بازدید 14835
آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد:

از مسئولین می‎خواهیم کاری نکنند که کارد به استخوان مردم برسد تا مقابل نظام بایستند و اعتصاب کنند/مقابله باید در برابر نهاد مسئول باشد نه نظام/اعتصاب مثل رفتن از یک طرف میز به طرف دیگر است

اینکه مردم ما بصیرت نداشته باشند، افراد و جریان‌ها را نشناسند، زاویه با رهبری را تشخیص ندهند و تسلیم افرادی به دلیل سابقه آن‌ها شوند. این فرد روزی برای قدرت‌یابی دنیای خود اطراف رهبر و پشت سر رهبر بود اما امروز که با رهبری زاویه پیدا کرده، با عنصری منافق تفاوتی ندارد. باید به مقابله با حصر و توطئه اقتصادی آمریکا علیه خود توجه داشته باشیم.
کد خبر: ۸۰۴۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰ 01 June 2018

امام جمعه مشهد با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی گفت: باید با کمال شرمندگی عرض کنم که ملت ما در این امتحان موفق نبودند.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری ها آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های سیاسی-‌عبادی این هفته نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی ضمن تبریک میلاد مسعود امام حسن مجتبی(ع)، اظهار کرد: نام امام حسن(ع) با عنوان مظلومیت آن هم مظلومیت فوق‌العاده اسرارآمیز آمیخته است و تداعی می‌کند. مظلومیت امام حسن(ع) تابلویی از مظلومیت امام علی(ع) است، ریشه مظلومیت امام حسن(ع) در بی‌بصیرتی مردم بود.

وی افزود: این ملاک باید در مقام شناخت افراد برای ما روشن باشد. عده‌ای این طرف میز و طرف رهبری هستند و به آن طرف میز می‌روند و مقابل رهبری قرار می‌گیرند. در زمان امام حسن(ع) نیز همین مسئله پیش آمد. از یک طرف میز به طرف دیگر آن رفتن در جامعه ما ایجاد خطر و مشکل می‌کند. امروز شرایط کشور ما از این نظر واقعا حساس است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه امروز ما به این وضع دچار شدیم، عنوان کرد: این بدین دلیل است که آمریکا عنصری شکست خورده در تمام مبارزات، توطئه‌ها و فتنه‌ها است. آمریکا 40 سال با ما جنگید. قدرتی که عنوان می‌کند من ابرقدرت دنیا هستم اما کارنامه 40 ساله دولت آمریکا در برابر انقلاب ایران شکست است و امروز کارش به جایی رسیده که مملکتی روی کره زمین نیست که پرچم آمریکا را آتش نزند حتی مملکتی که با مزدورانش می‌خواهد این کشور را کاملا کنترل کند مثل عربستان سعودی، در عین حال پرچم آمریکا به آتش کشیده می‌شود.

علم‌الهدی ادامه داد: قدرتی که بیان می‌کند قدرت اول و رئیس دنیا است، کارنامه سیاسی و قدرت‌مداری‌ 40 ساله‌اش شکسته است. آمریکا در حال حاضر اطراف ما را محاصره کرده و مثل سگ پارس می‌کند اما جرات نزدیک شدن ندارد. قدرت و پایمردی شما مردم این ابرقدرت دنیا را به زانو درآورده که نمی‌تواند حرکت نظامی علیه ما انجام دهد. آمریکا به انواع توطئه‌ها و فتنه‌های سیاسی متوسل می‌شود و تحریم و حصر اقتصادی و نفوذ جاسوسی ایجاد می‌کند.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه در این موقعیت بی‌بصیرتی مردم اول مشکلی است که برای ما پیش می‌آید، تصریح کرد: اینکه مردم ما بصیرت نداشته باشند، افراد و جریان‌ها را نشناسند، زاویه با رهبری را تشخیص ندهند و تسلیم افرادی به دلیل سابقه آن‌ها شوند. این فرد روزی برای قدرت‌یابی دنیای خود اطراف رهبر و پشت سر رهبر بود اما امروز که با رهبری زاویه پیدا کرده، با عنصری منافق تفاوتی ندارد. باید به مقابله با حصر و توطئه اقتصادی آمریکا علیه خود توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: از 4-5 سال قبل مقام معظم رهبری نسخه‌ای دادند تا به وسیله آن در مقابل استکبار و آمریکا بایستیم و در عرصه اقتصاد مقابله کرده و این توطئه آمریکا را همچون تمام توطئه‌ها با شکست مواجه کنیم اما مردم و مسئولین در اجرای این نسخه رهبری کوتاه آمدند. بیان می‌شود که جنس خارجی مصرف نکنید و بازار ما بازار کالای غیرایرانی نباشد اما بازار ما بازار کالای غیرایرانی شده است که از مسیر مستقیم رسمی یا قاچاق وارد کشور می‌شود. منقل خارجی وارد کردند مگر در این مملکت نیاز چقدر است که منقل خارجی وارد کنیم.

علم‌الهدی اضافه کرد: باید با کمال شرمندگی عرض کنم که ملت ما در این امتحان موفق نبودند. مردم ما در این قضیه پای نظام نایستادند. مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از کالای ایرانی اعلام کردند. در خانواده‌های شما افراد متدین و حزب الهی، میزان مصرف کالای خارجی چقدر پایین آمده است؟ ما و مسئولین کوتاه آمدیم. مسئولین از آن جلوگیری نکرده و قاطعانه برخورد نکردند. مسئله کالای قاچاق برخورد جدی‌تری نیاز دارد. مقام معظم رهبری فرمان دادند که کالای قاچاق را آتش بزنید. کجا چنین برخوردی از طرف مسئولین نظام با مسئله قاچاق شد؟ مسئولین کوتاه آمدند.

امام جمعه مشهد با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و مقاومت در برابر توطئه اقتصادی دشمن، گفت: اقتصاد مقاومتی با ریاضت فرق دارد. کشورهای اروپایی مردم را به ریاضت اما مقام معظم رهبری به مقاومت دعوت می‌کنند. مقاومت ریاضت نیست. مقاومت یعنی مردم در خط اقتصاد داخلی جریان زندگی و مصرف خود را تنظیم کنند. مسئولین نیز باید در حل مشکلات مردم مجاهده داشته باشند. باید مدیریت جهادی پیاده شود.

وی اضافه کرد: نظام ما اروپایی و همچون نظام بلد کفر نیست که به مردم بگوید نخورید، نپوشید و مصرف نکنید. اقتصاد مقاومتی به این معنا نیست. اقتصاد مقاومتی مدیریت هزینه است. تنظیم زندگی با اقتصاد داخلی و توسعه و رشد آن از طرف مردم است. مسئولین نیز باید فداکاری و مجاهده کنند تا مشکلات اقتصادی مردم حل شود. اگر مردم در تحول برخی از شداید مقاومت کردند اما مسئولیت‌های نظام، دولت و مجلس درصدد حل مشکلات مردم برنیامد، این اقتصاد ریاضتی نه مقاومتی است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی به هشت سال دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: در این مدت تمام تدارکات و مهمات پشت جبهه به طرف جبهه توسط اتحادیه کامیون‌داران انتقال پیدا می‌کرد. حمل‌ونقل را نیز این اتحادیه که خودشان افراد جبهه‌ای و متدین بودند، عهده‌دار شدند. کامیون‌های آن‌ها را خمپاره منفجر می‌کرد و بر سر این کامیون‌ها بمب انداخته می‌شد اما برنگشتند، اعتصاب نکردند و مردانه ایستادند. هشت سال دفاع مقدس همه حمل و نقل جبهه را این اتحادیه انجام داد.

علم‌الهدی افزود:کامیون‌داران ما بدانند که اکنون نیز جبهه وجود دارد. آن جنگ را آمریکا نیز دارد. آن زمان شما ایستادید اکنون نیز که دشمن اقتصاد مملکت را هدف قرار داده و می‌خواهد ما را مستاصل کند، دست به اعتصاب می‌زنید؟ اعتصاب مثل رفتن از یک طرف میز به طرف دیگر است. اگر اکنون به عنوان دستیاری آمریکا که ما را در مخاطره قرار داده دست به اعتصاب بزنند، درست است؟ این معنای اقتصاد مقاومتی است؟ خودتان مشکلات را حل کنید. ما از مسئولین می‎خواهیم کاری کنند که کارد به استخوان مردم نرسد تا مقابل نظام بایستند و اعتصاب کنند. مشکلات مردم را حل کنید و نگذارید که کار به اینجا برسد.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه اگر بنا شد ما همه مشکلات را تحمل کنیم و مسئولین نیز در مدیریت خود جهاد کنند، می‌توانیم مقابل آمریکا بایستیم، عنوان کرد: ممکن است که مردم ما تحمل نکرده و همچون یک کشور غربی کافر تصور کنند که ایران نیز انگلیس و فرانسه است و باید دست به اعتصاب بزنند. در انگلیس و فرانسه دولت متعلق به مردم نیست بلکه متعلق به دزد و چپاول‌گر است. شما در این مملکت خودتان نماینده مجلس و رئیس‌جمهور انتخاب کردید. خودتان از این نظام حمایت می‌کنید و خودتان تصمیم می‌گیرید. می‌خواهید مقابل چه چیزی بایستید مقابل خودتان؟

وی ادامه داد: دشمن دنبال توطئه سیاسی نیز هست. مقام معظم رهبری نکته‌ای را در فرمایشات چند روز پیش خود با دانشجویان بیان کردند که ادامه مطالبه‌گری است .باید آرمان‌ها را مطالبه کنند اما چگونه؟ از خود نظام یا مسئولین؟ نظام ابزار تحقق آرمان‌های انقلاب است. اگر شما می‌خواهید آرمان‌های خود را از نظام مقابله کرده، نظام را تضعیف کنید و با نظام در بیفتید، درست نیست. این نظام باید آرمان شما را محقق کند. مطالبه آرمان از کسانی است که مسئول هستند. اگر من به عنوان یک مسئول در تحقق آرمان شما تخلف می‌کنم از من مطالبه کنید چرا از نظام مطالبه می‌کنید؟ چرا سراغ مقام ولایت می‌روید؟

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: از من مسئول مطالبه کنید که چرا من در تحقق آرمان شما خلاف کردم. مطالبه آرمان از اشخاصی است که از مردم خواستند به آن‌ها رای دهند و نماینده مجلس شوند و نماینده شدند اما اکنون به فکر مردم نیستند، موقعیت خاص نظام را در نظر نمی‌گیرند و آرمان‌های عدالت‌خواهی و عدالت‌طلبی را زیر پا می‌گذارند. از آن‌ها مطالبه کنید. نباید از نظام مطالبه کنید و با آن دربیفتید.

علم‌الهدی اضافه کرد: نظام ابزار تحقق آرمان‌های شما است که نمی‌توان به آن حمله کرد. مقابله باید در برابر نهاد مسئول باشد نه نظام. دشمن به دنبال این است که تمام خرابی‌ها را به پای نظام بیندازد تا مردم را از نظام مایوس و از حمایت آن منصرف کند. ما نباید گول دشمن را بخوریم. این توطئه آمریکا و دشمن است و ما نباید به دلیل مشکلات و محقق نشدن آرمان‌ها، نظام را زیر سوال ببریم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی