بازدید 4235

قیمت بلیت متروی شیراز گران شد

طرح افزایش قیمت بلیت مترو شیراز که از سوی شهردار این شهر درخواست شده بود، عصر دوشنبه در نشست شورای شهر شیراز مطرح و در نهایت این افزایش قیمت مصوب شد.
کد خبر: ۷۹۹۲۳۱
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۵ 15 May 2018
 طرح افزایش قیمت بلیت مترو شیراز که از سوی شهردار این شهر درخواست شده بود، عصر دوشنبه در نشست شورای شهر شیراز مطرح و در نهایت این افزایش قیمت مصوب شد.

به گزارش ایرنا، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز که مخالف این طرح بود در این نشست اظهار داشت: برای تعیین قیمت بلیت مترو شیراز به یکباره افزایشی بین ۴۰ تا ۶۷ درصد از سوی شهرداری پیشنهاد شد که این رقم زیاد بود و باید متناسب با تورم، سالانه حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش قیمت لحاظ شود.
لیلی دودمان افزود: در سال جاری، نرخ بلیت مترو کلانشهر‌های دیگری نظیر تبریز و اصفهان افزایش نداشته و شهر‌هایی مانند تهران و مشهد نیز حدود ۲۰ درصد بوده است.
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای شهر شیراز هم در این نشست در موافقت با افزایش بهای بلیت مترو با اشاره به اینکه محل تامین درآمد شهرداری اکنون از منابع پایدار نیست، گفت: بخش اعظم درآمد شهرداری شیراز از محل شهر فروشی تامین می‌شود که اگر بتوان به جای آن، قیمت خدمات شهری را که به مردم ارایه می‌شود افزایش داد به نفع آیندگان خواهد بود.
سینا بنی زمانی افزود: اگر مردم به ازای هر بلیت ۲ هزار ریال بیشتر پرداخت کنند، شهر فروشی کمتر اتفاق خواهد افتاد و منافع نسل‌های آینده شیراز نیز تامین می‌شود.
تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل