معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پذیرش 200 کودک معتاد گفت: این کودکان به دلیل اعتیادی که دارند نمی‌توانند سریعا در مراکز شبه‌خانواده نگهداری شوند،به همین دلیل شرایط نگهداری آنها نیازمند بازنگری است.
کد خبر: ۸۰۶۸۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹ 10 June 2018

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پذیرش 200 کودک معتاد گفت: این کودکان به دلیل اعتیادی که دارند نمی‌توانند سریعا در مراکز شبه‌خانواده نگهداری شوند،به همین دلیل شرایط نگهداری آنها نیازمند بازنگری است.

حبیب الله فرید در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: خدمات درمانی به 200 کودک بدسرپرست مبتلا به اعتیاد در سال گذشته از سوی بهزیستی داده شده اما به دلیل سم و اعتیادی که در تن این کودکان وجود دارد و باید ابتدا حتما سم زدایی شوند، نمی توانیم آنها را در مراکز شبه خانواده نگهداری کنیم.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به این کودکان معتاد نیازمند بازنگری اساسی است ادامه داد: در گذشته کودکان مبتلا به اعتیاد را در بهزیستی پذیرش نمی کردیم اما اکنون با برنامه ریزی های جدید، این کودکان ابتدا در مراکز «میان مدت» پذیرش می شوند و در آنجا خدمات روانشناسی، مددکاری و روانپزشکی دریافت می‌کنند.

فرید گفت: در حال حاضر 6 مرکز میان مدت اقامتی برای نگهداری از کودکان معتاد و بدسرپرست در کشور راه اندازی شده که در صورت افزایش آمار این کودکان، در بسیاری از استانهای کشور نیز این مراکز ایجاد خواهد شد.

وی با تاکید بر حضور و نگهداری این کودکان در بستر خانواده گفت: اگر اقوام یا بستگان این کودکان شرایط نگهداری از کودکان را داشته باشند، رویکرد بهزیستی سپردن این کودکان به آنها است و در غیر این صورت پس از ترک، به مراکز شبه خانواده خواهند آمد.

شرایط سپردن نوزدان معتاد به بهزیستی

معاون اجتماعی بهزیستی کشوردر مورد پذیرش نوزادان معتاد گفت: نوزادان معتاد که از بدو تولد معتاد به دنیا می‌آیند در صورت تأیید مراجع قضایی به مراکز بهزیستی تحویل داده می شوند.

فرید افزود: نوزادی که از مادر معتاد به دنیا می آید، پس از تولد باید در بخش مراقبتهای ویژه نگهداری شده و پس از ارائه خدمات اورژانس پزشکی به یک نوزاد معتاد، در صورت صلاحدید مراجع قضایی، نوزاد برای نگهداری به بهزیستی تحویل داده می شود.

وی گفت: نوزادان معتادی که در بیمارستان ها توسط مادرانشان رها می شوند، طی مدت زمانی که حدودا 2 ماه می شود مراحل ترک را طی کرده و بعد از آن به بهزیستی سپرده می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
جبهه پایداری اسحاق جهانگیری بیت کوین سکه ثامن پاتوسی معامله قرن رضا علاءالدین داماد روحانی کمال خرازی