بازدید 5841
۱

جستجوی ناسا برای یافتن بیگانگان در فضا

ناسا به زودی دور جدیدی از جستجوهای خود را برای یافتن فضایی ها آغاز خواهد کرد. گرچه این موضوع به طور رسمی اعلام نشده اما شواهد حکایت از صحت این فرضیه دارند.
کد خبر: ۷۹۸۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۰ 12 May 2018

ناسا به زودی دور جدیدی از جستجوهای خود را برای یافتن فضایی ها آغاز خواهد کرد. گرچه این موضوع به طور رسمی اعلام نشده اما شواهد حکایت از صحت این فرضیه دارند.

به گزارش نیوزویک، مجلس نمایندگان ایالات متحده برای طرح 2 ساله جستجوی آینده ناسا، 10 میلیون دلار برای هر یک از دو سال در نظر گرفته است. هزینه ای که احتمالا صرف "جستجو بر اساس تکنیک های مجاز، مانند فرکانس های قدرتمند رادیویی خواهد شد"

جستجو برای یافتن حیات خارج از جو زمین از طریق سیگنال های رادیویی در فضا تا سال 1992 مشمول بودجه دولتی ایالات متحده می شد. اما پس از آن که سناتورها با این طرح مخالفت کردند بودجه عملا قطع شد.

جیل تارتر، یکی از مدیران ارشد این پروژ بود که از تلسکوپ های رادیویی در پورتوریکو و کالیفرنیا استفاده کرد وسیگنال های بالقوه ای را در فضا پخش می کرد.

فضاپیمای کپلر ناسا نیز یکی از دستیاران این پروژه است که تا کنون تعدادی از سیارات را کشف کرده که می توانند به نوعی نشان دهنده احتمال حیات در زمین باشند.

اکنون تارنر امیدوار است که آخرین تعهد کنگره به ناسا این معنی باشد که جستجو برای امکان حیات در خارج از جو زمین با امکانات و بودجه جدید برای مدتی طولانی اجرایی شود.وی در این خصوص می گوید:"تخصیص 10 میلیون دلار برای یک سال کارهای زیادی انجام نخواهد داد، اما 10 میلیون دلار به عنوان یک جریان سرمایه گذاری مداوم، می تواند تغییراتی بزرگی رقم زند."

وی ادامه داد: "این بودجه و حمایت می تواند به افراد اجازه دهد ابزارهای دقیق خاصی را بسازند و سپس آن را برای مدت زمان طولانی در آسمان استفاده کنند."

طی سال های گذشته به سبب کمبود بودجه، بسیاری از پروژه های ناسا در این حوزه به بخش خصوصی واگذار شده بود.
در سال 1992، تنها سیارات شناخته شده جهان در منظومه شمسی خلاصه می شد اما در حال حاضر، بیش از 3700 سیاره جدید شناخته شده که تعدادی از آنها توسط فضاپیمای کپلر کشف شده است.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱
یدون فضایی ها نفس راحت می کشن اونارم بدبخت نکنن این امریکایی و تحریم ولکن نیستن
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی