6281بازدید
۶
بازتاب
در برهه‌ای که پرسپولیس مدیرعامل نداشت و دکتر قریب در استقلال مدیرعامل شده بودند روزی مهرعلیزاده در تمرین پرسپولیس حضور می‌یابد که هواداران او را دوره کرده و از او خواستند من را بیاورد. مهندس هم می‌گوید فتح‌الله زاده که استقلالی است ولی آن‌ها گفته بودند مهم نیست. این پیشنهاد را به من ارائه کردند که مدیرعامل پرسپولیس شوم ولی من هرگز آن را نپذیرفتم.
کد خبر: ۸۳۵۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳ 19 September 2018

فتح‌الله زاده هنوز بابت اتفاقاتی که در برنامه ۹۰ بهار ۱۳۹۳ با حضور امیررضا خادم رخ داد به شدت از معاون وریز ورزش دلخور است. او که مصاحبه میرشاد ماجدی با روزنامه ورزشی را خوانده و در جریان شرط‌بندی یکی از مدیران پیشین باشگاه استقلال روی برد تیم پرسپولیس قرار داشت با ما حرف زد.

به گزارش تابناک ورزشی، فتح‌ا… زاده بابت اتفاقاتی که در این مدت رخ داده ابراز تأسف می‌کرد و خادم را به پل صراط و دیدار در قیامت وعده می‌داد.

چرا یک مدیر پرسپولیسی یا علاقه‌مند به این تیم باید در باشگاه استقلال مدیریت کند؟

متأسفانه در ورزش ما باندبازی و رفاقت در خیلی مسائل تعیین‌کننده است و شایسته‌سالاری جایی ندارد. خوب یادم هست زمانی امیررضا خادم گفت من فامیلم را به هیئت‌مدیره باشگاه می‌آورم تا پول بیاورد. کجاست آن پول‌ها که وعده اش را می‌دادید آقای خادم؟ مگر دلیل تغییر دادن ما این نبود که زیاد پول خرج می‌کردیم؟! لطفاً خرج کردن‌های ما را با فامیل‌هایتان مقایسه کنید تا مشخص شود ما بدخرج بودیم یا مدیران دست‌نشانده شما!

مدیرانی که جانشین شما شدند پول آوردند؟

قرار بود هر کدام از اعضای هیئت‌مدیره ۴، ۵ میلیارد تومان پول بیاورند. من با ۳ میلیارد پولی که از وزارت ورزش می‌گرفتم تیم ۱۵ میلیاردی می‌بستم و جام هم می‌آوردم. این آقایان با سالی ۳۰، ۴۰ میلیارد خرج که امسال آن را به سقف ۵۰ میلیارد رساندند کدام جام لیگ برتری را به دست آوردند؟ هر کس دروغ می‌گوید، بگوید ولی معاون وزیر که نباید دروغ بگوید!

منظورتان کدام دروغ است؟

همان شبی که در برنامه ۹۰ کنار من نشسته بود یک کاغذ دست‌نوشته را رو کرد و گفت: فتح‌ا… زاده ۲۰۰ سهم از فلان شرکت دارد که ما پس از ۵ سال هنوز منتظریم اسم و مدارک شرکتی که خودمان در آن سهم داشتیم ولی خبر نداشتیم را رو کنند، اما هنوز رفته‌اند که بیاورند! همان شب به امیر خادم گفتم اینکه کاری ندارد الان من هم روی همان کاغذ می‌نویسم خادم ۵۰۰ هزار سهم در این شرکت دارد.

عجیب اماواقعی؛فتح‌الله زاده گزینه مدیرعاملی پرسپولیس!

اگر این اتهام را قبول نداشتید چرا نسبت به آن اقدام قانونی نکردید؟

به مقدسات قسم فقط به یک دلیل. آقای امیر خادم بدان که من فقط به حرمت برادرت رسول تو را به دادگاه نکشاندم وگرنه به راحتی می‌توانستم محکومت کنم. البته در همان برنامه پاسخ خوبی به او داده شد، چون زمانی که آقای عابدینی به این اتهام پوزخندی زد، امیررضا خادم شروع کرد و نیم ساعت برای ما تدریس فرهنگ راه انداخت و البته هنوز هم حرف‌هایش تمام نشده است. با وجود چنین شرایطی طبیعی است که استقلال به این روز بیفتد. وقتی مدیر باشگاه عِرقی به استقلال نداشته باشد کسی هم پاسخگو نیست.

دلیل سکوت وزارت ورزش نسبت به اتفاقات اخیر چیست؟

یعنی واقعاً مشخص نیست آقای خادم بهتر از هر کسی می‌تواند جواب بدهد. ما با ۳ میلیارد وزارت ورزش جام لیگ برتری می‌آوردیم ولی دوستان که پارسال قول قهرمانی داده بودند چه دستاوردی داشتند؟ الان ۵ سال است استقلال دنبال قهرمانی لیگ برتر است. مورد مهمتر درباره بدهی به پروپییچ است. آقای امیر خادم چرا وقتی می‌شد بازیکن را با ۳۰ هزار دلار راهی کشورش کنیم این کار را نکردند تا به گفته رئیس فدراسیون این عدد به ۳۳۰ هزار دلار افزایش پیدا کند؟ چطور الان که دوستان تان ۵ میلیارد به باشگاه ضرر می‌زنند ساکتید؟ دنیا دار مکافات است. از هر دستی بدهید از همان دست می‌گیرید. اگر به خدا ایمان داشته باشید این‌طور به بنده خدا تهمت نمی‌زنید.

منظورتان موضوع شرکت و سهام شماست؟

دقیقاً! به اضافه ده‌ها تهمت دیگری که پس از خروج ما از باشگاه به من زده شد. از طرف خود امیر خادم یا فامیلش. من خانه و ماشین زیر پایم را برای استقلال فروختم و به این کار افتخار هم می‌کنم ولی سر پل صراط می‌ایستم و یقه امیر خادم را می‌گیرم که با یک ورق پاره قصد داشت اعتبار مرا زیر سؤال ببرد ولی خدا بزرگتر از این‌هاست و در همین دنیا جواب انسان‌ها را می‌دهد. کجاست آن شرکت کذایی تان آقای امیر خادم؟

اوضاع امروز استقلال را می‌توان به این مسائل ربط داد؟

صددرصد! فکر می‌کنید چرا اوضاع تیم این است؟ ما ۳ میلیارد از پول اسپانسر را پیش‌خور کردیم می‌خواستند دارمان بزنند. تازه با مصوبه هیئت‌مدیره این کار را کردیم ولی الان فتحی خبر می‌دهد که ۲۰ میلیارد تومان از پول فصل هجدهم پیش‌خور شده. چرا امیر خادم حرفی نمی‌زند؟ آقای خادم ظلم کردی! فقط به خودم فحش می‌دهم که چرا در ۳۰ سال کار مطبوعاتی‌ام از تو حمایت کردم؟ افسوس می‌خورم که حامی‌ات بودم. افسوس می‌خورم که مدیران منصوب شما افتضاح باخت ۶ تایی به تیم‌های حوزه خلیج فارس را در تاریخ باشگاه ثبت کردند. همه این اتفاقات در دوره‌ای رخ داد که امیر خادم در نقش تصمیم‌گیرنده برای باشگاه استقلال برنامه می‌ریخت.

حرف خاصی مانده؟

اجازه بدهید بگویم که مشابه این پیشنهاد به من هم شده بود.

کار در باشگاه پرسپولیس؟

بله! در برهه‌ای که پرسپولیس مدیرعامل نداشت و آقای دکتر قریب در باشگاه استقلال مدیرعامل شده بودند روزی آقای مهندس مهرعلیزاده در تمرین تیم پرسپولیس حضور می‌یابد که هواداران او را دوره کرده و از او خواستند من را بیاورد. مهندس هم می‌گوید فتح‌الله زاده که استقلالی است ولی آن‌ها گفته بودند مهم نیست. بحث نفر جایگزین مطرح شد و ایشان به بنده لطف داشتند و این پیشنهاد را به من ارائه کردند که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شوم ولی من هرگز آن را نپذیرفتم. هرچند مدیرعاملی هر یک از این دو باشگاه بزرگ با جایگاه مردمی‌شان برای هر مدیر ایرانی افتخار بزرگی محسوب می‌شود ولی من به ایشان گفتم استقلالی هستم و دوست داشتم به احترام پرسپولیسی‌ها یک پرسپولیسی در پرسپولیس مدیریت کند. من از روزی که پیراهن استقلال را بر تن کردم دیگر حاضر به تعویضش با هیچ پیراهنی نشدم. همه شاهدند که در این سال‌ها چه اندازه از باشگاه‌های بزرگ به من پیشنهاد کار شد ولی من هرگز این کار نمی‌کنم. مگر اینکه باشگاه استقلال تغییر نام پیدا کند و یا اتفاقاتی از این دست.

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
کسانی که این انتصابات رو انجام میدن کلا باید عزل بشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
واقعی؟!واقعا شما هنوز فتح الله رو نشناختین؟!البته به مهرعلیزاده هم میاد سرکار گذاشته باشه اینو:-D
mm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
فتح الله زاده کم از استقلال خوردی؟ بزا جوانها هم که پیر شدند جای امثال تو را در این نظامِ بی سیستم بگیرند شاید مملکت با این همه خونِ شهید دارای سیستم شود اگر ابوالمشاغل های پیر و محتضر بگذارند
mohammad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
این حاجی اصلا بلد نیست دروغ بگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
میتونستی بری و مثل افتخاری و توفیقی انجا را نابود کنی ولی استقلالی جماعت اهل خیانت نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
جند نفر دوره کرده اند بعد ایشان میگوید قبول نکرده مدیر عامل پرسپولیس شود؟؟؟؟ عجب بازی با کلماتی دارد فتح الله زاده استقلال
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: