تکنیک های بازاریابی و فروش در ایران
      
کد خبر: ۸۲۷۳۴۰
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱ 22 August 2018

یک جنبش اعتراضی در زندان های آمریکا از زندانیان دعوت کرده است در سراسر کشور آمریکا کار را متوقف کنند و به اعتصاب غذا دست بزنند و در تحصن های مسالمت آمیز شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک جنبش اعتراضی در زندان های آمریکا روز سه شنبه به دعوت انجمن مبارزه برای بهبود زندگی زندانیان و "پایان دادن به بردگی در زندان" آغاز شد و قرار است تا نهم سپتامبر ادامه یابد.

جمعیت زندانیان جیل هاوس لایرز اسپیک (Jailhouse Lawyers Speak) که در راس این جنبش قرار دارد، در بیانیه ای اعلام کرد "زندانیان می فهمند که با آنها مثل حیوان رفتار می شود، زندان های آمریکا مناطق جنگی هستند، این برای برخی از ما به منزله این است که از قبل مرده ایم. بنابراین، ما چه چیزی داریم که از دست بدهیم؟".

این جمعیت که انجمن های دفاع از حقوق شهروندی زیادی از آن حمایت کرده اند، فهرستی از 10 درخواست را تهیه کرده است که از جمله این درخواست ها می توان به بهبود فوری شرایط زندان ها، حق رای برای همه زندانیان یا "پایان دادن به بردگی در زندان" اشاره کرد.

بسیاری از زندانیان آمریکایی مجبور هستند در زندان برای دستمزدهایی که به طور شرم آوری ناچیز هستند، کار کنند. سیزدهمین اصلاح قانون اساسی آمریکا بردگی را با یک استثناء لغو کرده است و این استثناء عبارت است از محکوم شدن به بردگی به عنوان مجازات یک جنایت.

از زندانیان دعوت شده در سراسر کشور آمریکا کار را متوقف کنند و به اعتصاب غذا دست بزنند و در تحصن های مسالمت آمیز شرکت کنند.

سازمان قدرتمند دفاع از حقوق شهروندی از این جنبش حمایت و اعلام کرده است "اشخاص شجاعی که نظرها را به سیاست بازداشتگاهی جمعی در آمریکا جلب کرده اند شایستگی دارند که ما آنها را تحسین کنیم".

اودی اوفر، مدیر این سازمان قدرتمند برای مبارزه برای قضاوتی عادلانه در بیانیه ای افزود "ما از سازمان زندان ها درخواست می کنیم به پاسخ های تلافی جویانه مبادرت نکند".

بر اساس آمار و ارقام وزارت دادگستری آمریکا، این کشور بالاترین میزان زندانیان را در دنیا دارد و در پایان سال 2016 نزدیک به 2/2 میلیون نفر پشت میله های زندان به سر می بردند.

زندانیان پیش تر به شیوه مشابهی در سال 2016 در بسیاری از زندان های آمریکا اعتراض کرده بودند که به دنبال بروز برخی ناآرامی ها، تعدادی از معترضان در بازداشت انفرادی قرار گرفتند.

تاریخ های انتخاب شده برای این جنبش جدید نمادین هستند به طوری که 21 اوت به نشانه چهل و هفتمین سالگرد کشته شدن جرج جکسون، فعال جنبش موسوم به بلک پنترز است که به دست یکی از نگهبانان زندان آتیکا (Attica) کشته شد. نهم سپتامبر 1971 در این زندان شورشی تاریخی روی داد که چهار روز بعد به سرکوب خونین زندانیان منجر شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: