بازدید 5160

کشف یک «پیام رمزی» از عامل حمله مرگبار در تورنتو

کد خبر: ۷۹۳۳۰۲
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۶ 25 April 2018

پلیس کانادا اعلام کرد که عامل حمله مرگبار روز دوشنبه در شهر تورنتو، پیش از حمله خود یک «پیام رمزی» را در رسانه های اجتماعی منتشر کرده است.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، پلیس کانادا اعلام کرد که عامل حمله مرگبار روز دوشنبه پیش از حمله خود یک «پیام رمزی» را بر روی رسانه های اجتماعی منتشر کرده است.

شبکه اجتماعی فیس بوک روز سه شنبه تأیید کرد که این فرد مهاجم به نام «الک میناسیان» که به ۱۰ فقره قتل عمد و ۱۳ فقره اقدام به قتل متهم است، پیش از حمله خود پُستی را در این رسانه اجتماعی به اشتراک گذاشته که در آن از شورش خود به عنوان مردی مجرد و زن ستیز سخن گفته است.

مقامات کانادا تاکنون از اظهارنظر درباره اینکه آیا خشم فرد مهاجم نسبت به زنان انگیزه اصلی این حمله بوده است یا خیر، خودداری کرده اند.

در این پُست، فرد مهاجم اقدام مردی را که در سال ۲۰۱۴ شش دانش آموز کالج را در ایالت کالیفرنیای آمریکا به قتل رسانده و دلیل مجرد بودن خود را «بیرحمی و قساوت زنان» دانسته بود، مورد تمجید قرار داد.

«جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا روز سه شنبه اظهار داشت که این حادثه هیچ تأثیری بر سطح تهدیدات یا تمهیدات امنیتی لازم جهت برگزاری اجلاس «جی ۷» نداشته و افزود که لازم نیست مردم کانادا در ترس و وحشت زندگی کنند.

نخست وزیر کانادا در محوطه بیرونی پارلمان این کشور در گفتگو با خبرنگاران گفت: «پی بردن به انگیزه های مهاجم اقدامی زمان بر است؛ اما در پی این حادثه که به مرگ ۱۰ تن و زخمی شدن ۱۵ تن دیگر انجامید، ملت کانادا در کنار هموطنان خود در تورنتو می ایستند».

شایان ذکر است که یک منبع امنیتی آمریکا از احتمال تروریستی بودن این حادثه سخن گفته بود. به گفته این منبع آگاه، هیچ دلیلی وجود ندارد که گمان شود هجوم یک خودرو به داخل جمعیت، امری تصادفی بوده است!

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
وب گردی