تکنیک های بازاریابی و فروش در ایران
      
صد‌ها استاد دانشگاه پیام نور که در واحد‌های مختلف این دانشگاه در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند و از زمان آغاز همکاری آن‌ها نزدیک به ۱۰ سال می‌گذرد، حالا و در پی برخی تصمیم گیری‌های سخت گیرانه وزارت علوم در شرایطی قرار دارند که احتمال اخراج و قطع همکاری آن‌ها با دانشگاه وجود دارد؛ شرایطی عجیب که مسئولان ارشد این دانشگاه نیز پاسخ قاطعی در این باره نمی‌دهند و مسئولیت این اقدام را متوجه وزارت علوم می‌دانند.
کد خبر: ۸۳۳۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۶ 12 September 2018
اخراج نوبتی اساتید دانشگاه پیام نور به بهانه رکود علمیصد‌ها استاد دانشگاه پیام نور که در واحد‌های مختلف این دانشگاه در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند و از زمان آغاز همکاری آن‌ها نزدیک به ۱۰ سال می‌گذرد، حالا و در پی برخی تصمیم گیری‌های سخت گیرانه وزارت علوم در شرایطی قرار دارند که احتمال اخراج و قطع همکاری آن‌ها با دانشگاه وجود دارد؛ شرایطی عجیب که مسئولان ارشد این دانشگاه نیز پاسخ قاطعی در این باره نمی‌دهند و مسئولیت این اقدام را متوجه وزارت علوم می‌دانند.

به گزارش «تابناک»، مدتی است که ماجرای سختگیری‌های مضاعف در فرایند همکاری چیزی حدود ۸۰۰ استاد دانشگاه پیام نور حاشیه ساز شده و فضای دانشگاهی کشور را تحت تأثیر قرار داده است؛ اساتیدی که بین سال‌های ۸۸ تا ۹۰ در این دانشگاه جذب شدند و اکنون به واسطه سخت گیری‌های وزارت علوم بخاطر برخی مسائل آموزشی و پژوهشی با وضعیت نامشخصی رو به رو شده اند.

بیشتر اساتیدی که از آن‌ها سخن به میان است در همه این سال‌ها علی رغم اشتغال به تدریس و فعالیت پژوهشی عملاً از امتیازهایی، چون ارتقای علمی و یا تبدیل وضعیت بهره‌مند نشدند.

اگرچه این مدرسان امیدوار بودند که در سال‌های آتی مسئولان نسبت به تبدیل وضعیت آن‌ها اقدام کنند و از نظر علمی نیز ارتقاء یابند، اما حالا گمانه‌هایی جدی از سوی وزارت علوم مطرح می‌شود که ناظر بر اخراج آن‌ها به دلیل نداشتن صلاحیت علمی است.

در همین رابطه روز گذشته، «مهر» نوشت: صبح امروز تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور در اعتراض به حکم دانشگاه مبنی بر تسویه حساب اعضای هیات علمی مذکور تا پایان شهریور ماه مقابل سازمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.

دانشگاه پیام نور نامه تسویه حساب برخی از اعضای هیات علمی این دانشگاه تا آخر شهریور ماه سال جاری را به استان‌های محل خدمت آن‌ها ارسال کرده است.

یکی از اعضای هیات علمی معترض دانشگاه پیام نور گفت: برای ۱۲۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه حکم تسویه حساب صادر کرده اند و این اعضا تا پایان شهریور ماه باید تسویه کنند.

وی ادامه داد: برای ترم جدید نیز درسی برای این اعضای هیات علمی تعیین نکرده اند در واقع ۱۲۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور را به بهانه‌هایی مانند معدل پایین، محل اخذ مدرک در دانشگاه‌های آزاد و غیر انتفاعی، امتیاز پایین پژوهشی و ... اخراج کرده اند.

این خبر البته با واکنش نا کافی دکتر کردمیرزا رئیس دبیرخانه هیأت جذب دانشگاه پیام نور رو به رو شد و او در واکنش به این خبر به رسانه‌ها گفت: برخی از متقاضیان عضویت هیات علمی در دانشگاه پیام نور دارای شاخص‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر مراجع قانونی نبوده و به همین دلیل بعد از بررسی‌های انجام شده و بررسی پرونده علمی و عمومی، به آن‌ها اعلام شد که به دلیل عدم کسب شاخص‌های مصوب، در اولویت جذب قرار نگرفته اند.

کردمیرزا همچنین درخصوص درج اخباری مبنی بر اخراج ۱۲۰ عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور اظهار داشت: اخباری که در خصوص اخراج ۱۲۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور منتشر شده است، کاملا کذب بوده و دانشگاه به طور رسمی به آن دسته از متقاضیان که در چارچوب شاخص‌های مدنظر مراجع ذیربط قرار نگرفته اند، از طریق مکاتبه کتبی این موضوع را اعلام کرده است.

از آن جهت سخنان رئیس دبیرخانه هیأت جذب دانشگاه پیام نور را باید ناکافی دانست که ایشان در گفته‌های خود سخن روشن و شفافی در مورد گذشته این اساتید، شرایط کنونی تک تک آن‌ها و نیز وضعیت آتی همگی آن‌ها بر زبان نیاورد!

محمد محسن صدر، مدیر کل روابط عمومی دانشگاه پیام نور در رابطه با این مسئله و ابهاماتی که در مورد آن وجود دارد به «تابناک»، گفت: ما اولاً ۱۲۰ استاد را اخراج نکردیم، تعداد زیادی از اساتید دانشگاه ما متقاضی جذب در هیأت علمی هستند که به دلیل مشکل دار بودن پرونده هایشان هنوز به صورت قطعی جذب نشده اند.

صدر ادامه داد: وزارت علوم در بررسی پرونده‌ها یک معیار‌هایی دارد که برخی از اساتید ما این استاندارد‌ها را ندارند. البته تعداد این افراد خیلی کم است و تا الان تعدادشان بین ۲۰ تا ۳۰ نفر است، اما شاید در آینده به دلیل بررسی پرونده‌های دیگر افراد، تعدادشان بیشتر هم بشود.

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه پیام نور در این باره افزود: ما به این افراد نامه‌ای نوشته ایم و اعلام کردیم که به دلیل بررسی‌های وزارت علوم صلاحیت‌ها را کسب نکرده اند و به همین خاطر این افراد نمی‌توانند عضو هیأت علمی شوند.

صدر در بخش دیگر سخنان خود اضافه کرد: بیش از ۸ سال به این افراد فرصت داده شد تا رزومه علمی و توانمندی‌های پژوهشی خود را تقویت کنند، اما این افراد بر اساس بررسی‌های وزارت علوم شاخص‌های پایینی دارند. چیزی که هست تعداد این افراد کم است و پرونده‌ها به نوبت توسط وزارت علوم بررسی و اعلام نظر می‌شود.
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
باید اخراج بشن دیگه رکود علمی یعنی کار علمی نمی دونن چیه مقاله بلد نیستن بنویسن اینها جاشون دانشگاه نیست باید بروند آموزش پرورش
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
لطفا بفرمایید ضرورت وجود پیام نور چیست؟ فارغ التحصیلان آن واقعا فاقد بار علمی هستند و صرفا این دانشگاه صنعت تولید مدرک است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
کاش در مورد مدیران دولتی و نماینده های مجلس و ... همه قسمت ها همین کار رو بکنن ، کشور نیاز به یه جراحی عمیق داره ، باید کار رو به کاردان سپرد نه به فامیل و هر کی از راه می رسه .
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
مسالتی
يک مغازه دار وقتی می بينه مشتری نداره و درامدی هم نداره، مغازه را تعطيل می کنه

چرا نبايد دانشگاه ازاد و پيام نور و ... که الان درامدشون کم شده تعديل نيرو کنند؟ از جيب بیت المال ببخشند؟
کی اين اجازه را داده؟ اصلا فرض کن رکود علمی نیست. اينها ديگر دانشجو ندارند. درامد هم ندارند. کاری هم ندارند که انجام دهند. دولت چه کار کنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
باید جا برای بورسیه های دولت احمدی نژاد باز بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
کل آموزش عالی کشور شده تولید مقاله! آخرش هم میشه همین
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
الحمدولله... انشالله روزی شاهد برچیده شدن خود پیام نور و غیرانتفاعی و آزاد و کنترل از راه دور و شبانه و پردیس و مزخرفات مشابه باشیم... تمام مشکلات امروز کشور به روزی برمیگردد که دانشگاه آزاد افتتاح شد و جوانان راخانه خراب کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
شما شک نکنید که دانشگاه پیام نور چیز جز رکود و اتلاف وقت جوانان صرف بودجه ندارد.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
آقا چرا جو سازی می کنید خوب کسی که شایستگی نداشته و با پارتی وارد دانشگاه شده باید اخراج بشه بچه های مردم چه گناهی کرده اند که تو کلاس یه همچین آدمهایی باشند.
ناشناس
|
France
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
رکود علمی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جالبه، کجای ایران تولید علم میشه که دانشگاه پیام نور بشه؟؟؟؟؟

همه کپی پیست کتابها و مقالات دانشگاه های خارجیه. ای کاش واقع گرا بودیم
احسان
|
France
|
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
کلا باید دانشگاههای غیرانتفاعی و پیام نور و علمی کاربردی مخصوصا در شهرهایی که زیر ۵۰۰هزار نفر جمعیت دارن تعطیل بشن.اساتید این دانشگاهها هم همه محصول خودشونن اونم با فوق لیسانس و حتی دانشجویی فوق لیسانس!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
تابناک جان فامیلت توی لیست اخراجی ها هست؟! دانشگاه پیام نور در رقابت با دانشگاه آزاد، با جذب بی رویه اعضای هیات علمی با رزومه علمی پژوهشی ضعیف، بزرگترین خیانت را به نظام دانشگاهی کشور کرد. این دانشگاه تبدیل شده به کارخانه صدور مدرک!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
مسئله مهم در اینجا بحث عدالت است. ابتدا کارایی و اثربخشی آموزشی و پژوهشی روسا و مسئولین مربوطه با توجه به فرصت ها و امکانات زیادی که داشته اند
بررسی شود و اسامی آنها در صورت عدم احراز شرایط در راس لیست تسویه حساب و اخراج قرار گیرد.
تابناک لطفا منتشر کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
پارتی بازیه وگرنه همون روز اول پرونده های این اساتید رو بررسی و اعلام میکردید نه اینکه بعداز هشت سال کار کردن این مساعل رو پیش بکشین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
حتما برای نور چشمی های جدید راه باز میکنند................
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: