بازدید 5484

اعلام نتایج رسمی انتخابات پارلمان لبنان

کد خبر: ۷۹۶۹۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۷ 08 May 2018

وزیر کشور لبنان نتایج رسمی انتخابات پارلمانی این کشور و اسامی نمایندگان پیروز در انتخابات به استثنای منطقه عکار را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، با آن که هنوز نتایج نهایی انتخابات پارلمانی 2018 لبنان اعلام نشده است، اما نتایج برخی از حوزه‌های پانزده‌گانه نشان می‌دهد که ائتلاف حزب‌الله – امل و هم پیمانان آنها پیروز انتخابات بوده‌اند.

نهاد المشنوق وزیر کشور لبنان دوشنبه شب در یک نشست خبری، اعلام کرد که نتایج غیر رسمی انتخابات در منطقه عکار را ساعاتی بعد اعلام خواهیم کرد و طی 48 ساعت آینده همه نتایج رسما اعلام خواهد شد. او گفت که همه اعضای دو لیست الوفاء و الامل (وابسته به لیست مقاومت) در حوزه های دوم و سوم جنوب لبنان پیروز شدند.

مشنوق اعلام کرد که دو کاندید به نام های علی عمار و فادی علامه در بعبدا پیروز شدند. او در ادامه اعلام کرد که امین شری، ادغار طرابلسی، عدنان طرابلسی، محمد الخواجه دیگر نمایندگانی هستند که در حوزه دوم بیروت به پیروزی رسیدند.

وزیر کشور لبنان افزود: الولید السکریة، جمیل السید، ابراهیم الموسوی، حسین الحاج حسن غازی زعیتر، علی المقداد، إیهاب حمادة وألبیر منصور از لیست حزب " الأول والوفاء" در بعلبک – الهرمل پیروز انتخابات شدند.

المشنوق در پایان نشست خبری تصریح کرد: وجود برخی مشکلات در قانون جدید انتخابات پارلمانی لبنان را انکار نمی کنم، اما مهم این است که این انتخابات دستآورد مهمی برای لبنان محسوب می شود.

براساس نتایج قطعی به دست آمده، تاکنون جریان «المستقبل» 5 کرسی نمایندگی‌اش را در بیروت از دست داده است. در شمال لبنان نیز لیست نجیب میقاتی 4 کرسی و لیست فیصل کرامی (هم پیمان حزب‌الله) دو کرسی به دست آورده‌اند که در واقع از سهم المستقبل در پارلمان آتی کم شده است.

مشنوق گفت که در بقاع غربی نیز عبدالرحیم مراد، ایلی فرزلی و محمد نصرالله به پارلمان راه یافته‌اند. با راه یافتن این سه نماینده وابسته به جریان مقاومت، سه سهمیه دیگر از سهمیه المستقبل کم شده است. با وجود این ارقام، تاکنون 14 کرسی پارلمان آتی به طور قطع از دست المستقبل خارج شده است، این در حالی است که فراکسیون المستقبل در پارلمان کنونی 37 کرسی دارد.

اما در بعلبک الهرمل از سهمیه 10 نماینده، هشت کاندیدای ائتلاف حزب‌الله – امل به پارلمان راه یافته و دو تن دیگر وابسته به ائتلاف المستقبل و نیروهای لبنانی است اما حزب‌الله و امل موفق شده اند با به دست آوردن سهمیه برای هم پیمانانشان در حوزه‌های دیگر، از دست این دو کرسی را جبران کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل