کد خبر: ۷۹۲۴۳۳
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵ 22 April 2018

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه با ۵۴ نمایندگی در سایر کشورها از ظرفیت و پتانسیل بسیار مطلوبی در زمینه انتقال دانش و تکنولوژی به دانشجویان دیگر کشورها برخوردار است.

به گزارش مهر، به نقل از دانشگاه پیام نور، محمد رضا زمانی در دیدار با وزیر تحصیلات عالی افغانستان با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور در شیوه های آموزشی الکترونیکی، نیمه حضوری و حضوری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد گفت: این دانشگاه با ۵۴ نمایندگی در سایر کشورها از ظرفیت و پتانسیل بسیار مطلوبی در زمینه انتقال دانش و تکنولوژی به دانشجویان دیگر کشورها برخوردار است.

وی افزود: دانشگاه پیام نور با ۵۰۰ مرکز و واحد و ۴ هزار عضو هیات علمی به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور ایران در رشته های علوم پایه، فنی و مهندسی و هنر در تمام مقاطع تحصیلی فعالیت می کند.

رئیس دانشگاه پیام نور بر گسترش دیپلماسی علمی و همکاری مشترک بین دو کشور دوست تاکید کرد و با اشاره به پتانسیل های آزمایشگاهی موجود در مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور ابراز امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک شاهد گسترش فعالیت های علمی بین دو کشور باشیم .

وی با اشاره به تسهیل روند آموزش دانشجویان کشور افغانستان در دانشگاه پیام نور گفت: با گسترش شعبه هرات در کشور افغانستان می‌توانیم بحث تحصیلات تکمیلی را با جدیت بیشتری پیگیری کنیم و در رشته هایی که نیاز به آزمایشگاه دارند با ایجاد شرایط مناسب در مرکز استان خراسان امکان ادامه تحصیل را فراهم آوریم.

زمانی با اشاره به انتخاب دانشگاه پیام نور به عنوان هاب بین المللی افزود: دانشگاه پیام نور فرصت های بسیاری را برای گسترش رشته های مورد نیاز دو کشور در اختیار دارد و می توانیم با ایجاد رشته های جدید ضمن گسترش همکاری های مشترک، گامی بزرگ در جهت رشد و اعتلای بیشتر دو کشور برداریم.

وی همچنین از اجرایی شدن پروژه های مشترک اعضای هیات علمی دو کشور استقبال کرد و گفت: دانشگاه پیام نور در بخش تدوین محتوای الکترونیکی، چاپ کتب، پژوهش ها و تحقیقات مشترک می تواند با کشور افغانستان همکاری کند.

وی در پایان با تاکید بر لزوم انتقال فناوری و تکنولوژی های آموزشی گفت: دانشگاه پیام نور با تشکیل کمیته ای تمامی نکات تفاهم نامه را در مدت زمان معین اجرایی خواهد کرد.

مقام عالی تحصیلات تکمیلی افغانستان نیز با اشاره به پتانسیل های موجود در این دانشگاه جهت ارتقاء اعضای هیات علمی و دانشجویان کشور افغانستان گفت: امیدواریم در آینده نزدیک با ایجاد زیرساخت‌ها ی لازم در کشور افغانستان زمینه تحصیل آسان دانشجویان در آن کشور بیش از گذشته فراهم شده و با موافقت افزایش درخواست بورسیه در کشور افغانستان، زمینه گسترش تحصیلات تکمیلی در آن کشور فراهم شود.

وی انتقال تکنولوژی های آموزشی از سوی دانشگاه پیام نور به این کشور را بسیار مثبت ارزیابی و آمادگی خود را برای گسترش همکاری مشترک با این دانشگاه اعلام کرد

برچسب ها
اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: