پروفسور مریم رزاقی‌آذر طی سفری علمی به امارات متحده عربی، هنگام سخنرانی در یک همایش با نام بردن از « خلیج فارس» بامشکلات فراوانی روبرو شد/ مردی با لباس عربی روی مبل کنار من نشست و اظهار کرد که من پلیس هستم از او خواستم که کارت شناسائی خود را نشان دهد ولی گفت ما کارت نشان نمی دهیم و گفت شما بر خلاف قوانین دوبی رفتار کرده اید و باید روی این کاغذ بنویسید که من گفته ام خلیج فارس و معذرت خواهی کنید
کد خبر: ۷۹۲۲۰۱
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷ 21 April 2018

خانم پزشک ایرانی در کنفرانسی در دوبی جعل نام خلیج‌فارس را برنتابید و هنگام سخنرانی خود از خلیج همیشه فارس نام برد و این دفاع جانانه به مذاق مقامات عربی و برگزارکننده‌ها خوش نیامد و برای خانم دکتر ایرانی مشکلاتی را ایجاد کردند و محمد جواد ظریف از عملکرد این پژوهشگر تقدیر کرد.

به گزارش ایران آنلاین پس از اینکه خانم دکتر ایرانی در کنفرانسی در دوبی هنگام سخنرانی خود از خلیج همیشه فارس نام برد؛ بلافاصله برگزارکنندگان و مقامات عربی و فرانسوی از این اقدام خوششان نیامد و برای پروفسور رزاقی‌آذر مشکلاتی را ایجاد کردند؛ این اقدام جانانه و دفاع از هویت ملی باعث شد؛ محمد جواد ظریف از عملکرد پژوهشگر زن تقدیر کند.

پروفسور مریم رزاقی‌آذر، فوق تخصص غدد و متابولیسم، درجریان سفر اخیرش به امارات متحده عربی که باهدف شرکت و سخنرانی در یک همایش علمی صورت گرفت، هنگام سخنرانی و نام بردن ازخلیج فارس، بامشکلات فراوانی روبرو شد.

این پزشک سرشناس، در یادداشتی به شرح ماجرایی پرداخته که برایش رخ داده است:

روز 24 و 25 فروردین سمیناری در دوبی در هتل Radison blue در مورد بلوغ توسط شرکت ایپسن فرانسه برگزار شد. من در روز اول دو کنفرانس داشتم و در روز دوم هم برنامه این بود که در شروع، مقدمه‌ای از مطالب علمی که قرار بود مطرح شود بگویم و در پایان هم یک اختتامیه را با جمع بندی کلیه مطالب ذکر کنم. روز اول قبل از کنفرانس اول من یک خانم دکترعرب در مورد آمار سن شروع بلوغ در کشورهای حوزه خلیج فارس صحبت می کرد و در تمام اسلایدها نوشته بود Arabian Golf و Arab Golf و مرتب این نام را ذکر می‌کرد.

نوبت کنفرانس من رسید و من تحقیقات سن بلوغ در ایران را ارائه کردم و پس از پایان کنفرانس گفتم:

Persian Gulf has been Persian Gulf since ancient time and it will be Persian Gulf forever(خلیج فارس از زمان باستان خلیج فارس بوده و برای همیشه خلیج فارس است)

همه برای من دست زدند و من نشستم و یک متخصص ژنتیک فرانسوی سخنرانی خود را در مورد نقش ژنتیک در بلوغ شروع کرد و قرار بود که بعد از او من در مورد نقش اپی ژنتیک و عوامل محیطی بر بلوغ صحبت کنم. یک نفر نزد من آمد و از من خواست که به خارج از سالن بروم.

در آنجا نمایندگان ایپسن فرانسه و دوبی دور مرا گرفتند و گفتند شما با این حرف خود موضوع را سیاسی کرده اید و باید بروید و معذرت بخواهید. من گفتم من معذرت نمی خواهم ولی می توانم بگویم که حرف من سیاسی نبوده است.

لذا وقتی نوبت من شد و برای ادای کنفرانس به پشت تریبون رفتم گفتم:
My word was not political, we are friends but it was true(جمله من سیاسی نبود، ما دوست هستیم، اما درست بود)

بلافاصله بعد از این صحبت تمام عربها بلند شدند که بروند کسانی که برگزار کننده بودند بلافاصله گفتند coffee break و میکروفون را خاموش کردند و نگذاشتند من سخنرانی کنم. وقتی بیرون سالن آمدیم سرو صدا کردند. همکاران من خواستند در اینترنت نقشه خلیج فارس را نشان بدهند ولی برگزار کنندگان گفتند که اینها می‌خواهند پلیس بیاورند و نمی‌گذاشتند ما به عربها نزدیک شویم.

کنفرانس شروع شد ولی کنفرانس من را حذف کردند. همه ایرانی ها که نزدیک به 15 نفر بودیم به سالن کنفرانس نرفتیم و بعد هم برای شام به آنها ملحق نشدیم و خودمان برای شام بیرون رفتیم. بعد از برگشت به هتل من مشاهده کردم که درب اتاق مرا قفل کرده اند. به پذیرش گفتم، آنها گفتند که دستگاه ما خراب شده و شما در لابی بنشینید تا درست شود و یک نفر از پذیرش آمد و شروع کرد به صحبت کردن با من که مرا سرگرم کند. بعد فهمیدم که پلیسی از ساعت 5 بعد از ظهر چندین بار مراجعه کرده که با من صحبت کند و آنها مرا آنجا نشانده اند تا او را خبر کرده و بیاید.

یک مرد با لباس عربی آمد، روی مبل کنار من نشست و اظهار کرد که من پلیس هستم از او خواستم که کارت شناسائی خود را نشان دهد ولی گفت ما کارت نشان نمی دهیم و گفت شما بر خلاف قوانین دوبی رفتار کرده اید و باید روی این کاغذ بنویسید که من گفته ام خلیج فارس و معذرت خواهی کرده امضا کنید وگرنه باید همین امشب از دوبی خارج شوید و دیگر حق ندارید به اینجا بیائید و حتی ترانزیت هم نمی توانید عبور کنید. من گفتم من خیلی خوشحال می شوم که همین امشب بروم و فردا خیلی کار دارم و دیگر از دوبی هم عبور نمی کنم و از کشورهای دیگر عبور می کنم و این ورقه را هم با این جمله ای که شما می گوئید امضا نمی کنم. روی برگه هائی که جلوی من گذاشته بود شرح ماجرا را نوشتم و بی احترامی و بی ادبی آنها را متذکر شدم و نوشتم که من یک پرفسور با 35 سال سابقه را دعوت کرده اند و با بی ادبی با من رفتار کرده اند و اسم خلیج فارس را خودسرانه عوض کرده اند و پائین این نوشته را امضا کردم. وقتی پلیس مطلب را خواند گفت من از جانب آنها از شما معذرت خواهی می کنم و نامه شما را به رئیسم می دهم و انشاءالله کار درست می شود و خداحافظی کرد. فردا هم ما به سالن کنفرانس نرفتیم و شب پرواز داشتیم. وقتی نزدیک پرواز هواپیما بود دو نفر مرد آمدند و از من کارت پروازم را خواستند و به آنها نشان دادم و رفتند. خلاصه سفر پر ماجرائی بود که خدا را شکر تمام شد.

تقدیر سازمان نظام پزشکی از مدافع نام خلیج فارس در دوبی

پس از این اتفاقات سازمان نظام پزشکی در مراسمی از دکتر رزاقی‌آذر مدافع نام خلیج فارس در سمینار دوبی تقدیر کرد؛ البته در این مراسم نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم حضور داشتند.

تقدیر ظریف از عملکرد یک پژوهشگر زن در دفاع از هویت ملی و تاریخی خلیج فارس

پس از رسانه ای شدن این ماجرا و دفاع جانانه این خانم دکتر محمدجواد ظریف امور خارجه کشورمان در پیامی خطاب به خانم دکتر رزاقی آذر از اقدام شایسته وی در دفاع از هویت ملی و تاریخی خلیج فارس قدردانی کرد.
متن پیام وزیر امور خارجه کشورمان به شرح زیر است:

با سلام و احترام؛

گزارش شرکت فعالانه و موثر شما در سمیناری علمی - تخصصی در دبی را ملاحظه کردم و از دفاع منطقی، همراه با استدلالی قوی و برخاسته از منشی اسلامی- ایرانی و متکی بر عزتمندی تان مسرور شدم.

اینکه یکایک ما ایرانیان نسبت به تمدن گرانسنگ و ارزشهای مشترک خود در این پهنه سرزمینی و در درازنای تاریخ خود و نامهای تاریخی و هویتی آن و از جمله مهمترین آنها یعنی خلیج فارس و البته با احترام کامل به هویت و ملیت اقوام دیگر احساس مسئولیت می‌کنیم، غرورآفرین و مایه مباهات است. شما با اقدام شایسته خود، درسی بزرگ به دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان و میزبانان خود دادید که هرگز نمی‌توانند حقیقت عجین یافته با هویت ملی ما ایرانیان را با ابراز عصبیتی منسوخ شده و در تضاد با همه قرائن و شواهد انکارناپذیر تاریخی و علمی انکار کنند.

جمهوری اسلامی ایران همواره منادی برادری، اتحاد و همبستگی اسلامی با تمامی همسایگان خود بوده است، در عین حال به جد بر اصول وحدت ملی و سرزمینی خود پای می فشارد و اعتلای نام‌های تاریخی سرزمینی خود و از جمله خلیج فارس را بر خود فرض می‌داند.

برایتان سربلندی و توفیق روزافزون در انجام وظایف خطیر پزشکی و فعالیت‌هایتان را از خدای بزرگ خواهانم.

روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۶۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
زنده باد بر شرف ایشان . زنده باد خلیج فارس.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
درود بر این بانوی عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
با تقدیر از شجاعت و ایستادگی ایشان. می خواهم بدانم که موضع نمایندگان محترم همراه ایشان چه بوده است.
اگر ما هم در کشورمان هر کسی که نام خلیج را بکار ببرد با او چنین برخوردی بکنیم خیلی معقولتر است تا وقاحت انان.
متاسفانه بسیاری از ایرانیان با علم به این موضوع به خاطر منافع مادی از این موضوع حیاتی می گذرند و برای دکانهای حقیرشان مثل انها لباس هم می پوشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
زنده باد این خانم دکتر ایرانی با حس وطن پرستی اش ... شرم بر اونهایی که این سالها با تندروی و جنگ طلبی ها به قصد منفعت شخصی و جناحی ، باعث انزوا و بدنامی ایران و تشدید فشار بر این مملکت شدن ... وقتی کشوری از همه طرف تحت فشار قرار بگیره طبیعیه که ضعیف میشه و اونوقت هرکس و ناکسی به خودش اجازه میده واسه کشور ما رجز بخونه ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
بارک ا.. خانم دکترشجاع ایثارگر واقعی .نه مثل احمدی نزاد که رفت در جلسه شورای همکارای خلیج فارس وزیر تابلوی خلیج عربی نشست وعکس یادگاری گرفت
ناشناس
|
Turkey
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
ای کاش وزیر محترم خارجه نامه اعتراضی هم برای همتای خود در جزیره کوچک امارات میفرستاد تا ملت شجاعت وزیر را هم در دفاع از ایرانیان می ستودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
درود برغیرت و شرافت ایشان.
مردم ما بدون اینکه کسی بهشون امر و نهی بکنه به بهترین شکل از کشور و کیان ملت دفاع می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
ببینیم در تحسین این بانوی فرهیخته و باغیرت ایرانی تابناک چندتا کامنت میذاره. اگه بنا بر توهین به جامعه پزشکی بود که الان همه صف کشیده بودن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
سرکار خانم پروفسور مریم رزاقی‌آذر عزیز تشکر
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
دورود بر این شیر زن پارسی
من نمیدونم چرا باین همه مشکلاتی که جدیدا امارات برای ما بوجود میاره باز هم بیشترین واردات رو از دبی داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
شاید کار عرب ها درست بوده باشد، تعجب نکنید من هم می گویم این خلیج، خلیج همیشه فارس است، ولی آنها به فکر خود هستند و از سر تعهد به منافع و ملیت و قومیت خود اینجور رفتار می کنند. اگر ما هم بلد بودیم در همه کارها منافع خودمان را در نظر بگیریم، امروز اینگونه هست و نیستمان در کشورهای بیگانه دود نشده بود.
علی خمر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
سلام
درود بر بانوی متخصص ایرانی
جناب آقای ظریف :
علت اینهمه مسامحه با این کشور فسقلی چیست ؟
چرا مسئولین در تجارت و سایر ارتباطات کشور با این امیر نشین تجدید نظر نمی کنند نکند خدای نکرده منافع شخصی را به منافع ملی ترجیح میدهند؟
طلبه نو اندیش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
سپاس خانم دکتر براتون بهترین هارو ارزو دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
شما کار بسیار اشتباهی را مرتکب شدید. نباید این کار را می کردید. به نظر من لزومی نداشت که واکنش نشان بدهید. زیرا اونجا اصلا جای این جور بحث و جدل ها نبود.
کنفرانس علمی که جای سیاسی بازی و این جور مسایل نیست..
بهتر بود شما هم به اسلایدهاتون اسم" خلیج فارس" را اضافه می کردید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
کار شما اصلا جالب نبود خانم دکتر!
بهترین کار این بود که شما هم به صورت نوشتاری و غیر مستقیم جوابش را می دادید.
فریبرز
|
France
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
سرکار خانم پروفسور رزاقی‌آذر،
بسیار مفتخرم و بخود میبالم که با شیر زن دانشمندی چون شما هموطنم.
سربلند و پیروز باشید.
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
درود به شرفت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت . درود به شرفت هزار باررررررر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
یرانی ننویسید ایرانی بنویسید اصلاح کنید لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
درود بر شرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
زنده باد
یک نژاد عرب ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
من اصالت دقیقم عرب هست و و ایرانی هستم . احسن به این خانم دکتر ایرانی .....نژاد مهم نیست مهم بندگی خداست که متاسفانه برخی از مردمان عرب ، هنوز در گمراهی نژاد مانده اند . پیامبر ص فرمود مردم عرب بخاطر غیرت بی جا عربیت ضربه خواهند خورد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
مرحبا شیرزن....
ناشناس
|
Norway
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
هرکس بود اینکار را میکرد! موضوع را شخصی نکنید.
ناشناس
|
Norway
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
هرکس بود اینکار را میکرد! موضوع را شخصی نکنید.
جوادزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
درود بر غیرت و شرف تو ای پزشک عزیز. کاش برخی مسولین هم کمی مثل شما نسبت به اقتدار ایران غیرت داشته باشند.
محمود
|
Canada
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
زنده باد شايسته اين نماينده حقيقى ملت ايران است٠
