بازدید 5185

مدیرعامل ایرفرانس استعفا داد

کد خبر: ۷۹۷۰۲۴
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹ 08 May 2018

مدیرعامل ایرفرانس، گفت که به علت رد شدن توافق پرداخت دستمزد توسط کارکنان این خط هوایی، از سمت خود استعفا می‌دهد و این مساله موجب شد سهام این شرکت بیش از ۱۰ درصد سقوط کند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، روز دوشنبه پس از این‌که ژان مارک ژانایلاک، مدیرعامل ایرفرانس، گفت که به علت رد شدن توافق پرداخت دستمزد توسط کارکنان این خط هوایی، از سمت خود استعفا می‌دهد، فشارها بر این شرکت افزایش یافت و سهام این شرکت بیش از ۱۰ درصد سقوط کرد.

وزیر مالی فرانسه، برونو لو مایر، از این شرکت هواپیمایی و کارکنانش خواسته بود تا روز یکشنبه مذاکرات را از سر بگیرند و گفته بود که اگر ایرفرانس رقابتی‌تر نشود، محو خواهد شد.

روز دوشنبه خلبانان، خدمه کابین و کارکنان زمینی برای چهاردهمین روز از ماه فوریه تا کنون، دست به اعتصاب زدند و ایرفرانس اعلام کرد در روز سه‌شنبه از هر ۵ پرواز یکی لغو خواهد شد.

تخمین زده می‌شود که تا کنون این اعتصاب‌ها ۳۰۰ میلیون یورو به این خط هوایی ضرر زده است.

ژانایلاک که کمتر از ۲ سال بود به عنوان مدیرعامل فعالیت می‌کرد، در مقابل اجرای اصلاحاتش مانند مدیرعاملان قبلی، با مقاومت شدید اتحادیه کارگران روبرو شد. خروج او سوالاتی را در مورد توانایی ایرفرانس برای کاهش هزینه‌ها برای رقابت با شرکت‌های هواپیمایی خلیج فارس و خطوط هوایی کم هزینه، مطرح کرد.

گریگوری لاورین، مدیر صندوق شرکت مدیریت سرمایه روک برون، که سهام ایرفرانس خود را در سپتامبر ۲۰۱۷ فروخت، می‌گوید: آینده این شرکت هواپیمایی آشفته به نظر می‌رسد.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل