بازدید 8277
در گفت‌وگو با ايسنا:
رضا طلايي‌نيك در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: حرمت‌شكني‌ها و اغتشاشات ريشه ‌در اهداف دشمنان ايران و انقلاب اسلامي دارد. ساختار شعارها و رفتارها نشانه‌هاي بارزي از هدايت اغتشاشات حرمت‌شكني‌ها از سوي جريان ضدانقلاب و دشمنان كشور است و هرگونه سكوت در برابر حرمت‌شكنان و اغتشاشگران به هيچوجه قابل توجيه نيست.
کد خبر: ۷۹۳۱۲
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۸۸ - ۲۱:۴۱ 30 December 2009
يك نماينده‌ سابق مجلس شوراي اسلامي گفت: انطباق گفتارها و رفتارها با موازين اخلاقي و قانوني و رهنمودهاي شفاف ولي فقيه تامين‌كننده وحدت داخلي و نااميدكننده دشمنان است.

رضا طلايي‌نيك در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: حرمت‌شكني‌ها و اغتشاشات ريشه ‌در اهداف دشمنان ايران و انقلاب اسلامي دارد. ساختار شعارها و رفتارها نشانه‌هاي بارزي از هدايت اغتشاشات حرمت‌شكني‌ها از سوي جريان ضدانقلاب و دشمنان كشور است و هرگونه سكوت در برابر حرمت‌شكنان و اغتشاشگران به هيچوجه قابل توجيه نيست.

وي با بيان اين‌كه " بر مبناي اعتقادات ديني و الزامات انقلابي و قانوني و ارزش‌هاي بنيادي بايد در برابر حرمت‌شكنان و آشوبگران واكنش شفاف داشت" ادامه داد: واكنش‌ها نسبت به حرمت‌شكنان و آشوبگران از وظايف همگاني خواص و آحاد مردم و نهادهاي حكومتي است. در واقع مقابله مدبرانه با حريم‌شكنانه و ساختارشكنان نبايد به يك نهاد يا قشر خاص محدود شود، بلكه با آشكار شدن جريان ضدديني و ضدانقلابي در صفوف آشوبگران واكنش ملي و شفاف به ويژه از سوي خواص وظيفه‌ تاريخي و جدي است.

وي با اشاره به اين‌كه " رهبر معظم انقلاب شفاف‌ترين، جامع‌ترين و مدبرانه‌ترين رهنمودها را در شش ماهه اخير براي مردم و به ويژه خواص و مسوولان كشور داشته‌اند" اظهار كرد: لذا هيچ عذر و بهانه‌اي براي افراطي‌گري و سكوت در وضعيت حساس كنوني وجود ندارد. معيارها و خطوط راهنماي مقام معظم رهبري براي حاميان نظام و دوستداران ايران اسلامي شفاف و تكليف‌آور است.

اين نماينده‌ سابق مجلس افزود: بهره‌بردار اصلي رويدادهاي ساختارشكنانه اخير، ضدانقلاب و دشمنان ايران و اسلام هستند؛ لذا بايد در نوع مطالبه به حق يا نا به حق ديگر با توجه به بسيج سياسي و جنگ نرم دشمنان ايران و اسلام در چارچوب دفاع كارآمد از نظام و اسلام ناب قرار گيرد.

وي درباره مرزبندي گروه‌هاي درون‌نظام و وفادار به قانون اساسي با گروه‌هاي خارج از چهارچوب قانون اساسي گفت: اتكا به قانون و اخلاق و ولي فقيه مبناي وحدت و عبور از شرايط حساس كنوني است، هر فرد و گروهي بايد گفتار و رفتار خود را با اخلاق، قانون و معيارهاي مقام معظم رهبري منطبق كند. انطباق گفتارها و رفتارها با موازين اخلاقي و قانوني و رهنمودهاي شفاف ولي فقيه تامين‌كننده وحدت داخلي و نااميدكننده دشمنان است.

وي ادامه داد: افراطي‌گري و ساختارشكني با هر بهانه و توجيهي، كمك كردن به تداوم آشوب‌ها و حرمت‌شكني‌ها و ميدان‌داري نهايي ضدانقلاب در ضدانقلاب است.

طلايي‌نيك گفت: ملت باهوش و شجاع و با تجربه ايران در اتكا به راه امام (ره)، ولي فقيه و دفاع از نظام بار ديگر حماسه‌ساز خواهد شد. زيرا نظام و انقلاب اسلامي علاوه بر ماهيت ديني ريشه در هويت مردمي با غلظت بالا دارد. علاوه بر لزوم تدابير و اقدامات كارآمد نهادهاي مسوول نظام بايد خواص و نخبگان نقش تاريخي و شفاف خود را با اولويت دادن به مسائل اصولي و كنار گذاشتن مسائل جنبي ايفا كنند.

وي خاطرنشان كرد: در آشوب‌هاي روز عاشورا زمينه‌ شفاف براي جدا شدن جريان ضدانقلاب از فريب‌خوردگان و غفلت‌كنندگان فراهم شده است. با حريم‌شكني‌هاي ديني و قانوني و اجتماعي در اغتشاشات روز عاشورا، بايد فريب‌خوردگان و غفلت‌كنندگان با قاطعيت از صف ضدانقلاب و دشمن جدا شوند. تجربه تاريخي سه دهه گذشته نشان مي‌دهد مردم با محوريت رهبر انقلاب و با رويكرد هوشمندانه و منسجم، افراطيون و ساختارشكنان را بايكوت خواهند كرد.

وي با بيان اين‌كه " عقب ماندن يا جلو افتادن از معيارها و خطوط راهنمايي ولي فقيه موجب تداوم آشوب‌ها و تفرقه و تقويت روحيه دشمنان خواهد شد" اظهار كرد: با قرار گرفتن در مسير ترسيم شده از سوي رهبر انقلاب و خروج از سكوت و انفعال مي‌توان براي وحدت طبيعي در سطح ملي و ناكام كردن دشمنان حركت كرد. به‌رغم محدود بودن تعداد عناصر ضدانقلاب برخي سكوت‌ها و انحرافات و افراطي‌گري‌هاي خواص براي دشمنان عرصه‌ آشوب فراهم كرده است.

اين نماينده‌ سابق مجلس ادامه داد: تاكيد بر ارزش‌هاي ديني و اصول نظام به ويژه عمل دقيق و به هنگام تدابير ولي فقيه ناكامي سريع دشمنان و آشوبگران و نيز تقويت انسجام ملي را در پي خواهد داشت.

وي خاطرنشان كرد: مردم همانند گذشته در برابر حرمت‌شكنان و ساختارشكنان و افراطيون با بسيج اجتماعي و گفتمان غالب مقابله خواهد كرد. از اهداف اصلي دشمنان در هدايت و حمايت آشوب‌ها و حرمت‌شكني‌ها ناامني رواني و كند كردن روند پيشرفت و آسيب به ارزش‌ها و اتحاد ملي است. همراهي و سكوت برخي از خواص و گروه‌ها با جريان آشوب‌هاي دشمن ساخته ريشه در ضعف بصيرت و دنياپرستي و لجاجت‌هاي غيرارزشي و غيراخلاقي دارد.

وي با بيان اين‌كه " حمايت از نظام و حركت شفاف در مسير ولايت فقيه تضمين كننده راه امام و شهدا و آرمان‌هاي انقلاب و تقويت كننده نظام است" افزود: ادامه رفتارهاي مغاير با رهنمودهاي رهبر انقلاب جايگاه برخي از خواص و افراطيون را در بين مردم به سرعت تنزل خواهد داد. فرهنگ ديني و انقلابي ملت ايران انرژي عظيمي براي ناكامي آشوبگران و عبوركنندگان از اصول نظام دارد.

طلايي‌نيك با بيان اين‌كه " زمان‌شناسي و دشمن‌شناسي بر مبناي تعاليم ديني و هوشمندي انقلابي و ترجيح دادن منافع ملي بر منافع فردي و گروهي از مولفه‌هاي مهم بصيرت در شرايط كنوني است" اظهار كرد: برخي از خواص و جريانات افراطي با ترجيح دادن منافع فردي و سياسي بر تكليف دفاع از نظام و منافع ملي با بي‌بصيرتي به جريان دشمن‌ساخته كمك مي‌كند. بصيرت در بين مردم و خواص مولد زمان‌شناسي و دشمن‌شناسي است و مقدمه هنجارهاي وحدت‌ساز در كشور است.

وي افزود: بصيرت ديني و سياسي علاوه بر آگاهي و تفكر به فاصله گرفتن از دنياپرستي در برابر ارزش‌هاي معنوي و ديني وابسته است. سكوت و انفعال برخي خواص و آشوب‌گري‌ها و حرمت‌شكني‌ها به توهم و تغيير گفتمان برخي از كشورهاي بيگانه منجر شده است. ادامه آشوب‌گري‌ها و فاصله گرفتن برخي از خواص سياسي باعث كمك مستقيم به تشديد فشارهاي خارجي و روحيه ضدانقلاب خواهد داشت؛ لذا از خواص در اتكا به بصيرت سياسي و ديني انتظار جدي وجود دارد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سایت غنی سازی نطنز پرونده اکبر طبری هشام الهاشمی سند همکاری 25 ساله ایران و چین
آخرین اخبار