بازدید 4984

پاسخ «پمپئو» درباره اظهارات «رودی جولیانی»

کد خبر: ۸۰۶۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۶ 08 June 2018

وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری کاخ سفید درباره مذاکرات با کره شمالی و مواضع دولت دونالد ترامپ در قبال خلع سلاح اتمی این کشور اظهاراتی مطرح کرد.

به گزارش فارس، وزیر خارجه آمریکا با حضور در نشست خبری سخنگوی کاخ سفید درباره مواضع دولت دونالد ترامپ در قبال کره شمالی توضیحاتی ارائه داد.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در ابتدای این نشست به مواضع دولت دونالد ترامپ در قبال اعمال کارزار فشار حداکثری علیه کره شمالی و اعمال تحریم‌های شدید اشاره کرد.

وی سپس درباره نشست ۲۲ خرداد بین سران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور هم اظهارنظر کرد و گفت که در صورت حصول به خلع سلاح اتمی، کره شمالی زمینه خوبی برای توسعه و پیشرفت خواهد داشت.

وزیر خارجه آمریکا نشست آتی دونالد ترامپ با کیم جونگ اون را «تاریخی» خواند.

به گفته پامپئو، دولت آمریکا خواهان خلع سلاح اتمی قابل راستی آزمایی و غیرقابل بازگشت شبه جزیره کره است و در صورت عدم تحقق این موضوع، تحریم‌ها و فشار حداکثری علیه کره شمالی ادامه خواهد یافت و فشارها تشدید خواهد شد.

مدیر سابق سیا و دیپلمات ارشد کنونی آمریکا در این نشست خبری گفت که دولت آمریکا آمادگی آن را دارد که در صورت حصول به توافق با کره شمالی آن را در اختیار کنگره آمریکا قرار دهد.

به گفته او چنین کاری، به کره شمالی اطمینان لازم را خواهد داد که چنین توافقی فراتر از دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ باقی خواهد ماند.

پامپئو همچنین تصریح کرد که ترامپ به دیدار با کیم جونگ اون در سنگاپور امیدوار است اما «با چشمانی باز» به این نشست می‌رود و «به دنبال یک توافق بد نخواهد بود».

خبرنگاری از پامپئو درباره اظهارات ادعایی «رودی جولیانی» وکیل دونالد ترامپ مبنی بر «التماس کیم جونگ اون» برای مذاکره و دیدار با ترامپ سوال کرد و نظر وزیر خارجه آمریکا را جویا شد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: «من این اظهارنظر را صحبتی در اتاقی کوچک قلمداد می‌کنم و تا حدی شبیه به شوخی و کنایه بود».

وی افزود: «ما داریم به جلو پیش می‌رویم و تمرکزمان روی موضوعات مهم (در قبال کره شمالی) است. وقتی موضوع این مذاکرات (با کره شمالی) و این موضوعات مرتبط مطرح می‌شود، رودی (جولیانی) نماینده دولت (ترامپ) نیست و از طرف دولت صحبت نمی‌کند».

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه