کد خبر: ۸۳۷۴۱۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲ 26 September 2018

خادمی در پاسخ به ادعاها درباره حقوق۲۷میلیونیاش گفت:من به دلیل مصوبه مجلس نمی‌توانم بیش از 20 میلیون حقوق دریافت کنم و این مبلغی که اعلام شده دروغ است. بله من اگر اهواز بودم می‌توانستم به دلیل سابقه و رتبه ای که دارم 40 میلیون حقوق بگیرم اما امروز تهران هستم و براساس قانون 20 میلیون حقوق می‌گیرم.

چند روز قبل بود که وزارت نفت در واکنش به ادعای «هدایت‌الله خادمی» نماینده‌ کنونی مجلس شورای اسلامی درباره «افزایش ۳۰۰ تا ۵۰۰ درصدی حقوق نمایندگانی که در ماه‌های اخیر به آن وزارتخانه منتقل شده‌اند»، اعلام کرد «بالاترین رقم پرداختی ناخالص، مربوط به نماینده مدعی است». و از حقوق 27 میلیونی این نماینده در وزارت نفت خبر داد.

پس از طرح این موضوع خادمی هم گفت:در كشورهاي جهان سوم هركس افشاگري كند، در مظان انواع اتهام و برچسب قرار مي‌گيرد. این سخنان هم با واکنش وزارت نفت مواجه شد و اعلام کرد اگر مایل باشید فیش حقوق ۲۷ میلیونی‌تان را منتشر می‌کنیم.

در همین رابطه هدایت الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک درباره موضوع حقوق ۲۷ میلیونی و خانه 290 متری اش به خبرآنلاین گفت: اختلاف من با وزیر نفت بر سر شرکت توتال، IPC و موضوع کرسنت و همچنین بچه هایی است که در دفتر زنگنه بوده اند و بدون آنکه لایق باشند پست گرفته اند.

او ادامه داد: من مدیرعامل شرکت نفتی بودم و زمانی که زنگنه از نفت خبر نداشت من در وزارت نفت بودم و 32 سال سابقه دارم و بالاترین رتبه شخصی را در این عرصه دارم به طوری که می توانم بگویم بالاتر از رتبه من در وزارت نفت کسی نیست. اگر مصوبه مجلس نبود که در تهران کسی حق ندارد بیش از 20 میلیون تومان حقوق بگیرد امروز حقوقم 40 میلیون تومان بود؛ درواقع کسانی که با من بودند امروز 45 میلیون تومان می گیرند.

خادمی گفت: بنابراین اصلا من به دلیل مصوبه مجلس نمی توانم بیش از 20 میلیون حقوق دریافت کنم و این مبلغی که اعلام شده دروغ است. بله من اگر اهواز بودم می توانستم به دلیل سابقه و رتبه ای که دارم 40 میلیون حقوق بگیرم اما امروز تهران هستم و براساس قانون 20 میلیون حقوق می گیرم؛ از آنجایی که اضافه کاری به من داده نمی شود از همین بیست میلیون تومان هم کسر می شود.

این نماینده مجلس در ادامه اظهار داشت: زنگنه در راستای رفتارهای پوپولیستی خود آمده است یک حرفی زده چرا؟ چون من گفته ام چرا شما نمایندگانی را که از وزارت‌خانه هایی مانند وزارت آموزش و پرورش یا بهزیستی و ... به مجلس آمده اند و ماهی 3 میلیون 500 هزار تومان می گرفتند را به استخدام وزارت نفت در می آورید و پرونده انها را انتقال می دهید که حقوقشان می شود اندازه من؟

او در پاسخ به این سوال که این اقدام برای نمایندگان فعلی مجلس و در حین نمایندگی رخ داده است یا خیر گفت: بله در شرایط حاضر و از نمایندگان فعلی مجلس هستند.

خادمی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از نمایندگان به استخدام وزارت نفت درآمده اند گفت: خود زنگنه در مصاحبه ای گفته تعداد آنها 8 نفر است ما هم فرض را همین می‌گیریم.

او ادامه داد: با این شرایط شما می بینید فردی که در وزارت خود 4 میلیون حقوق می گرفته زنگنه آن را به وزارت نفت برده است و به او 20 میلیون حقوق می دهد و در نهایت اگر نماینده ای دور بعد رای نیاورد او را مدیرکل می کند مانند اتفاقی که برای نمایندگان ادوار رخ داد یعنی افرادی که رای نیاوردند امروز بالاترین سمت ها را در وزارت نفت دارند دلیل آن هم روشن است به این دلیل که امروز در مجلس کمک زنگنه می کنند.

خادمی گفت: من حاضرم فیش حقوقی خود را منتشر کنم به شرط انکه زنگنه و همین افراد بی‌سواد و جقله ای که به وزارت نفت آورده است هم فیش حقوقی‌شان را منتشر کنند.

