بازدید 1453

مرکل: اتحادیه اروپا باید در راستای حفظ صلح فعال شود

صدراعظم آلمان خواهان فعال شدن اتحادیه اروپا در جهت تحکیم صلح در جهان شد و گفت که اروپا باید به تلاشی وسیع برای حفظ صلح در جهان دست بزند.
کد خبر: ۷۹۸۷۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱ 13 May 2018

صدراعظم آلمان خواهان فعال شدن اتحادیه اروپا در جهت تحکیم صلح در جهان شد و گفت که اروپا باید به تلاشی وسیع برای حفظ صلح در جهان دست بزند.

به گزارش ایسنا، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت که حفظ صلح مهم‌ترین وظیفه سیاست است. او به شرایط دشواری مانند وضعیت سوریه، الحاق کریمه به روسیه و اقدام دونالد ترامپ در خروج از برجام اشاره کرد.

مرکل این اظهارات را در مراسم دریافت مدال «چراغ صلح» از کاتولیک‌های پیرو سن فرانسیس در آسیسی ایتالیا مطرح کرد.

صدراعظم آلمان گفت، در سراسر جهان کشمکش‌هایی خطرناک دیده می‌شود که برای مواجهه با آنها بیش از هر چیز، تسامح و مدارا و احترام متقابل ضرورت دارد.

مرکل سوریه را یکی از بزرگترین فجایع انسانی در عصر امروز خواند و گفت،‌ سیاستمداران باید جدی‌تر برای پایان این درگیری‌ها عمل کنند.

صدر اعظم آلمان اظهار داشت، این درگیری تبدیل به درگیری بر سر منافع منطقه‌ای و ادیان شده و از این رو رهبران اروپا باید بیشتر به حل این مساله بپردازند.

در این مراسم خوان مانوئل سانتوس، رئیس‌جمهوری کلمبیا از نقش فعال مرکل در پیشرفت اتحادیه اروپا در راستای صلح و تنش‌زدایی ستایش کرد.

سانتوس گفت که مرکل در مواردی تصمیم‌هایی خطیر گرفته که در تقویت روحیه همبستگی بسیار موثر بوده است. رئیس‌جمهوری کلمبیا به سیاست آلمان در پذیرفتن پناهجویان سوری اشاره کرد.

مدال چراغ صلح به افراد یا بنیادهایی اهدا می‌شود که گامی مهم در پیشرفت صلح جهانی برداشته باشند. این مدال نخستین بار در سال ۱۹۸۱ به لخ والسا، رهبر کارگری لهستان داده شد.

بر اساس گزارش دویچه وله، تاکنون شخصیت‌های نامداری مانند پاپ ژان پل دوم، مادر ترزا، دالایی لاما و یاسر عرفات این مدال را دریافت کرده‌اند.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل