بازدید 1424

دغدغه ما در دانشگاه ها برای مسائل مالی غیر عادی است

کد خبر: ۷۹۹۰۴۳
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴ 14 May 2018

رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفت: معنایی ندارد که رئیس دانشگاه کارش این باشد که بعد از تصویب بودجه دانشگاه، پیگیر این باشد که کی بودجه ای که تصویب شده تخصیص داده می شود.

به گزارش مهر، دکتر سید حسن صدوق صبح امروز در همایش مدیران طرح های عمرانی و بودجه دانشگاه ها که در این دانشگاه در حال برگزاری است، با اشاره به بودجه سال گذشته، گفت: با پیگیری دانشگاه ها و وزارت علوم ۱۰۰ درصد بودجه سال گذشته به دانشگاه ها پرداخت شد.

وی در ادامه به دغدغه های مالی دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: دغدغه ما در دانشگاه برای مسائل مالی غیرعادی است. در ماه اول سال ۹۷ میزان ۵ درصد بودجه به دانشگاه اختصاص داده شده است. امیدواریم این مسئله مصداق این نباشد که سالی که خوش است از بهارش پیداست.

صدوق ادامه داد: مسئولان مربوطه سازمان مدیریت بودجه باید به این مسئله توجه داشته باشند که دانشگاه ها دارای رسالت اقتصادی و دانش محور بوده و این حداقل مصوب ها را باید در دسترس داشته باشند و اگر در دسترس آنها نباشد چگونه انتظار است که ما بتوانیم کارمان را درست انجام دهیم.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: معنایی ندارد رئیس دانشگاه کارش این باشد که بعد از تصویب بودجه دانشگاه، با سازمان برنامه و بودجه در ارتباط باشد که این بودجه تصویب شده کی اختصاص داده می شود. این به آموزش عالی ضربه می زند در این شرایط فشار که تنها راه ما استفاده از ظرفیت جوانان است تا بتوانیم از این بحران عبور کنیم.

وی تاکید کرد: باید این مسئله سروسامان داده شود و در ماه های بعد شاهد تخصیص بودجه بدین صورت نباشیم.

صدوق یادآور شد: ما به سازمان برنامه و بودجه یقین می دهیم در دانشگاه انضباط مالی را رعایت کرده و در پروژه های عمرانی تمرکزمان بر روی پروژه پیشرفته است.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی