بازدید 5337

جلوگیری پاکستان از خروج دیپلمات آمریکایی ازخاکش

کد خبر: ۷۹۸۶۳۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۶ 13 May 2018

مقامات پاکستانی از خروج یک دیپلمات آمریکایی از خاک این کشور به دلیل مقصر شناخته شدن وی در یک حادثه مرگبار رانندگی ممانعت کردند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، رسانه های محلی پاکستان از جمله دو روزنامه «نِیشن» و «اکسپرس تریبیون» روز شنبه گزارش دادند که مقامات اسلام آباد خروج یک وابسته نظامی ارتش آمریکا را به دلیل مقصر شناخته شدن وی در یک حادثه مرگبار رانندگی ممنوع کرده و یک هواپیمای نظامی آمریکا را که برای بازگرداندن این دیپلمات اعزام شده بود، به ترک خاک پاکستان وادار ساختند.

یک روز پیش از اعمال این ممنوعیت، دادگاهی در اسلام آباد با صدور حکمی اعلام کرد که مصونیت دیپلماتیک این وابسته نظامی در حادثه رانندگی هفتم آوریل قابل استناد و اجرا نیست. در این سانحه رانندگی، اتومبیل این دیپلمات آمریکایی با یک موتورسیکلت برخورد کرد که در پی آن، موتورسوار ۲۲ ساله جان خود را از دست داد.

ممنوعیت خروج این دیپلمات آمریکایی یک روز پس از آن اعلام شد که پاکستان در واکنش به اِعمال محدودیتهایی بر تردد دیپلماتهای پاکستانی از سوی واشنگتن، از وضع محدودیتهای مشابه بر تردد دیپلماتهای آمریکا در خاک خود خبر داد.

سخنگوی سفارت آمریکا در اسلام آباد تاکنون نسبت به گزارش رسانه های محلی پاکستان اظهارنظری نکرده و سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز از تأیید یا تکذیب اخبار این رسانه های خودداری کرده است.

با این حال، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که «برای حفظ حریم شخصی و امنیتی افراد درگیر در این پرونده، نمی توانند محل اقامت کنونی این دیپلمات را افشاء کنند».

گفتنی است که پاکستان یک حلقه ارتباطی مهم برای تدارک و آماد نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا است؛ نیروهایی که به ادعای مقامات آمریکا در حال جنگ با طالبان در افغانستان هستند.

با این وجود، واشنگتن این کشور آسیایی را عملاً پناهگاهی برای سرکردگان طالبان می داند و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با هدف اِعمال فشار بر پاکستان، کمکهای نظامی به این کشور را قطع کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس