کد خبر: ۸۰۰۱۱۱
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۳ 17 May 2018

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سفر به شهرستان گرمسار ضمن دیدار با مردم و مسئولان این شهرستان و افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه‌ی برکت، از اختصاص 300 میلیارد ریال به توانمندسازی اقتصادی، حمایت از کارآفرینان، اشتغال‌زایی و توسعه‌ی مشاغل خانگی و روستایی در این شهرستان خبر داد.


دکتر مخبر در جلسه‌ی شورای اداری شهرستان گرمسار در جمع مسئولان این شهرستان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به دنبال توسعه‌ی اشتغال در مناطق مختلف است و این رویکرد با جدیت کامل در استان‌های مختلف کشور اجرایی شده است.
در جلسه‌ی شورای اداری شهرستان گرمسار که با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، نماینده‌ی مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و امام جمعه‌ی گرمسار در محل سالن اجتماعات فرمانداری گرمسار برگزار شد، دکتر مخبر افزود: گرمسار می‌تواند به عنوان پایلوت برای توسعه‌ی اشتغال، حمایت از کارآفرینان و توانمندسازی اقتصادی به‌ویژه در بخش مشاغل خانگی در مناطق محروم و کم‌برخوردار تعیین شود و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از این اقدام حمایت مالی و تسهیلاتی خواهد کرد و به همین منظور بالغ بر 300 میلیارد ریال براساس الگوی توانمندسازی اقتصادی بنیاد برکت به این امر اختصاص می‌دهد.
دکتر مخبر در ادامه افزود: انقلاب اسلامی ایران الگویی کامل برای تمام جهانیان است و این انقلاب یک تفکر دینی و مردمی را در دنیا به عنوان الگو مطرح کرد و همه‌ی ما وظیفه داریم که هر آن‌چه در توان داریم را برای اعتلای این انقلاب انجام دهیم.
دکتر مخبر اشتغال‌زایی، محرومیت‌زدایی و توجه به حمایت از مردم مناطق محروم را از سیاست‌های پایه‌ای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برشمرد و اظهار داشت: ستاد در بخش‌های مختلف و بسیار متنوعی از مردم مناطق محروم حمایت می‌کند. پرداخت هزینه‌های درمانی، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه، ساخت بیمارستان و مراکز بهداشت و درمان، مدرسه‌سازی، مسجدسازی، راه‌سازی، خدمات زیربنایی و ... از این دست موارد است، و به‌طور کلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در اجرای پروژه‌های عمرانی که می‌تواند تاثیرگذاری خوبی در توسعه‌ی منطقه‌ای به همراه داشته باشد، دریغ نمی‌کند.
دکتر مخبر در ادامه گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در بخش حمایت از کالای ایرانی برنامه‌ی ویژه‌ای در بخش حمایت از تولید ملی و کالای داخلی دارد و در بخش‌های تولیدی و صنعتی، حمایت‌های مالی و فکری برای واحدهای صنعتی و تولیدی کشور در نظر دارد.
نماینده‌ی مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: کاهش بیکاری باید اولین رویکرد اجرایی دستگاه‌های اجرایی کشور باشد.
دکتر غلامرضا کاتب؛ با اعلام این مطلب در جلسه‌ی شورای اداری گرمسار افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) که تاکنون مشارکت فراوانی در زمینه‌ی محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی در کشور داشته است، می‌تواند با حمایت از اشتغال روستایی و قشرهای کم برخوردار هم‌چون مددجویان کمیته‌ی امداد و بهزیستی اقدامات خوبی در این حوزه داشته باشد.
کاتب افزود: با همکاری بنیاد برکت امسال 10 پروژه‌ی ساخت مسجد در روستاهای گرمسار که نیمه‌کاره بوده‌اند به اتمام می‌رسند و هم‌چنین در این حوزه به دنبال ساخت و تکمیل خانه‌های عالم در این روستاها با حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هستیم.
نماینده‌ی مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه از برنامه‌های ویژه در آموزش و پرورش گرمسار در زمینه‌ی اشتغال و ترویج رشته‌های فنی در سیستم آموزشی کشور اشاره کرد و افزود: در شهرستان گرمسار سهم ورودی‌های دانش‌آموزی به فنی و حرفه‌ای 53 درصد است که این رقم در استان 46 درصد است و در کشور متوسط 38 درصد دارد.
فرماندار گرمسار هم در این نشست با تشکر از اقدامات گسترده‌ی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق محروم کشور، از ستاد اجرایی و بنیاد برکت وابسته به این ستاد خواست به روستاهای محروم گرمسار توجه بیش‌تری داشته باشند.
دکتر داریوش طاهری؛ افزود: بنیاد برکت در بخش‌های پروژه‌های عمرانی و روستایی می‌تواند تحولات خوبی در روستاهای شهرستان گرمسار ایجاد کند.
فرماندار گرمسار خاطرنشان کرد: توجه به حوزه‌ی اشتغال روستایی، توسعه‌ی منطقه‌ای را به همراه خواهد داشت.

افتتاح و آغاز عملیات ساخت 4 مدرسه‌ی بنیاد برکت در شهرستان گرمسار
با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) دو مدرسه‌ی برکت 18 و 6 کلاسه در روستای کوشک گرمسار و شهر گرمسار به بهره‌برداری رسیدند.
در مراسمی با حضور دکتر محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، نماینده‌ی مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه‌ی گرمسار پروژه‌ی مدرسه‌ی بنیاد برکت در روستای کوشک گرمسار در بخش مرکزی به بهره‌برداری رسید .
این پروژه با زیربنای 654 مترمربع و در 6 کلاس و در مساحت 1930مترمربع و با اعتبار 1 میلیارد و 100میلیون تومان توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ساخته شده است .
هم‌چنین با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) پروژه‌ی هنرستان دخترانه‌ی برکت گرمسار شامل 18 کلاس و کارگاه، در دو طبقه و زیربنای 2483 مترمربع و اعتبار 2 میلیارد و 100 میلیون تومان افتتاح شد.
در سفر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به گرمسار، هم‌چنین 2 پروژه‌ی مدرسه‌ی برکت، از جمله مدرسه‌ی 12 کلاسه‌ی برکت ایوان‌کی با زیربنای 1917 مترمربع و با اعتبار 2 میلیارد و 400 میلیون تومان کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد .
لازم به توضیح است به همت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تاکنون در شهرستان گرمسار مشارکت در 2 طرح توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی، تکمیل بیمارستان 154 تخت‌خوابی گرمسار و ساخت 6 مدرسه با 57 کلاس درس انجام شده است.

حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از توسعه‌ی مشاغل خانگی در روستاهای گرمسار
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در جمع مردم ایوان‌کی گفت: اولویت نخست ستاد در سال جاری اشتغال است.
دکتر محمد مخبر که به همراه هیأتی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به شهرستان گرمسار سفر کرده بود، افزود: اشتغال یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید در کشور به آن توجه ویژه‌ای نمود تا بتوانیم کشور را در راه توسعه حمایت کنیم.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: در برنامه‌های ستاد اجرایی به دنبال توسعه‌ی اشتغال زایی در روستاها به عنوان یک مؤلفه‌ی بومی در مناطق محروم هستیم و قرار شده است در این سفر 8 روستای بخش ایوان‌کی در حوزه‌ی مشاغل خانگی تحت حمایت مالی و تسهیلاتی ستاد قرار بگیرند.
دکتر مخبر افزود: باید در بخش اشتغال روستایی گام‌های بلندتری برداریم و با این نگاه به سمت توسعه‌ی روستاها و کاهش مهاجرت از روستاها حرکت کنیم.
نماینده‌ی مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) کارنامه‌ی درخشانی در انقلاب اسلامی دارد.
دکتر غلام‌رضا کاتب ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) را یک ارگان انقلابی معرفی کرد و گفت: حرکت به سوی کمک به مردم و محرومین یک مولفه‌ی مهم بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است.
وی افزود: امروز کشور نیاز به هم‌دلی و ایستادگی در مقابل دسیسه‌های دشمنان دارد و خدمت به مردم یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای ناامید کردن دشمنان است.
عضو هیئت رییسه‌ی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اقدامات خود اعتماد به تفکر امام را در کشور گسترش داده است.
در ادامه‌ی این جلسه داریوش طاهری؛ فرماندار گرمسار به تشریح ابعاد ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان گرمسار اشاره کرد و گفت: با توجه به رشد و گسترش بخش حمل و نقل و ریلی شهرستان گرمسار، لازم است توسعه‌ی این شهرستان شتاب بیش‌تری بگیرد.
فرماندار گرمسار از مهاجرت معکوس روستاهای بخش مرکزی گرمسار در سرشماری سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: این مطلب نشان از وضعیت خوب جمعیتی در روستاها به لحاظ زندگی تمام‌وقت دارد که باید با ایجاد بسترهای لازم و به ویژه اشتغال در حوزه‌های مختلف این رکن را تقویت کنیم.
وی در ادامه افزود: شهرستان گرمسار یکی از شهرستان‌های نزدیک پایتخت کشور است و باید برای اجرای سیاست‌های جمعیتی به گرمسار توجه بیش‌تری نمود تا کمکی برای کنترل جمعیت تهران بزرگ باشد.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و هیئت همراه در ابتدای سفر خود به گرمسار، به گلزار شهدای شهر ایوان‌کی رفته و با اهدای شاخه‌های گل با آرمان‌های والای شهدا تجدید میثاق کردند.
دکتر مخبر در سفر به شهرستان گرمسار هم‌چنین با خانواده‌های شهدای والامقام نادری و زمانی دیدار و از مقام شامخ این شهیدان تجلیل به عمل آوردند.

 

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: