1480بازدید
عضو کمیسیون شوراهای مجلس، گفت: همراه تعدادی از نمایندگان طرح تحقیق و تفحص بر روی مجلس آماده کرده‌ایم زیرا ما نباید صرفا تفحص بر روی دستگاه‌ها داشته باشیم.
کد خبر: ۸۰۷۹۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹ 13 June 2018

حسن کامران دستجردی در نشست علنی امروز چهارشنبه (23 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان‌دستور، گفت: امام شهید این ماه یعنی امام علی (ع) وصیتی خطاب به نمایندگان مجلس، وزیر، استاندار، شهرداری، امیر، سردار، امام جمعه، دارد و می فرماید «ای امرا اگر دنیا سراغ شما آمد شما سراغ دنیا نروید. دنیا سراغ خادم مسجد نمی‌رود بلکه سراغ صاحب منصبان می‌رود.» یعنی دلار خارج، سراتو، غذای چرب و نرم جاذبه دارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امام علی (ع) در این وصیت می‌فرماید به دانه درشت‌ها امر و نهی کنید. به دربدر یا کلاه نمدی چشم غره رفتن فایده ندارد. ما باید به دانه درشت‌ها امر و نهی کنیم؛ درغیر این صورت اشرار بر مردم حاکم می‌شوند. بنده و تعدادی از نمایندگان طرح تحقیق و تفحص بر روی مجلس آماده کرده‌ایم، این طرح باید مطرح شود. ما نباید صرفا تفحص بر روی دستگاه‌ها داشته باشیم. در چند دوره‌ای که در مجلس حضور دارم این فرصت فراهم نشده است.

وی افزود: از اعضای هیات رییسه تقاضا دارم تا زمینه تحقیق و تفحص که به کمیسیون بودجه رفته، فراهم شود چرا که به نوعی نظارت دقیق است و این تفحص دارای چندین محور است.

کامران در ادامه یادآور شد: دولت باید بداند که ما مصوبات شورای آب را قبول نداشتیم ولی به آن تن دادیم اما امروز که به آن تن داده ایم اجرایی نمی‌شود. حتما باید تجمع صورت گیرد؟ سوالم از مسئولین این است که به حق آبه‌داران چه داده‌اند؟ سال گذشته یک ریال دادید و امسال نیز ده شاهی و همگی معتقد و متدین خود را نشان می‌دهند. اگر اینگونه است پس چرا خلاف شرع انجام می‌دهید؟

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مصوبات شورای امنیت کشور چرا اجرا نمی‌شود؟ در اصفهان مصوبه شما اجرا شده و چاه‌ها بسته شده است. همچنین به باغ‌ها آب نداده و تمام مصوبات اجرا شده است لذا در جاهای دیگر نیز باید این کار انجام شود. متاسفانه کشاورزی که ۳۰ سال قدمت دارد باید زمینش از بین رود تا درخت‌های جدید وی آب بخورد.

وی ادامه داد:‌ در چنین شرایطی برخی‌ کارشناس شده‌ و طومار شیخ بهایی را زیر سوال می برند؛ درحالی که شیخ بهایی عقل آمایشی داشت. ایشان طوری توزیع آب داشت که زمانی که آب وجود نداشت به همه به یک اندازه آب می‌رسید. آقای مدعی العموم که گاهی صرفا برای یک مورد سوژه‌ای مدعی العموم می‌شوید آیا با این زلزله خاموشی که وجود دارد و حق آبه نیز داده نشده مدعی العموم نباید مدعی شود که امروز ۲۰۰ هزار نفر جمعیت آسیب پذیر شده‌اند؟ این افراد تولید کننده واقعی بودند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در رابطه با قالیبافان و در زمینه کمیته امداد نیز جوسازی که انجام شده یک جوسازی اسرئیل و صهیونیستی بود.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
سامانه سماح آرامکو عربستان اسدالله عسگراولادی رستاخیز علیرضا فغانی علیرضا علیفر