بازدید 1964
کربکندی:
در گذشته کمتر شاهد بودیم تیم ملی به خاطر مسائل تاکتیکی به پیروزی دست یابد زیرا بازیکنانی نظیر عزیزی، دایی، کریمی و ... با استفاده از توان فردی خود به موفقیت‌های تیم ملی در مسابقات مهم کمک می کردند اما امروز خلا آنها در تیم ملی محسوس است. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم شکست‌های فوتبال ما برابر تیم‌های آسیایی و خصوصا عربی باعث شده ترسی که آنها از روبرو شدن با تیم ایران داشتند از بین رفته و همین مساله در آینده باعث می شود تاوان سختی بدهیم.
کد خبر: ۷۹۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۸۸ - ۱۲:۲۷ 04 January 2010
دروازه بان پیشین تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه قطبی در موفق نبودن فوتبال ملی ایران تنها 20 درصد مقصر است، گفت: فوتبال ایران از پایه و اساس دچار مشکل است.

رسول کربکندی در گفتگو بامهر، در مورد آینده تیم ملی فوتبال ایران با افشین قطبی گفت: برخلاف تفسیرهای صورت گرفته، عامل اصلی ناکامی‌های اخیر تیم ملی قطبی نیست بلکه وی تنها 20 درصد مقصر است. فوتبال ما از پایه و اساس دچار مشکل بوده و همین مسائل باعث افت فوتبال شده است. البته هرکسی هم به جای قطبی سرمربی تیم ملی شود با توجه به مشکلات فعلی، درصد موفقیتش اندک خواهد بود.

وی افزود: بهترین نمونه افت فوتبال ما، ضعیف تر شدن مسابقات لیگ، پائین آمدن سطح مسابقات و در نهایت توجه به فوتبال نتیجه‌گراست. این مساله باعث‌شده تیم‌ها به فکر ارائه بازی نباشند و تنها به فکرگرفتن نتیجه‌تحت هر شرایطی باشند تا در نهایت در مسابقات شاهد ارسال 5 پاس متوالی توسط بازیکنان یک تیم نباشیم. ضمن اینکه غیر حرفه‌ای بودن بازیکنان باعث شده آنها همانند گذشته خیلی درگیرانه و با تمام وجود در مسابقات به میدان نرفته، موضوعی که به تیم‌های باشگاهی و ملی ضربه می زند.

سرمربی تیم فوتبال صبای قم با بیان اینکه 2 سال پیش اعلام کردم باید به بحث بیمه بازیکنان توجه ویژه ای شود، خاطرنشان کرد: طبیعی است بازیکنان در عمر کوتاه فوتبال شان بیشتر به فکر سلامت خود باشند زیرا در صورت مصدومیت در این فوتبال فراموش می شوند که همین مساله از جنگندگی بازیکنان کاسته است. شما پاشازاده را به یاد بیاورید که پس از مصدومیت در اتریش تمام هزینه‌هایش پرداخت شد اما فوتبالیست‌های ما از نداشتن یک حامی بزرگ در زمان مصدومیت رنج می برند.

کربکندی با اشاره به اینکه کنار رفتن نسل بزرگی از فوتبال ایران و نبودن جانشین مناسب برای آنها عامل افت فوتبال ملی بوده، اظهار داشت: در گذشته کمتر شاهد بودیم تیم ملی به خاطر مسائل تاکتیکی به پیروزی دست یابد زیرا بازیکنانی نظیر عزیزی، دایی، کریمی و ... با استفاده از توان فردی خود به موفقیت‌های تیم ملی در مسابقات مهم کمک می کردند اما امروز خلا آنها در تیم ملی محسوس است. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم شکست‌های فوتبال ما برابر تیم‌های آسیایی و خصوصا عربی باعث شده ترسی که آنها از روبرو شدن با تیم ایران داشتند از بین رفته و همین مساله در آینده باعث می شود تاوان سختی بدهیم.

وی قرار گرفتن فوتبال نتیجه گرا در سرلوحه برنامه‌های مدیران و مربیان برای حفظ جایگاه خود را یکی دیگر از عوامل ناکامی فوتبال ملی دانست و تاکید کرد: فوتبال ایران در یک سرازیری قرار گرفته که به این زودی‌ها به سرمنزل مقصود نمی رسد. در این شرایط باید مسئولان سازمان و فدراسیون فوتبال برای رهایی از این وضعیت به صحبت‌های منطقی کارشناسان فوتبال توجه کرده و با استفاده از راهکارهای مناسب، روزنه امیدی برای موفقیت فوتبال در آینده پیدا کنند.

سرمربی تیم فوتبال صبای قم با بیان اینکه افت فوتبال ایران برایش قابل پیش بینی بود، در پایان گفت: بهتر است در این شرایط قول قهرمانی و موفقیت در جام ملتها را ندهیم بلکه با برنامه ریزی جامع و 4 ساله، خون جدیدی را به فوتبال ایران تزریق کرده تا بتوانیم با قدرت به جام جهانی 2014 صعود کنیم. باید از امروز با برنامه ریزی پیش برویم، به مربی 4 سال فرصت بدهیم تا تمام برنامه‌های خود را اجرا کند و هر روز وی را تهدید به برکناری نکنیم تا در نهایت به موفقیت نهایی دست یابیم.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی قیام 15 خرداد طرح شفافیت آراء بیماری کاوازاکی اردشیر مطهری
آخرین اخبار