بازدید 3665
مدیرعامل اتحادیه دامداران:

"سیاه بهار" دام عرضه نمی‌کنیم

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران اعلام کرد که در سیاه بهار که بارندگی بسیار زیاد است، دامداران، دام‌هایشان را عرضه نمی کنند و گرانی و تنظیم بازار هم ربطی به آن‌ها ندارد و متولی دیگری دارد.
کد خبر: ۷۹۸۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵ 11 May 2018

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران اعلام کرد که در سیاه بهار که بارندگی بسیار زیاد است، دامداران، دام‌هایشان را عرضه نمی کنند و گرانی و تنظیم بازار هم ربطی به آن‌ها ندارد و متولی دیگری دارد.

به گزارش ایسنا، طی هفته‌های گذشته تاکنون قیمت گوشت قرمز در بازار افزایش یافت و به بیش از کیلویی ۶۵ هزار تومان رسیده است، البته معاونان وزارت جهاد کشاورزی کمبود نهاده‌های اساسی تولید را عامل افزایش قیمت این محصول عنوان و اعلام کردند که طی هفته گذشته بیش از ۲۰ فروند کشتی حامل این کالاهای اساسی به میزان بیش از دو میلیون تن، وارد و از گمرکات ترخیص شده است و به زودی شاهد ایجاد ارامش و تعادل در بازار خواهیم بود، اما این اتفاق نیافتاد بلکه به نظر می رسد که برای دامداران سود مقطی چند روزه مهم‌تر از بازار و منافع مردم است.

علیرضا عزیزاللهی - مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران - در این باره به ایسنا گفت: این که می‌گویند هم اکنون عرضه دام زنده کاهش یافته و افزایش قیمت گوشت قرمز نیز به دلیل کمبود عرضه است، طبیعی به نظر می رسد، چرا که در این ایام که بارندگی بسیار مناسب بوده و مراتع سرسبز است و به سیاه بهار معروف شده، دامداران دام های خود را بیشتر نگه می‌دارند و به بازار عرضه نمی کنند تا بتوانند دام های خود را سنگین تر کرده و با سود بیشتری عرضه کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تکلیف مردم در بازار امروز که در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم چه می شود و آن ها باید چه کاری انجام دهند، تصریح کرد که متولی تنظیم بازار محصولات مختلف مانند گوشت قرمز اتحادیه دامداران نیست و ما نیز باید مدافع حقوق دامداران باشیم و از آن ها حمایت کنیم.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان یکی از متولیان تنظیم بازار می تواندنسبت به واردات و خرید داخلی گوشت قرمز اقدام کند تا بازار ماه رمضان به نفع مردم کنترل شود مانند همان کاری که در ایام نوروز و شب عید برای تنظیم بازار میوه  و دیگر محصولات انجام می‌دهد.

عزیزاللهی به سوالی مبنی بر اینکه عرضه نکردن دام زنده در چنین ایامی که بازار تشنه بوده و با نوسانات قیمتی مواجه شده، نوعی سودجویی تلقی می شود و اتحادیه دامداران نیز باید به وزارت جهاد کشاورزی کمک کند تا با عرضه حداقلی نیاز بازار تامین شود، اینگونه پاسخ داد که به هیچ وجه این مسئله سوء استفاده و سودجویی نیست و دیگر تمایلی به ادامه صحبت ندارم.

به گزارش ایسنا، در چنین شرایطی که بازار محصولات پروتئینی با مشکلات و نوسانات قیمتی مواجه می شود که گرانی گوشت قرمز نمونه بارز آن است، متولیان بخش خصوصی و دولتی مانند اتحادیه ها و تشکل های بخش خصوصی و وزارتخانه‌هایی مانند وزارت جهاد کشاورزی موظفند بازار را به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تنظیم کنند و کسی نباید تنها به منافع شخصی و گروهی فکر کرده و از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل