کد خبر: ۸۳۷۶۹۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴ 27 September 2018

دبیر شورای عالی امنیت ملی با قدردانی از مواضع مناسب دولت روسیه در حمایت از برجام، تصریح کرد: رویکرد یکجانبه و تضعیف کننده نهادهای بین المللی که از سوی هیات حاکمه آمریکا دنبال می شود برای امنیت و اقتصاد جهان و بویژه منطقه خطرناک است.

به گزارش ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه که برای شرکت در نخستین نشست «گفت وگوی امنیتی منطقه ای» به تهران سفر کرده است، صبح امروز (پنجشنبه) با «علی شمخانی» نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، دیدار و درباره راهکارهای مشترک مقابله با تهدیدهای تروریستی در منطقه و گسترش همکاری ها گفت وگو کرد.
شمخانی تجربیات همکاری های امنیتی میان ایران و روسیه در زمینه مبارزه با تروریسم را موفق ارزیابی و بر ضرورت تبادل نظر نزدیک و موثر 2 کشور در موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.
وی ادامه داد: سیاست اصولی 2 کشور در زمینه توسعه همکاری ها و متوازن سازی ظرفیت های قابل مبادله در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و امنیتی، نقش تعیین کننده ای در مدیریت بحران های امنیتی منطقه به دنبال داشته است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: بکارگیری سلاح تحریم توسط آمریکا علیه ایران، روسیه و چین به دلیل درماندگی و احساس عقب ماندگی این کشور در برابر پیشرفت، رشد و افزایش قدرت بازیگری این کشورهاست و با تقویت همکاری های اقتصادی و تسهیل زمینه های تجاری به راحتی می توان با آن مقابله کرد.
وی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی به دنبال تثبیت بحران در سوریه بوده و برای حمایت مستقیم از گروه های تروریستی و هدف قرار دادن ارتش سوریه و نیروهای مقابله کننده با تروریسم اقدام هایی کرده است که در صورت تداوم با واکنش های پشیمان کننده روبرو می شود.

** امروز منطقه در معرض تهدید انتقال تروریست های شکست خورده قرار دارد
دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه در این دیدار ابتکار جمهوری اسلامی در برگزاری موفق نشست «گفت وگوی امنیتی منطقه ای» را در ادامه فعالیت های موثر ایران در مبارزه واقعی با تروریسم و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه ارزیابی کرد و گفت: امروز منطقه ما در معرض تهدید انتقال تروریست های شکست خورده در عراق و سوریه به دست آمریکا و برخی متحدان این کشور قرار دارد و ضرورت افزایش مشارکت و هم افزایی منطقه ای برای مقابله با این رخداد نگران کننده اجتناب ناپذیر است.
نیکلای پاتروشف افزود: در صورت خودداری از مقابله جدی با اقدام های یکجانبه گرایانه و خطرناک آمریکا بزودی جهان با بحرانی مشابه عراق و سوریه در افغانستان روبرو می شود.
پاتروشف درباره همگرایی ایران، روسیه و ترکیه برای کاهش تنش در سوریه و جلوگیری از آسیب دیدن مردم بی گناه در ادلب ادامه داد: در مقابل اقداماتی که دولت های ما برای بازگشت صلح و ثبات به منطقه دنبال می کنند، هیات حاکمه آمریکا همه تلاش خود را برای جلوگیری از بازگشت امنیت به منطقه معطوف کرده و تروریسم را به ابزاری برای پیشبرد اهدافش تبدیل کرده است.
به گزارش ایرنا، دیروز (چهارشنبه) نشست یک روزه دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه با عنوان «گفت وگوی امنیتی منطقه ای» با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان امنیتی از روسیه، چین، هند و افغانستان در تهران برگزار شد.
در این نشست درباره راه های مبارزه با تروریسم و افراطی گری و تهدیدهای جدید تروریستی در منطقه غرب آسیا تبادل نظر صورت گرفت.
در پایان این نشست، بیانیه ای صادر و در آن تاکید شد سیاست ها و اقدام هایی که در حمایت یا تقویت افراطی گری در منطقه باشد، تهدیدی برای امنیت منطقه تلقی می شود.
همچنین در حاشیه این نشست، مقام های امنیتی شرکت کننده به گفت وگوهای دوجانبه پرداختند.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قیمت بنزین اعتراضات آبان 98 محمدرضا داورزنی هفته بسیج عبدالرضا داوری پیمان سنتو قرارداد مارک ویلموتس پالرمو درآمد سهمیه بندی بنزین