بازدید 39757

عوارض شیردهی بیش از دو سال برای کودکان

کد خبر: ۷۹۸۵۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۰ 13 May 2018

خراسان نوشت: شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چرا به شیر دادن 2 سال ونه بیشتر کودکان توصیه شده است.یک کارشناس طب سنتی به این سوال پاسخ می دهد.
شیردهی بیش از دو سال توصیه نمی‌شود زیرا این امر ممکن است موجب کندذهنی طفل شود. بنابراین توصیه می‌شود قبل از دوسالگی به ‌تدریج میزان شیردهی کاهش و میزان غذا افزایش یابد تا هنگام از شیر گرفتن، طفل دچار مشکل نشود.
سید جواد علوی، در گفت‌و‌گو با پویا، درباره طول مدت مناسب شیردهی اظهار کرد: در متون طب سنتی ایرانی طول مدت شیردهی یک سال و 9 ماه و نهایت دو سال ذکر شده است.

مدت زمان بهینه شیردهی از دیدگاه طب نوین
نوزادانی که 6 ماه با شیر مادر تغذیه می‌شوند نسبت به نوزادانی که 3 ماه یا کمتر با شیر مادر تغذیه می‌شوند و نیز نسبت به نوزادان تغذیه‌شده با شیر‌خشک، دچار عفونت گوارشی کمتری می‌شوند.
توقف رشد در نوزادانی که برای 6 ماه یا بیشتر با شیر مادر تغذیه می‌شوند در کشورهای توسعه ‌یافته یا در حال توسعه دیده نشده است. تغذیه با شیر مادر از خونریزی روده نوزادان - که در نوزادان تغذیه‌شده با شیر گاو قبل از 6ماهگی مشاهده می‌شود - پیشگیری می‌کند.
وی اضافه کرد: نوزادانی که به‌مدت یک سال از شیرمادر تغذیه می‌کنند، نسبت به کودکانی که از شیرخشک تغذیه می‌کنند، کمتر به عفونت حاد مبتلا می‌‌شوند؛ بر اساس توصیه سازمان جهانی بهداشت، تغذیه با شیر مادر به‌طور انحصاری تا 6 ماهگی و سپس در کنار تغذیه تکمیلی تا دوسالگی طفل باید انجام شود.

سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم
آخرین اخبار