بازدید 2749

پیامدهای خروج آمریکا از برجام؛ محور گفتگوی تلفنی می و ترامپ

دفتر نخست‌ وزیری انگلیس از گفتگوی تلفنی نخست‌ وزیر این کشور با رئیس‌جمهور آمریکا درباره تبعات خروج آمریکا از برجام خبر داد.
کد خبر: ۷۹۸۲۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۹ 12 May 2018

دفتر نخست‌ وزیری انگلیس از گفتگوی تلفنی نخست‌ وزیر این کشور با رئیس‌جمهور آمریکا درباره تبعات خروج آمریکا از برجام خبر داد.

به گزارش تابناک، دفتر نخست‌ وزیری انگلیس از گفتگوی تلفنی نخست‌ وزیر این کشور با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا درباره اثرات خروج واشنگتن از برجام خبر داد.

بنا بر این بیانیه، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس روز جمعه در گفتگوی تلفنی با دونالد ترامپ درباره پیامدهای ناشی از بازگشت تحریم های واشنگتن بر شرکت هایی که با ایران تجارت می کنند، رایزنی کرد.

طبق این بیانیه، نخست وزیر انگلیس در این گفتگو تعهد لندن نسبت به حفظ توافق هسته‌ای ایران (برجام) را اعلام کرده است.

بر این اساس، ترزا می موضع لندن در قبال برجام را مورد تاکید قرارداد و اعلام کرد که «این کشور در کنار سایر شرکای اروپایی خود به برجام به عنوان بهترین گزینه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای پایبند می ماند».

دو طرف همچنین درباره گفتگو در زمینه تحریم های ایران بعد از خروج آمریکا از برجام توافق کردند.

در همین حال، کاخ سفید در بیانیه‌ای روایت خود را از گفتگوی تلفنی ترامپ و ترزا می مننتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: «سران دو کشور حملات راکتی تحریک‌آمیز رژیم ایران از سوریه علیه اسرائیل را محکوم کردند. رئیس‌جمهور ترامپ از تمامی کشورها خواست در روشن‌ کردن اینکه اقدامات ایران، تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین‌المللی به شمار می‌رود به آمریکا و انگلیس بپیوندند».

در بیانیه کاخ سفید اشاره‌ای به گفتگوی دو طرف درباره خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام نشده است. این در حالی است که در بیانیه دفتر نخست‌وزیری انگلیس آمده بود طرفین درباره تبعات خروج آمریکا از برجام رایزنی کردند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی