بازدید 1983

آلمان : برای حفظ برجام بعد از ۱۲ می تلاش خواهیم کرد

وزیر خارجه آلمان و وزیر خارجه فرانسه در نشست خبری مشترک ضمن تأکید بر لزوم حفظ برجام تأکید کردند که برلین و پاریس برای حفظ توافق هسته ای تلاش خواهند کرد.
کد خبر: ۷۹۶۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۸ 07 May 2018

وزیر خارجه آلمان و وزیر خارجه فرانسه در نشست خبری مشترک ضمن تأکید بر لزوم حفظ برجام تأکید کردند که برلین و پاریس برای حفظ توافق هسته ای تلاش خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که برلین دلیلی برای خروج از توافق هسته ای که میان ایران و قدرت های جهانی در سال ۲۰۱۵ ایجاد شده نمی بینید و تمام تلاش خود را خواهد کرد تا بعد از ۱۲ می نیز از آن حمایت کند.

وی تأکید کرد که ما همچنان معتقدیم که این توافق جهان را امن تر خواهد کرد و بدون برجام امنیت جهانی کاهش پیدا خواهد کرد و آلمان پیشنهادهایی برای تعدیل آن ارائه کرده است.

وزیر خارجه آلمان در نشست خبری مشترک با همتای فرانسوی خود گفت که ما نگران هستیم که شکست برجام منجر به تشدید تنش شود.

از سوی دیگر «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه نیز تأکید کرد که بدون در نظر گرفتن تصمیم آمریکا در خصوص باقی ماندن در برجام، فرانسه به این توافق پایبند خواهد بود. وی تأکید کرد که توافق هسته ای عدم انتشار سلاح اتمی را تضمین می کند و فرانسه بر حفظ آن پافشاری می کند.

پیشتر نیز سفیر انگلیس در سازمان ملل اعلام کرد که هنوز این امکان وجود دارد که با رفع نگرانی‌های دونالد ترامپ در مورد برجام، رئیس‌جمهوری آمریکا را به حفظ این توافق قانع کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس
آخرین اخبار