بازدید 2065
گزارش جالب اعتماد از ماجرای اسرائیل؛
متن استعفاي منصور عظيم زاده اردبيلي رئيس کميته روابط بين الملل ابهام برانگيز است و نشان مي دهد او چندان از اين استعفا راضي نيست. او در استعفانامه خود که در کاغذ A5 و به خط خودش نيز نوشته شده، استعفاي خود را به جلسه دوازدهم دي ماه با کفاشيان و نبي منوط کرده و نشان داده اين استعفا به صورت «اجباري» بوده که با توجه به دخالت مقامات سازمان صورت گرفته است.
کد خبر: ۷۹۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۸۸ - ۱۹:۲۴ 02 January 2010
از صبح تلفن هاي حراست فدراسيون فوتبال يک لحظه هم قطع نشد، پشت سر هم تماس مستقيم با «ايلکا» مسوول حراست فدراسيون برقرار شده بود تا درباره ابعاد پيام تبريک فدراسيون فوتبال به يکي از اعضاي فدراسيون رژيم صهيونيستي بحث شود و ايلکا کلافه از همه اين تماس ها، به دنبال راه حلي براي خروج از اين بحران بزرگ براي فوتبال ايران بود.

به نوشته اعتماد؛ تماس هاي داخلي فدراسيوني ها با هم نيز کم نبود، شايعه پشت شايعه و حرف پشت حرف... فدراسيون از صبح زود تبديل به بحث درباره نامه منصور عظيم زاده رئيس کميته روابط بين المللي بود که ميان فدراسيون نشينان به «اي ميل باز» معروف است.او روزانه ده ها اي ميل به دوستان فوتبالي اش مي فرستد و از آنها پاسخ مي گيرد. عظيم زاده البته روز متفاوتي را پشت سر گذاشت.او که قهقهه هاي بلندش در فدراسيون شهره است، ديروز کم انرژي تر از هر روزي بود، کمتر به تماس هاي تلفني پاسخ مي داد و اصلاً هم حال شوخي نداشت.


اعتراض بهارستاني ها

انگار ديروز مجلس سوژه يي جز فوتبال نداشت و بسياري از نمايندگان درباره نامه فدراسيون فوتبال به فدراسيون رژيم صهيونيست واکنش نشان دادند. فاطمه رهبر عضو کميسيون فرهنگي مجلس درباره اين موضوع گفت؛ وقوع اين اتفاق آن هم در يک ارگان دولتي نشانگر ضعف مديريتي آن دستگاه است و اگر همين اتفاق به طور عمدي اتفاق افتاده باشد که به هيچ عنوان نمي توان آن را ناديده گرفت و بايد با همه مسوولان آن برخورد جدي صورت گيرد. محمدجواد آريان منش نايب رئيس کميسيون فرهنگي مجلس اعتقاد دارد ما اين اقدامات را با فتنه گري اين روزها بي ارتباط نمي دانيم و معتقديم حتماً اين اقدامات بايد مورد بررسي قرار گيرد؛ متاسفانه اين اقدامات پس از اينکه صورت مي گيرد ابتدا از سوي افراد تکذيب مي شود و پس از آنکه مشخص مي شود واقعاً اين اتفاق افتاده آن را صرفاً يک خطا عنوان مي کنند؛ در حالي که اين اقدام اخير خطايي نابخشودني است و بايد با عوامل آن برخورد کرد. بت کليا نماينده آشوريان در مجلس هم واکنش جالبي به اين خبر داشت؛ آنها برايشان سال جديد و قديم فرقي نمي کند. ضمن اينکه رژيم صهيونيستي سال خاص خودش را دارد و سال ميلادي برايشان هيچ معنايي ندارد. اينها همان هايي بودند که عيسي مسيح را مصلوب کردند و حالا چرا بايد ميلاد مسيح را جشن بگيرند؟ يحيي زاده خود پاي ثابت اين مصاحبه هاست و مي گويد؛ اگر اتفاق افتاده باشد، براي ورزش و فوتبال که اتفاقاً دسته گل زياد به آب مي دهد و در همه جهات بازنده است، نابخشودني خواهد بود.


تصميم از بالا

از صبح تماس هاي بسياري با دفتر رئيس سازمان تربيت بدني از طرف نمايندگان مجلس صورت گرفته بود، همه مي خواستند اقدام عاجلي صورت گيرد چراکه گاف هاي مديريت علي سعيدلو در اين چند مدت اصلاً کم نبود. پناهنده شدن يک ورزشکار و چند خبرنگار، حضور يک ورزشکار با سن بالا در رده نوجوانان، کشف حجاب بانوان در ورزش و دوپينگ در ورزش و حالا هم نامه نگاري با اسرائيلي ها براي مديريت سعيدلو اصلاً مطلوب نيست. البته يحيي زاده درباره جلسه اش با سعيدلو مي گويد؛ در اين نشست مقرر شد با فرد خاطي برخورد قاطعي صورت گيرد. او ادامه داد؛ آقاي سعيدلو دنبال برخورد قاطع با خاطي است و توقع ديگري هم از ايشان نداريم. البته حميد سجادي معاون سازمان هم خيلي زود پاسخگوي تصميم سازمان شد؛ مسائل ملي ما اسباب بازي نيستند و تنها من مسوول تصميم گيري در اين خصوص نيستم. بايد دستگاه هاي نظارتي گزارش هايي را در اين باره ارائه دهند. ما مدافع منافع ملي و خون شهداي خود هستيم و اين مسائل را يادمان نرفته است و اگر گزارش برسد و بررسي کنيم و صحت داشته باشد با عوامل آن برخورد خواهد شد. يکي از اعضاي تحريريه مي گويد؛ «شايد همين دخالت دولت بتواند فدراسيون را تعليق کند.» مرسي آيين نامه،


بيانيه فدراسيون نشينان

علي کفاشيان صبح زود به اين نتيجه رسيد که بايد بيانيه يي صادر شود و براي همين امير حسيني رئيس روابط عمومي بيانيه پرآب و تابي تهيه کرد و حدود ظهر ديروز به اتاق رئيس فرستاد.

کليات بيانيه چندان تغييري نکرد اما انتهاي آن با دستخط کفاشيان نوشته شد؛ «بر همگان و ما آشکار است که رژيم صهيونيستي همچون برخي فريب خوردگان تصور مي کند مي تواند از فضاي موجود در کشورمان بهره برداري سياسي کند و انجام يک اقدام سهوي را به گونه يي نشان دهد که گويي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران از موضع قبلي خود برگشته است که دليل اين مدعا جوسازي هاي اخير در مورد اين اقدام و تماس تلفني مسوولان رژيم صهيونيستي با مسوول روابط بين الملل فدراسيون فوتبال بوده که ايشان نيز پاسخي نداده اند.

لذا اين فدراسيون همچون گذشته مانند عدم انجام ديدار تدارکاتي با تيم نوجوانان اسرائيل در ايتاليا در سال جاري، با تاکيد مجدد موضع رسمي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در خصوص رژيم صهيونيستي هيچ گونه اجازه بهره برداري سياسي و خبرسازي را به آنها نداده و بر آرمان هاي امام راحل و رهبر معظم انقلاب حاکم به عمل بوده و هست. بر اين اساس آقاي محمدمنصور عظيم زاده رئيس امور بين الملل فدراسيون استعفاي خود را به فدراسيون فوتبال ارائه کرد.» اين پايان ماجراي نامه به طرف اسرائيلي بود.

جالب ترين نکته در پاسخ طرف اسرائيلي به نامه فدراسيون فوتبال به پايان آن بازمي گردد. او نوشت؛ اميدوارم به همه آرزوهايتان در سال جديد برسيد... و در پايان آن شکلک «چشمک» را نشان داد که در ادبيات اينترنتي به «شيطنت» تعبير مي شود و نشان مي داد طرف اسرائيلي از کنار اين موضوع به راحتي نخواهد گذشت. ديروز بدترين روز منصور عظيم زاده بود؛ او که در فدراسيون به بذله گويي معروف است و ارتباط بسيار خوبي هم با رسانه ها دارد، مجبور شد استعفانامه يي بنويسد تا از حجم فشار به فدراسيون فوتبال کاسته شود. «اي ميل باز» که روزانه ده ها نامه الکترونيکي به مديران فوتبالي جهان مي فرستاد، حالا چوب همان ارتباطاتش را مي خورد. يحيي زاده در گفت وگو با «اعتماد» مي گويد؛ «از صبح پيگير اين موضوع بودم و کفاشيان به من گفت اين نامه به فدراسيون فوتبال ارسال نشده بلکه کارگزار فيفا بوده است.» او ادامه داد؛ «امروز هم کميسيون فرهنگي جلسه يي خواهد داشت و ابعاد اين موضوع را بررسي مي کند که البته با استعفاي عظيم زاده، مشکل حل شده مگر اينکه موضوع ديگري در ميان باشد که به ما نگفته باشند.» او اعتقاد دارد پرونده مفتوح است و ممکن است کميسيون امروز بيانيه دهد.


استعفاي اجباري

متن استعفاي منصور عظيم زاده اردبيلي رئيس کميته روابط بين الملل ابهام برانگيز است و نشان مي دهد او چندان از اين استعفا راضي نيست. او در استعفانامه خود که در کاغذ A5 و به خط خودش نيز نوشته شده، استعفاي خود را به جلسه دوازدهم دي ماه با کفاشيان و نبي منوط کرده و نشان داده اين استعفا به صورت «اجباري» بوده که با توجه به دخالت مقامات سازمان صورت گرفته است. منصور عظيم زاده در طول حضورش در فدراسيون نقش بسياري در کسب چهار سهميه ليگ قهرمانان و ارتباط منظم فوتبال ايران با AFC داشته است و بسياري از بازي هاي تدارکاتي تيم ملي در اين ماه ها که به سختي شکل مي گرفته را به صورت رايگان ترتيب داده و حالا بايد از فوتبال دور بماند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی تعلیق فوتبال ایران اعتبارنامه نمایندگی آتش سوزی جنگل های زاگرس