بازدید 12264
۹
کد خبر: ۸۰۱۴۳۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۷ 22 May 2018

اعتماد به سلبریتی‌ها و پول‌هایی که به دست نیازمندان نمی‌رسد باعث شد روز گذشته پلیس حساب ۴ سلبریتی را مسدود کند.

به گزارش روزنامه جوان، این روزها برخی سلبریتی‌ها بیش از هر خیریه دیگری توجه مردم را برای کمک به نیازمندان جلب می‌کنند. این سلبریتی‌ها یک پست غم‌انگیز از حال و روز نیازمندی که قصد کمک به او را دارند، می‌نویسند و در انتها شماره حساب خود را قرار می‌دهند و به همین راحتی و بدون هیچ مجوزی، پول‌های کلانی را به جیب می‌زنند. داستان از آنجایی بدتر می‌شود که سرنوشت این پول‌ها مشخص نمی‌شود و هیچ‌کس نمی‌داند که چه اتفاقی برای آن افتاده و برای چه کاری خرج شده است؟ سال گذشته بود که در اثر زلزله کرمانشاه، ساکنان برخی از مناطق با شرایط بسیار بدی روبه‌رو شده بودند. همان روزها بود که بسیاری از افراد سودجو با جریحه‌دار کردن احساسات مردم از آنها کلاهبرداری کردند. در این میان سلبریتی‌هایی بودند که کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه را هرگز به دست آنها نرساندند و هیچ توضیحی برای آن ندادند. شاید همین مسئله موجب شده تا روز گذشته خبر مسدود شدن حساب سه بازیگر و یک فوتبالیست منتشر شود و تلنگری برای مردمی باشد که به سلبریتی‌ها اعتماد کرده بودند!

صادق زیباکلام یکی از همین افرادی بود که چند وقت پس از زلزله کرمانشاه، شماره حسابی را اعلام کرد که اتفاقاً خیلی مورداستقبال قرار گرفت و توانست بیش از 3 میلیارد تومان پول جمع‌آوری کند، اما درست زمانی که مردم کرمانشاه در چادر و در سرما می‌لرزیدند و از ترس مار و عقرب شب را به صبح می‌رساندند، این پول‌ها در حساب این فعال سیاسی خاک می‌خورد! وی به تازگی پروژه دهکده امید را استارت زده و مشخص هم نیست در نهایت سرنوشت این پول‌ها چه می‌شود؟

هنوز از یادها نرفته است که در دهه 80 و هنگامی که زلزله بم باعث ویرانی بخش عمده‌ای از شهر شد، در کنار فعالیت رسمی هلال‌احمر و کمیته امداد امام خمینی که کار ساماندهی کمک‌های مردمی را انجام می‌دادند، کمپین‌هایی از سوی هنرمندان برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی ایجاد شد. چند سال بعد از زلزله بم شایعاتی درباره اینکه کمک‌هایی که هنرمندان جمع‌آوری کرده‌اند به مصرف اصلی خود نرسیده مطرح شد. پس از آن نیز برای زلزله ورزقان بود که هنرمندان سینما در پردیس سینمایی آزادی جمع شدند و کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کردند و این ماجرا نیز با ابهامات بسیاری روبه‌رو شد و حالا سرنوشت نامعلوم کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه و دیگر نیازمندان که به حساب سلبریتی‌ها واریز شده مطرح می‌شود.

مسدودسازی حساب ۴ سلبریتی

سرهنگ کاظمی، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با تأکید بر اینکه سلبریتی‌هایی که کمک‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کنند باید دارای مجوز باشند، گفت: تعدادی از چهره‌های معروفی که اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی می‌کنند تمام پول جمع‌آوری شده را به دست نیازمندان می‌رسانند و تعدادی هم این کار را انجام نمی‌دهند و ما نمی‌توانیم تشخیص دهیم که کدام یک از این افراد دارای مجوز هستند؟

وی اظهار داشت: از سوی دیگر تا امروز هیچ شخصی هم از این سلبریتی‌ها شکایتی نکرده است تا بتوانیم آنها را احضار و از آنها سؤال کنیم که کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده را کجا هزینه کرده‌اند.

رئیس پلیس فتای تهران تأکید کرد: با تمام این احوال پلیس فتا با تعدادی از چهره‌های معروف که کمک‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کردند برخورد و حساب آنها را مسدود کرده است، اما با برخورد با یک یا دو نفر نمی‌توان به این کار پایان داد. سرهنگ کاظمی گفت: در یک مورد یک بازیکن فوتبال اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی کرد، اما شماره حسابی هم که اعلام کرده بود متعلق به خودش نبود و پلیس فتا این فرد را احضار و حسابش را مسدود کرد. وی ادامه داد: اینکه پلیس فتا بیاید و اسم تمام بازیگران و ورزشکارانی که کمک‌های مردمی جمع می‌کنند، جست‌وجو کند و بعد از نهادهای حمایتی هم استعلام بگیرد که آیا این کمک‌ها به نیازمندان پرداخت شده است یا خیر، کار زمانبری است که در نهایت این کار هیچ شاکی هم ندارد و این نهادهای حمایتی هستند که باید اعلام کنند که کدام چهره معروف دارای مجوز است.

به نظر می‌رسد که اعتماد مردم به سلبریتی‌ها از یک‌سو و نبود نظارت بر رساندن کمک‌های مردمی به دست نیازمندان از سوی دیگر سبب شده تا افراد زیادی با سوءاستفاده از احساسات مردم، اقدام به کلاهبرداری کنند و متأسفانه این چهره‌ها همچنان در حال فعالیت در شبکه‌های مجازی هستند و به کار خود ادامه هم می‌دهند.
متأسفانه هیچ سازوکاری برای حسابرسی کمک‌های مردمی به سلبریتی‌ها هم وجود ندارد و هیچ دستگاهی نمی‌تواند مقدار کمک واریزی به حساب سلبریتی‌ها و میزان اعطای کمک‌ها به نیازمندان را محاسبه کند!

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴۷
انتشار یافته: ۹
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
پول خودمون بود دلمون خواسته دادیم
حتما اعتماد داشتیم که دادیم
شاکی هم که ندارن
پس چی میگین؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حسيني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
بي اعتمادي مطلق.
چه كسي ميتواند بطور يقين بگويد به چه نهادي اعتماد دارد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
مقصر مردم هستن که به هر بازیگری اعتماد می کنند!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
مشخص است وقتي کسانيکه کمکهاي مردمي را جمع آوري مي کنند و همان کمکها يا کمکهاي خارجي سر زا جاهاي ديگر در مي آورند مردم به اين سازمانها و نهادها ديگر اعتماد نمي کنند و سراغ سلبريتيها مي روند البته اين سلبريتيها کارشان مشخص تر و واضح تر و شفاف تر از برخی مدعيان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
اينها پولبريتي فوتبالي سينمايي.اجتماعي. هستندگروهي سايت گرد دارند كه فقط اينها رو تبليغ بكنند ولي در عمل از اعتماد مردم سو استفاده و به امانت مردم نزد انها خيانت ميكنند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
چقدر دیر اقدام کردن.دیگه اونایی که علنی شماره حساب اعلام کردن که مشخصن.اونا رو که می تونن احضار کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
این مشکل شماست که مردم به سلبریتی ها بیشتر اعتماد دارند
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
مردم خودشون اعتماد کردن و ترجیح دادن خود این افراد تصمیم بگیرن چی کار کنن اگه این حجم پول زیاده چون نهاد های رسمی اعتماد رو از دست دادن و ربطی به این افراد نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
بیشتر این به اصطلاح سلبریتی ها اعتقادی به مردم ندارند و فقط دنبال کسب شهرت هستند یعنی همین اعلام حساب ا ز سوی انها برای جمع اوری کمک هم نوعی تلاش برای کسب شهرت بیشتر است. بیچاره ملتی که عقل خود را این جماعت سپرده است.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 پست پلاس عبدالمالک ریگی جشنواره سینماحقیقت لیلا واثقی پایتخت 6 پوکی استخوان