بازدید 1776

حکم دادگاه ترکیه به ادامه بازداشت کشیش آمریکایی

یک دادگاه ترکیه در حالی که کشیش آمریکایی هرگونه اتهام جاسوسی و همکاری "تروریستی" را رد کرده حکم به ادامه بازداشت او و برگزاری یک جلسه دیگر دادگاه در ماه ژوئیه داد.
کد خبر: ۷۹۷۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶ 08 May 2018

یک دادگاه ترکیه در حالی که کشیش آمریکایی هرگونه اتهام جاسوسی و همکاری "تروریستی" را رد کرده حکم به ادامه بازداشت او و برگزاری یک جلسه دیگر دادگاه در ماه ژوئیه داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اندرو برونسان، رئیس یک کلیسای کوچک پروتستان در شهر ازمیر با ۳۵ سال حبس مواجه شده است. او از اکتبر سال ۲۰۱۶ در زندان به سرمی‌برد.

دادستان ترکیه برونسان را به ارتباط با سازمان فتو وابسته به فتح الله گولن (روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه) متهم می‌کند.

این کشیش آمریکایی در طول بیش از دو دهه گذشته در ترکیه زندگی و کار کرده است و اکنون متهم شده است که برای اهداف نظامی و سیاسی جاسوسی کرده است.

زمانی که دادستان اعلام کرد که وی باید در بازداشت بماند کشیش گریه کنان به دادگاه اعلام کرد که باید چه چیز دیگری بگویم؟ من می‌خواهم به خانه‌ام برگردم.

قرار است جلسه بعدی این دادگاه در ۱۸ ژوئیه برگزار شود.

ماه گذشته میلادی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که این کشیش مرد خوبی است و هیچ دلیلی برای محاکمه وی وجود ندارد.

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که قرار است در چند روز آینده با مایک پامپئو، همتای آمریکایی‌اش در واشنگتن دیدار کند، اعلام کرده است که پرونده این کشیش آمریکایی تنها در دست دستگاه قضائی ترکیه است.

در جلسه استماع دادگاه کاردار سفارت آمریکا و همچنین سندرا جولی، معاون کمیسیون آمریکا در آزادی مذاهب بین‌الملل حضور داشتند.

جولی به خبرنگاران اعلام کرد که وی بسیار نگران است. هیچ‌گونه شواهد، تحقیقات و اسناد موثق وجود ندارند. ما نگرانی‌ بسیار شدیدی درباره آینده این مرد بی‌گناه داریم.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس