بازدید 3242

ایران نفت روی آب و بدون مشتری ندارد

کد خبر: ۷۹۸۹۵۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۹ 14 May 2018

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از افزایش دو برابری ظرفیت صادرات نفت خام کشور خبر داد و گفت: هم اکنون ایران هیچ نفت روی آب و بدون مشتری ندارد.

به گزارش مهر، سید پیروز موسوی یکشنبه‌شب در نشست کمیسیون انرژی مجلس در جزیره خارگ اظهار داشت: شرکت پایانه‌های نفتی ایران نقش و مسئولیت بسیار مهمی در حوزه صادرات نفت و میعانات گازی و دیگر مشتقات آن در نقاط مختلف کشور دارد.

وی افزود: توان عملیاتی شرکت پایانه های نفتی ایران در حوزه مختلف عملیاتی افزایش یافته است و سال گذشته توانستیم بارگیری حدود هشت میلیون بشکه را از ۸ پهلوگاه و دو عملیات کشتی به کشتی با استاندارد و ایمنی کامل در پایانه نفتی خارگ برای ۱۰ فرورند نفتکش بصورت همزمان انجام دهیم که این یک رکورد است و هم اکنون آمادگی لازم برای هرگونه افزایش را داریم.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران تصریح کرد: ظرفیت صادرات نفت خام را به دو برابر افزایش دادیم و به عدد ۸۰۰ میلیون بشکه رسیدم، به جرات می توان گفت ایران هیچ نفت روی آب و بدون مشتری ندارد و این نشان از توان امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران است.

نگاه ویژه به تولید داخل

موسوی با اشاره به عملیات سوآپ در پایانه نفتی نکا خاطرنشان کرد: حدود ۷۲ نفتکش عملیات سوآپ در این پایانه سبز و مدرن صورت گرفته است، شرکت پایانه های نفتی ایران تابع سیاست ابلاغی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در تمامی حوزه های عملیاتی است.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران در پایان یادآور شد: نگاه شرکت پایانه های نفتی ایران به تولیدات داخلی در تمامی حوزه ها به ویژه حوزه های صنعتی است و به زودی یکی از مهمترین قطعات بارگیری که بازوی بارگیری است با همکاری جهاد دانشگاهی در پایانه نفتی خارگ نصب خواهد شد.

وی گفت: در پایانه نفتی خارگ، شرکت پایانه های نفتی مسئولیت ذخیره سازی، دریافت و صادرات و اندازه گیری را برعهده دارد و در پایانه نفتی نکا ١٠٠ درصد نفت خام، در عسلویه ۱۰۰ درصد میعانات گازی و در پایانه عملیاتی ماشهر خدمات دریایی و کشتیرانی پایانه ماهشهر برعهده این شرکت است.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل