاگردان برانکو ایوانکوویچ، بدون حضور سرمربی شان روی نیمکت، تنها نود دقیقه در استادیوم آزادی تا رسیدن به فینال پیش ‌روی داشته باشند.

مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا
السد قطر-پرسپولیس
ورزشگاه جاسم بن حمد شهر دوحه
سه شنبه 10مهرماه، ساعت 18:45
داوران: کریشانتا دیلان پریرا از سری لانکا، وبالیا جوروج، دینی جیدارا/ناظر داوری: چئونگ پائو از هندوستان
کارت زرد: سیامک نعمتی و امید عالیشاه(پرسپولیس)

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ پرسپولیس که با لشکری از محروم و مصدوم و با نیمکتی خالی مقابل تیم چندصدمیلیاردی عرب ها قرار گرفته بود، توانست نیمی از راه صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا را با شکست رقیب منطقه غرب پشت سر بگذارد و در مسابقه ای که از ساعت 18:45 امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه جاسم‌بن‌حمد برگزار شد، فاتح میدان باشد.

السد0-پرسپولیس1/پیروزی حماسی ارتش سرخ ایران درزمین لشگر چندصدمیلیاردی قطر

ترکیب السد: سعد الدوساری، پدرو میگوئل، بوعالم خوخی، عبدالکریم حسن، حمید اسماعیل (حمزه - 74)، گابی فرناندز، وو یونگ (حسن الهیدوس - 46)، سالم الحجری، بغداد بونجاح، ژاوی هرناندز و کریم عفیف.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، شایان مصلح، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، آدام همتی، امید عالیشاه (احسان علوان‌زاده - 73)، بشار رسن (حمیدرضا طاهرخانی - 5+90)، علی علیپور و گادوین منشا.

پرسپولیس در این دیدار با نمایشی تمام دفاعی و کنترل بغداد بونجاح توسط شجاع خلیل زاده، موفق شد با گل دقیقه 86 علی علیپور از روی نقطه پنالتی این بازی را با نتیجه یک بر صفر برنده شود و کار را در ورزشگاه آزادی آسان سازد. تغییرات جالب توجه برانکو در شرایطی که پرسپولیس با غیبت سه بازیکن اصلی خود پای به این مسابقه گذاشته بود، با میدان داری السد در دقایق ابتدایی همراه بود.

شرح گل

دقیقه 84، علی علیپور: فرار علی علیپور از میانه های میدان تا پشت محوطه جریمه ادامه یافت تا با خطای دروازه بان در موقعیت تک به تک، داور سریلانکایی در سوت خود بدمد. بعد از کش و قوسی کوتاه او در سوت خود به نشانه پنالتی دمید. علیپور با قرار گرفتن پشت پنالتی‌ آن را در شرایطی که دروازه بان السد با نوک انگشت توپ را لمس کرده بود به گل برتری تیمش تبدیل کرد.

پرسپولیس دومین باخت پیاپی السد را رقم زد. شاگردان برانکو که در مرحله گروهی در آزادی جشن پیروزی مقابل السد را برگزار کرده بودند، این بار در دوحه ارزشمندترین پیروزی تاریخ خود را رقم زدند. آنها در شبی که با غیبت های بیشمار ستاره های خود پیش از بازی کمترین شانس را نصیب خود می دیدند، به یک پیروزی بزرگ دست یافتند؛ بردی که تاکنون در تاریخ این باشگاه در مرحله نیمه نهایی دیده نمی شد و اکنون آنها را در آستانه یک اتفاق تاریخی قرار داده است.

آدام همتی و سیامک نعمتی در خط دفاعی و وینگر سمت راست، بزرگترین سورپرایز برانکو محسوب می‌شدند و اتفاقا موفق شدند، عملکرد نسبتا خوبی در نیمه نخست به نام خود ثبت کنند. بشار رسن نیز دیگر بازیکن پرسپولیس بود که در نیمه اول، نمایش موفقی به نام خود ثبت کرد و با حفظ توپ و ارسال‌ پاس‌های کلیدی خود، در نهایت تیم را در موقعیت مناسبی قرار می‌داد. گادوین منشا بر خلاف دیدار با الدحیل، این بار در نهایی کردن ضربه خود و ثبت گل یک ناکام بزرگ لقب گرفت و دو موقعیت ایده آل را از دست داد. السدی ها که برای رسیدن به دروازه بیرانوند چشم به موفقیت ژاوی، بونجاح و عفیف دوخته بودند، در نهایت نتوانستند به نتیجه لازم دست یابند و به خوبی توسط بیرانوند، شجاع خلیل زاده و سیدجلال حسینی مهار شدند.

پرسپولیس و السد در مرحله گروهی نیز با یکدیگر برخورد کرده بودند. حاصل تلاش دو تیم، پیروزی سه بر یک در دوحه برای السد و برتری یک گله سرخ‌ها در استادیوم آزادی بود. بغداد بونجاح، مهاجم الجزایری السد با دوازده گل زده، برترین گلزن این تیم و لیگ قهرمانان در این فصل است. این مهاجم دو گل خود را از روی نقطه پنالتی به ثبت رسانده است، ولی امشب مقابل پرسپولیس اسیر یارگیری مستقیم شجاع خلیل زاده شد. بوعلام خوخی با سه گل زده، اکرم عفیف دو گل زده و عبدالکریم حسن با یک گل دیگر گلزنان این تیم محسوب می‌شوند.

علی علیپور با چهار گل زده که یکی از آنها از روی نقطه پنالتی بوده، برترین گلزن پرسپولیس در لیگ قهرمانان است. گادوین منشا با سه گل، سیدجلال حسینی با دوگل و فرشاد احمدزاده و کمال کامیابی نیا با یک گل زده، دیگر گلزنان پرسپولیس در این رقابت هستند. ژاوی 38 ساله و سیدجلال حسینی 36 ساله، مسن‌ترین بازیکنان حاضر در این میدان بودند که هر دو بعنوان کاپیتان تیم خود نمایشی خوب ارایه دادند. دیدار برگشت دو تیم پرسپولیس و السد ساعت 18:30 روز یکم آبان در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و تیم برنده راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد.

نیمه اول
دقیقه 6:
 کرنر ارسالی پرسپولیس روی دروازه السد، نظم خط دفاعی این تیم را به هم ریخت و در چند رفت و برگشت، توپ به گادوین منشا رسید. مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس قصد داشت با ضربه‌ای هوایی دروازه السد را تهدید کند که دروازه‌بان السد بدون ریسک، توپ را از منطقه خطر مشت کرد.

دقیقه 8: ارسال ژاوی هرناندز روی دروازه پرسپولیس، خطری روی دروازه ایجاد کرد که این موقعیت السدی‌ها تبدیل به کرنر شد.

دقیقه 15: اشتباه خط دفاعی پرسپولیس، موقعیت خوبی را برای گلزنی اکرم عفیف ایجاد کرد که بیرانوند موفق شد ضربه این بازیکن را مهار کند.

دقیقه 18: پاسکاری بشار رسن و شایان مصلح، نفوذ خوب رسن به محوطه جریمه السد را به دنبال داشت. این بازیکن پاس بسیار خوبی را در دهانه دروازه برای گادوین منشا فراهم کرد که لمس توپ هم می‌توانست دروازه السد را باز کند، اما منشا مقابل خط دروازه ضربه‌اش را به بیرون زد.

دقیقه 21: ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه پرسپولیس نصیب السد شد که ضربه ژاوی پس از برخورد به دیوار دفاعی به کرنر رفت.

دقیقه 22: کرنر ارسالی السد به خوبی روی سر بغداد بونجاح سوار شد که بیرانوند به خوبی ضربه این بازیکن را مهار کرد.

دقیقه 27: بغداد بونجاح پشت مدافعان پرسپولیس صاحب توپ شد و در موقعیت تک به تک با بیرانوند قرار گرفت. با اینکه کمک داور مسابقه آفساید او را اعلام کرد، بونجاح نیز ضربه‌اش را به بیرون زد.

دقیقه 43: یک و دوی اکرم عفیف با ژاوی، این بازیکن را در موقعیت شوت‌زنی قرار داد و بیرانوند موفق شد ضربه عفیف را به کرنر بفرستند.

دقیقه 45: علی علیپور پس از ورود به محوطه جریمه السد، شوت خود را به سمت دروازه روانه کرد که سعد الدوساری موفق به مهار توپ او شد.

نیمه دوم


دقیقه 64:
 شروع بازی در نیمه دوم با حملات متعدد السد، اما با دفاع خوب پرسپولیسی‌ها همراه بود. با این حال دقیقه 64 ارسال خطرناک السدی‌ها روی دروازه پرسپولیس می‌توانست به خطری جدی روی دروازه سرخپوشان همراه شود که مدافعان توپ را دور کردند.

دقیقه 67: پدرو، مدافع پیش تاخته السد روی نفوذی که داشت شوتی سنگین را به سمت دروازه بیرانوند روانه کرد، اما توپ او راهی به دروازه نداشت و به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 70: اشتباه شایان مصلح در زمین السد، فرصت ضد حمله را برای این تیم فراهم کرد. ضد حمله سریع السدی‌ها به اکرم عفیف رسید که شوت این بازیکن از کنار دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه 75: توپ برگشتی السدی‌ها روی ضربه کرنر به اکرم عفیف رسید که شوت سنگین این بازیکن به بالای دروازه پرسپولیس رفت.

دقیقه 79: عبدالکریم حسن روی نفوذی که از سمت چپ داشت، شوتی سنگین و زمینی را روانه دروازه پرسپولیس کرد که بیرانوند با واکنش به موقع توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 4+90: علیرضا بیرانوند قصد شروع مجدد را داشت که اکرم عفیف توپ او را روی هوا لمس و سپس تبدیل به گل کرد. البته داور مسابقه این حرکت عفیف را خطا تشخیص داد تا پرسپولیس گل مساوی را دریافت نکند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
تبریک میگم
برانکو به بعضی ها درس داد
پاسخ ها
خان محمدعلی آقا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
پرسپولیس با یارهایی مثل الوان زاده، حسین پور و طاهرخانی کاری با مولتی میلیاردرهای السد کرد که اس تق لال با میلیاردرهاش نتونست بکنه
هههخخخ
ممد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
تابناک چرا سامانه رای مثبت و منفی را حذف کردی؟
شما داعیه خبرنگاری و آزادی بیان دارید؟
خجالت داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
اونا یازده نفر بودن
ماهم یازده نفر
بازی در زمین حریف بود
خب معلومه ما بازی رو میبریم
داور هم حالش خوب بود
مرسی بچه ها
مرسی تابناک
حال منم خوبه حسودی نکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
انشالله توی ازادی میترکونیم
قرمرته
|
United States
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
پرسپولیس باتیم جوان ونصف ونیمه خودکاری کرد کارستان وانتقام ابی هاراگرفت ! ستاره دوم در راه است !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
لشگر ارتش سرخ. که چی!!! این یک ورزش ویا به نوعی برده داری به شکل مدرن آن هست..خرید وفروش یک بازیکن. با خرید و فروش برده ها چه فرقی دارد..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
چشم حاج اقا شما ببخشيد
احد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
حاجی شما خودش رو ناراحت نکن
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
عزیزم تو نازنینی ولی در حد خویش
ناشناس
|
Spain
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
یعنی یکسری تیمهای داخلی که با پولهای مشکوک دنبال بازیکنها و مربی های میلیون دلاری هستند و آخرش هیچ کاری نمی کنن باید از ارتش سرخ ایران یاد بگیرن که با دست خالی کارهای بزرگ می کنه
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
این است پرسپولیس قهرمان بلامنازع ایران وانشاالله آسیا
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
فوتبال یک بازی گروهی است و حضور ژاوی برای موفقیت ال پنج ( ال صد سابق ) کافی نیست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
خدا به بیرانوند رحم کرد
خان محمدعلی آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
پرسپولیس قهرمان میشه خدا میدونه که حقشه
بلطف یزدان و بچه ها پرسپولیس قهرمان میشه
پرسپولیس قهرمان میشه
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
باید پیروزی تیمهای ورزشی ایران بر تیمهای عربی قاطع و مستمر باشد تا آنها فکر نکنند که با یک مشت دلار و بازیکنان چهل ، پنجاه ساله از رده خارج میتوانند حریف ورزشکاران با غیرت و با استعداد ایران شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
ارتش سرخ مربوط به دشمن اول و آخر ایران یعنی اتحاد شوروی سابق بود دلیلی نداره ار این عنوان تنفر انگیز برای یک تیم ایرانی استفاده بشه بهتره این عنوان رو حذف کنی
پاسخ ها
خان محمدعلی آقا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
حسودی نکن بازی جام حذفیتون با نفت مسجد سلیمان به کجا رسید
هههخخخخ
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
تا دستشویی رفتن را هم سیاسی نکنید ملت
عباس فدايي مرد آبادي
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
برو بابا
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
کسی دیگه حوصله این مسخره بازی هارو نداره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
دوست عزیز مثبت فکر کن
ناشناس
|
Switzerland
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
حالا هی قلوو کن
پاسخ ها
مژگان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
غلو..... واقعا داریم به کجا مبربم؟ قلووووو؟؟؟؟
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
غلوو
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
تیم خوبی هستند و امیدوارم موفق باشند در ادامه.
Allianz
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
دمتون گرم پرپولیسی ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
شب دراز است و.....
شیوای بلخی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
لقب ارتش سرخ کمونیستی یک توهین است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
استقلالی ها اعم از طرفداران و و بازیکنان و مدیران به ظاهر می گویند خوشحال هستند که پرسپولیس برد ما در باطن خدا خدا می کنند که در بازی برگشت تیم شکست بخورد وحذف شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
استقلالی ها اعم از طرفداران و و بازیکنان و مدیران به ظاهر می گویند خوشحال هستند که پرسپولیس برد ما در باطن خدا خدا می کنند که در بازی برگشت تیم شکست بخورد وحذف شود
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه رابرت مک ایر محمدرضا پهلوی تمساح گاندو سردار حاجی زاده زینب ابوطالبی شهاب حسینی سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر