بازدید 3884

سید محمد علی افشانی کیست؟

کد خبر: ۷۹۸۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱ 13 May 2018

سید محمد علی افشانی از مجموع ۲۲ رای با کسب ۱۹ رای از اعضای شورای شهر تهران به عنوان شهردار تهران انتخاب شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ازابتدای شهریور سال گذشته شورای پنجم کار خود را آغاز کرد. شورای شهری ها محمد علی نجفی را به عنوان شهردار تهران انتخاب کردند اما بعد از 7 ماه نجفی به دلیل بیماری استعفا داد. بعد از آن حسینی مکارم معاون نجفی به عنوان سرپرست انتخاب شد و امروز در شصت و سومین جلسه شورا بعد از 9 ماه دومین شهردار تهران را انتخاب و راهی بهشت کردند.

سید محمد علی افشانی پس از استعفای شهردار سابق محمدعلی نجفی از مجموع 22 رای با کسب 19 رای از اعضای شورای شهر تهران به عنوان شهردار تهران انتخاب شد و رای ایشان باید به وزارت کشور ارسال شود تا در صورت تایید، حکم شهرداری وی صادر شود.

سمیع‌الله حسینی مکارم‌ نامزد تصدی‌ شهرداری تهران و سرپرست فعلی شهرداری رقیب افشانی 2 رای را کسب کرد.

سید محمدعلی افشانی متولد ۱۳۳۸استان کهگیلویه و بویراحمد است .

وی دارای کارشناسی مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه شیراز و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) از دانشگاه صنعتی شریف است.

افشانی از فعالان اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی است.

وی معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در دولت دوازدهم است و همچنین معاون سابق وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بوده‌ است. در سابقه افشانی معاونت استانداری استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و سمنان نیز به چشم می‌خورد.

سید محمد علی افشانی طی حکمی از سوی عبدالرضا رحمانی فضلی، در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۹۴ رسماً استاندار فارس شد.

او با امضای نامه‌ای در سال ۱۳۸۲ در حمایت از تحصن و استعفاء جمعی از نمایندگان مجلس ششم که شورای نگهبان را نهادی مانع آزادی انتخابات در ایران خوانده بود، از مقام خود استعفاء کرد.

افشانی همچنین در هشتم خردادماه سال ۱۳۸۴ نشان دولتی «درجه دوم سازندگی» از رئیس دولت اصلاحات دریافت کرد. وی همچنین افتخاراتی همچون لوح تقدیر کسب رتبه برتر دستگاه‌های اجرایی کشور از رئیس‌جمهور در سال ۸۴، لوح تقدیر مدیر نمونه ملی از معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، لوح تقدیر کسب رتبه اول عمرانی دستگاه‌های اجرایی کشور از وزیر آموزش و پرورش، لوح تقدیر عملکرد، از وزیرکشور، لوح تقدیر عملکرد از وزیر آموزش و پرورش، لوح تقدیر عملکرد، از وزیر جهاد کشاورزی و لوح تقدیر عملکرد از استاندار خوزستان را نیز در پرونده مدیریتی خود ثبت کرده‌است.

شهردار جدید تهران در تاریخ هجدهم اردیبهشت ۹۷ در کنار سمیع‌الله حسینی مکارم به عنوان یکی از گزینه‌های شهرداری تهران معرفی شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات # رفح # حج