بازدید 2813

راه اندازی۱۶ شعبه دانشگاهی در خارج از کشور

کد خبر: ۷۹۸۸۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲ 13 May 2018

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از راه اندازی ۱۶ شعبه دانشگاهی در خارج از کشور تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش مهر، به نقل از وزار علوم، حسین سالارآملی در نشست مدیران اموربین الملل دانشگاه های منطقه ۹ کشور در دانشگاه حکیم سبزواری گفت: جذب دانشجوی خارجی و راه اندازی دوره های مشترک از رویکردهای وزارت علوم در بخش بین الملل است.

وی با بیان اینکه، برجام بستر ارتباطات علمی دانشگاهی را توسعه داد و پس از این توافق دیپلماسی علمی کشور گسترش یافت، اظهار داشت: در سال گذشته چندین هیات دانشگاهی از کشورهای مختلف جهت انجام پژوهش ها و دوره های آموزشی مشترک، تبادل استاد و دانشجو وارد کشور شدند.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با بیان اینکه وزرات علوم از برجام به خوبی استفاده کرد، گفت: سال قبل ۲ هزار و۲۰۰ ویزای ورود به ایران برای بازدید از دانشگاه های کشور با همکاری وزارت علوم صادر شد که بطور میانگین در هر هفته ۱۱ هیات آکادمیک سه تا پنج نفری را در بر می گیرد.

سالار آملی با بیان اینکه از نظر علمی همه کشورهای دنیا به هم وابستگی دارند، افزود: در موضوع علم و فناوری نباید مرزبندی شود و مسئولان باید چرخه بین المللی را جدی بگیرند.

وی ادامه داد: چرخه علم و فناوری در دنیا شکل گرفته است که ما باید نهایت استفاده را از این چرخه داشته باشیم و نگذاریم کشورهای دیگر محدودیتی برای حضور ما در این چرخه ایجاد کنند.

رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم با بیان اینکه در سال گذشته ۴۱۷ طرح تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه های داخل و خارج از کشور صورت گرفته است، گفت: این آمار خود بیانگر روند رو به رشد طرح آموزشی و پژوهشی مشترک بین المللی است.

وی افزود: هم اکنون ۵۵ هزار و ۳۰۸ دانشجوی خارجی در ایران مشغول به تحصیل هستند که بر مبنای برنامه ششم توسعه تا سال ۱۴۰۰ دانشجویان خارجی به ۸۰ هزار دانشجو افزایش یابد و تا این سال باید ۱.۸ از دانشجویان دانشگاه های کشور را دانشجویان دانشجویان خارجی تشکیل دهند.

سالار آملی با بیان اینکه هم اینک ۲۳ درصد مقالات منتشر شده در کشور مقالات مشترک محققان ایرانی با محققان بین المللی است، گفت: در افق ۱۴۰۰ باید این تعداد به ۳۵ درصد افزایش یابد.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۸ دانشگاه کشور در ردیف دانشگاه های برتر جهان بودند که در برنامه پنج ساله ششم توسعه و تا سال ۱۴۰۰ باید ۱۰ دانشگاه دیگر کشور نیز در ردیف ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا قرار گیرند.

سالارآملی افزود: همچنین تا سال ۱۴۰۰ باید ۱۶ شعبه دانشگاهی در خارج از کشور راه اندازی کنیم

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی