بازدید 4619

مهمترین دلیل افتتاح پارس فولاد توسط رییس جمهور

کد خبر: ۷۹۶۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰ 07 May 2018

روز گذشته دکتر روحانی با حضور در کارخانه پارس فولاد سبزوار ضمن بهره‌برداری از واحد احیاء مستقیم در این مجموعه، با بازدید از اتاق کنترل و بخش‌های مختلف کارخانه در جریان روند احداث، بهره‌برداری و چگونگی فعالیت‌ها و تولیدات این کارخانه قرار گرفت.

به گزارش تابناک، بهره گیری از دانش فنی و تکنولوژی ساخت آهن اسفنجی از مهندسی پایه تا بهره‌برداری توسط پیمانکاران ایرانی طی سال حمایت از کالای ایرانی یکی از اقدامات جدی به سمت تقویت اقتصاد مقاومتی در سایه اهمیت اشتغالزایی در استان های مرزی کشور در حوزه صنعت به شمار می رود.

سرمایه گذاری موثر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) جهت تکمیل طرح آهن اسفنجی و زیرساختهای مربوط برای تکمیل زنجیره فولاد از استخراج سنگ آهن تا تولید فولاد در راستای تحقق سند چشم انداز ۱۴۰۴ صنعت فولاد کشور از دیگر موارد کلیدی در این پروژه است.

واحد احیای مستقیم کارخانه پارس فولاد سبزوار با تولید ظرفیت سالیانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی با فناوری مهندسی ایرانی و بهره‌برداری از کارخانه آهن اسفنجی که برای 7300 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در طی دوره ساخت اشتغالزایی به همراه داشته از سوی رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

این واحد تولیدی در منطقه جوین سبزوار به منظور مدیریت و توسعه کارخانه‌های آهن اسفنجی، فولادسازی و ماشین ریخته‌گری به ظرفیت هر واحد ۸۰۰ هزار تن طی فاز اول در خردادماه سال ۹۴ تاسیس شده است که بر اساس برنامه ریزی انجام شده در فاز اول سالانه ۸۰۰ هزارتن آهن اسفنجی و محصولات فولادی بلوم و بیلت را می تواند تولید کند.
محصول خروجی این کارخانه مشخصات فیزیکی و شیمیایی لازم برای استفاده در واحدهای فولادسازی خراسان، قائنات، رخ، دامغان، ایرانیان و ... را دارا است.

 

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار