کد خبر: ۸۳۸۴۴۵
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶ 30 September 2018
در موسسه خیریه کهریزک هر پرونده ای را که ورق می زنید درس عبرتی است،  چرا که برخی از سالمندانی که در این مجموعه زندگی می کنند، سالها پیش جایگاه و موقعیت های اقتصادی و سیاسی قابل توجهی داشته اند از پزشک گرفته تا مهندس،رئیس بیمارستان، تاجر، کارمند و ... که هیچ راهی در شرایط موجود برای آنها نبوده و تقدیر یا تقصیر عامل حضور آنها در این مجموعه بوده است.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ در آستانه فرا رسیدن 9 مهرماه روز جهانی سالمند، دکتر حسن احمدی مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک ضمن گرامیداشت این روز گفت: سالمندی، یکی از مراحل حساس و سرنوشت ساز انسان است که نه تنها پایان زندگی نیست، بلکه به عنوان یک روند طبیعی گذرعمر و زندگی مطرح
می گردد.

وی با اشاره به طرح سالمندی موفق،  افزود: در موسسه خیریه کهریزک به جهت کاهش مشکلات دوران سالمندی، با شناخت ویژگی های جسمانی و روانی ،درک نیازهای مختلف سالمندان و پاسخگویی به نیازهایشان ، احترام به ترجیحات آن ها در طراحی و بهسازی فضاها در بهبود کیفیت ، امید به زندگی و دستیابی به اهداف سالمندی راهکارهای مناسبی ارائه می شود.

 مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک با اشاره به اینکه همه ساله بر شمار سالخوردگانی که به آسایشگاه های سراسر کشور افزوده می شود، عنوان داشت: در موسسه خیریه کهریزک 3 هزار نفر مددجو به صورت شبانه روزی  نگهداری می شوند که 900 سالمند در آسایشگاه خیریه کهریزک تهران و 460  نفر از سالمندان در آسایشگاه خیریه کهریزک البرز تحت آموزش ،درمان ، مراقبت و توانبخشی هستند و بقیه شامل معلولان جسمی حرکتی و کودکان عقب افتاده ذهنی و کودکان اوتیسم می باشند. از ویژگی های این مجموعه، نگهداری سالمندان و معلولانی از 31 استان کشور است و تنها مختص ساکنین تهران نمی باشد.    

دکتر احمدی با بیان اینکه سالمندی یک تجربه شخصی واجتماعی است و می تواند برای عده ای خوشحال کننده و برای عده ای دیگر غم انگیز و کسالت بار باشد، بیان داشت: در آسایشگاه خیریه کهریزک ما بر این باوریم که برای سالمندان ، بدترین خانه‌ها از بهترین آسایشگاه‌ها بهتر است؛ چرا که وقتی سالمندان در جمع کانون گرم خانواده قرار می گیرند هم رسیدگی و مراقبت در آنجا بهتر است و هم انس و الفت میان اعضای خانواده و سالمندان به قوام خانواده کمک می کند. از این نظر موسسه خیریه کهریزک اقدام به ایجاد واحد مراقبت در منزل که در آسایشگاه خیریه کهریزک تهران 350 سالمند  در منازلشان خدمت رسانی می شود و در آسایشگاه استان البرز 170 سالمند در منازل زیر پوشش خدمات قرار دارند.

متاسفانه امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی مصائب و مشکلاتی را به همراه خود دارد و سالمندان در واحدهای مسکونی 60-70 متری در آپارتمان های سر به فلک کشیده دچار اختلالات سالمندی و عوارضی که این تکنولوژی به همراه خود دارد، می شوند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مستند ایکسونامی بهاء ابوالعطا حسن حیدری مارک ویلموتس شبکه حقانی خانه پدری آلودگی هوا بولیوی غزه