اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کردند که بانک رزرو هند، احتمالا در اوایل اکتبر، علی‌رغم سطح پایین تورم، نرخ بهره خود را افزایش ‌دهد تا از افت روپیه جلوگیری کند.
کد خبر: ۸۳۷۶۵۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰ 27 September 2018

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کردند که بانک رزرو هند، احتمالا در اوایل اکتبر، علی‌رغم سطح پایین تورم، نرخ بهره خود را افزایش ‌دهد تا از افت روپیه جلوگیری کند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کردند که بانک رزرو هند احتمالا در اوایل اکتبر، علی‌رغم سطح پایین تورم، نرخ بهره خود را افزایش ‌دهد تا از افت روپیه جلوگیری کند. همچنین این اقتصاددانان پیش‌بینی رشد اقتصادی کوتاه‌مدت خود را هم، کاهش دادند.

در تغییر نگرشی ناگهانی نسبت به نظرسنجی ۲ ماه گذشته که پیش‌بینی می‌کرد نرخ بهره بانک مرکزی هند تا ربع سال مشابه سال آینده بدون تغییر خواهد ماند، بیش از ۲ سوم ۶۱ اقتصاددانی که در نظرسنجی ۱۹-۲۵ سپتامبر رویترز شرکت کردند، پیش‌بینی کردند که بانک مرکزی هند قبل از پایان ۲۰۱۸، نرخ بهره را حداقل یک بار بالا می‌برد.

در حالی که در نظرسنجی ماه جولای، تنها ۱۱ نفر از ۵۶ اقتصاددان پیش‌بینی کرده بودند که نرخ بهره بانک مرکزی هند به ۶.۷۵ درصد افزایش پیدا کند. در این میان، تعداد اقتصاددانانی که با این دیدگاه هم‌نظر هستند، به ۴۴ نفر از ۶۱ نفر جهش کرد؛ از این میان ۱۷ نفر هم معتقدند تا پایان سال نرخ بهره هند ۷.۰ درصد خواهد شد.

از نظر بسیاری از تحلیل‌گران، افت روپیه که از ابتدای ۲۰۱۸ تا کنون حدود ۱۵ درصد از ارزش خود را از دست داده و بدترین عملکرد را در بین ارزهای آسیای مرکزی و شرقی به خود اختصاص داده است، نگرانی اصلی سیاست‌گذاران است.

اما در حالی که هند در بین اقتصادهای مهم جهان سریع‌ترین رشد اقتصادی را به خود اختصاص داده است، تحلیل‌گران پیش‌بینی رشد اقتصادی این کشور  در ربع سال‌های آینده را کاهش دادند.  

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قیمت بنزین اعتراضات آبان ۹۸ طرح حمایت معیشتی سرباز کارت مشمولان طرح حمایت معیشتی قطعی سراسری اینترنت