(خادمی در این لحظه عکسی از فیش های حقوقی اش در سال 97 نشان داد که در آن فیش‌ها خالص دریافتی اش بیش از 16 میلیون تومان بود)

این نماینده مجلس درباره خانه‌اش نیز گفت: در بحث خانه هم باید بگویم من 32 سال کارمند وزارت نفت و مدیر شرکت های نفتی بودم طبیعی است وقتی یک کارمند وزارت نفت از شهری به تهران می آید خانه سازمانی در اختیار او می گذارند ما هم در خانه سازمانی بودیم که مدتی است آقای زنگنه آن خانه های سازمانی را می خواهد بدهد به نورچشمی ها و من نیز از آن خانه بیرون رفتم.

خادمی که می گوید من هنوز بازنشسته نشده‌ام گفت: تنها کسی هستم که خانه سازمانی را از من گرفته‌اند و مالکیت آن را می خواهند واگذار می کنند. مشخص است وقتی حرف مردم را بزنیم باید منتظر چنین رفتارهایی باشیم.

او در پاسخ به این سوال که خانه 290 متری خانه سازمانی بوده یا همین خانه ای که در آن سکونت دارید گفت: آن خانه 290 متری خانه سازمانی بود و در حال حاضر خانه من 170 متر است.

خادمی در پاسخ به این سوال که آیا با وجود نماینده بودن اجازه داشتید از خانه های سازمانی استفاده کنید یا خیر گفت: ما از آن خانه ها امدیم بیرون و این صحبت برای قبل است یعنی حدود یکسال و نیم پیش.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا وزارت نفت حاضر می شود فیش حقوقی مطرح شده این نماینده و سایر نمایندگان حقوق بگیر را منتشر کند یا نه؟

اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Canada
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
این است کار برای رضای خود و نه رضای خدا. ایا می توان تصور کرد که یک فارغ التحصیل دکتر مثلا رشته ریاضی بصورت حق التدریس در ترمی که شش ماه است یک میلیون می گیرد یعنی در ماه ۱۵۰ هزار تومان .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
دور همیم و
سفره ای پهن است و .....
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
املای جغله به معنای پسر بچه صحیح است نه بقول شما جقله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
اگر سی و دو سال سابقه دارید که باید بازنشسته باشید ؟ چطور بخود حق می دهید جای یک نفر دیگر را با این حقوق کذایی بگیرید
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
من حقوقم دو میلیون:( بیست میلیون.البته نوش جونشون خییییلی زحمت میکشن واسه همین مملکت اینقدر آباده!!!
ناشناس
|
Sweden
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
مسخره کردین مردم رو ؟!!
مردم واسه 1 میلیون پشتک میزنن اونوقت شما راحت راجع به حقوق 40 میلیون حرف میزنین ؟!!!
بعدش هم با افتخار میگین الان 20 میلیون میگیرم فقط !!!!!!!
خان محمدعلی آقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
هردم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد!
هی روزگار !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
ماشالله به این همه ادب وتربیت..............از چه چیزی کم اوردید که اینقدر بر اشفته اید ............
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
مرحوم امام خمینی مسئولان رو از زندگی اشرافی پرهیز می دادند تا درد فقرا را درک کنند
یکی به من بگه کسی که در تهران در خانه ۲۹۰ متری آن هم مجانی زندگی می کنه و به گفته خودش ۲۰ میلیون حقوق می گیره و ۳۲ سال هم سابقه داره چطور می تونه کارگر کوره پز خانه رو درک کنه
و آقای محترم به من بگید اگر انقلاب نبود امسال جنابعالی الان کجا بودید .جغله
اوصیکم به تقوالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
16 20 27 40 میلیون ..عجب حکایت تلخیست. یعنی با این حقوقها هم میشود .از مردم دفاع کرد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
در تکمیل فرمایشات این عزیز به اطلاع می رسانم ایشون مدرکش رو از دانشگاه معتبر !!!! از بنگلور هند گرفتن. جقله
ناشناس
|
Turkey
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
خدایا!مقایسه می کنم با شرایط همسرم که سی سال در هواپیمایی کشوری با سمت مهندس تاسیسات خدمت کرده و با حقوق هفتصد هزار تومان که الان شده دومیلیون و اندی بازنشسته شده، و‌من سر ماه باید این دو ملیون را مثل گوشت قربونی تیکه تیکه کنم. واقعا خانمهای اینا مشکلی هم دارند؟؟؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
سهمیه بندی بنزین قیمت بنزین طرح حمایت معیشتی غزه بولیوی مذهب جعفری آیت الله صافی گلپایگانی
آخرین اخبار