ناشناس
|
Qatar
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
حالا هى بريد دوبى دوبى
برج بخريد
همه جنسها را از كانال دبى وارد كنيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
ببین به کجارسیدیم آخه توروخدا
ببین به کجا رسوندن ایران رو
تابناک بدنیست رفتار شاه روبا امرای امارات نشون بدی
کیوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
دمت گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
نماینده های مجلس اونجا چکار میکردن؟؟؟
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
احسنت به غیرت فقط همین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
آفرین به استاد (مدافع حقیقی کشور ایران).
ناشناس
|
Australia
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
دست اماراتی ها درد نکنه
یعنی الان مشکلات ما با گفته این خانم حل شد؟
خیلی تعصب داره برگرده ایران چرا در خارج زندگی میکنه؟
توی کشور خارجی هم همین شکل هست؟
برای دریای خزر چی ؟ نام اصلی اون رو میتونه بکار ببره؟
برای قتل عام هندی ها هم توسط نادرشاه هم همینطور جار میزنه؟
برای قتل عام محمد خان قاجار چی؟
خیلی واقعیت های تاریخی دیگری هست چرا فقط به این چسبیده؟
اروندرود هم ساختگی هست عمر این کلمه ۷۰ سال هم نیست چرا شب العرب نمیگه؟
نژادپرستی شاخ و دم نداره
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
فدای هموطن شجاعم بشم
درود بر تو پروفسور فرهیخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
با تقدیم درود به سرکار پروفسور مریم رزاقی‌آذر ، افتحار میکنم به هموطن عزیزی که غیرتمندانه و عزتمندانه کم کاری وزارتخارجه در دفاع از هویت ملی و تاریخی خلیج فارس را با تحمل سختی و مشکلات جبران کردند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
مردم ایران هر جا باشند ایرانین و دلشان برای ایران می تپد. ولی متاسفانه مسولین ما نه تنها هیچ گونه عرق ایرانی ندارند بلکه با ایران دشمنی هم دارند و فقط به فکر منافع شخصی خودشان هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
دمش گرم ایول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
حالا اینم شد قهرمان ملی .بعضی ها خوب راهش رو بلدند.
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
درود بر غیرت شما پروفسور
از اصفهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
اینطور که از نام فامیل خانم پروفسور رزاقی آذر میشه حدث زد احتمالا ایشون باید از هموطنان آذری باشند،ایرانی وطنپرست واقعی یعنی ایشون،ای کاش بعضیا یاد بگیرند.ضمنا امیدوارم هیچوقت برای هموطنان آذری هیچ مشکلی پیش نیاد اما به عنوان یک ایرانی اهل اصفهان میگم ،هموطنای آذری و سایر هموطنا مطمئن باشند در وقت نیاز حتما همه در کنار هم هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
کشورک امارات که حتی سخنان یک چهره علمی را تحمل نمی کند چگونه دم از دمکراسی میزند قابل توجه کشورهای به ظاهر مدافع دمکراسی مسخره غربی (یک بام و دو هوا) ساکنین کشور امارات عمدتا ایرانی هستند پس باید نام امارات عربی به امارات فارسی تغییر یابد چون عربها به میل خودشان نام تاریخی را تغییر میدهند و اصول حسن همجواری را رعایت نمی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
درود بر دکتر رزاقی آذر وطن پرست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
احسنت به شجاعت و غیرت این خانم سرافراز ایرانی. انشالله خداوند عمر با عزت به شما و خانواده اتان عطا بفرماید و عزیزان دیگر هم از شما یاد بگیرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
دوبی و ترکیه همواره رفتاری خلاف عرف و قانون در سطح بین الملل دارند.
چرا با شرکت در کنفرانسهایی در چنین کشورهایی پول مملکت را دور میریزید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
این سه قسمت اول خبر شما هست:
یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟
خانم پزشک ایرانی در کنفرانسی در دوبی جعل نام خلیج‌فارس را برنتابید و هنگام سخنرانی خود از خلیج همیشه فارس نام برد و این دفاع جانانه به مذاق مقامات عربی و برگزارکننده‌ها خوش نیامد و برای خانم دکتر ایرانی مشکلاتی را ایجاد کردند و محمد جواد ظریف از عملکرد این پژوهشگر تقدیر کرد.

به گزارش ایران آنلاین پس از اینکه خانم دکتر ایرانی در کنفرانسی در دوبی هنگام سخنرانی خود از خلیج همیشه فارس نام برد؛ بلافاصله برگزارکنندگان و مقامات عربی و فرانسوی از این اقدام خوششان نیامد و برای پروفسور رزاقی‌آذر مشکلاتی را ایجاد کردند؛ این اقدام جانانه و دفاع از هویت ملی باعث شد؛ محمد جواد ظریف از عملکرد پژوهشگر زن تقدیر کند.

پروفسور مریم رزاقی‌آذر، فوق تخصص غدد و متابولیسم، درجریان سفر اخیرش به امارات متحده عربی که باهدف شرکت و سخنرانی در یک همایش علمی صورت گرفت، هنگام سخنرانی و نام بردن ازخلیج فارس، بامشکلات فراوانی روبرو شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
موضوع نام خلیج فارس فقط باسیاست حل می شودوبس.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
درورد بر ایشان .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
حرفش سیاسی بود
شیر زن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
شیر مادرت حلالت .
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
درود بر شما پزشک ایرانی
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
درود به غیرتت بانو
عادل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
درود بر این بانوی دانشمند.
آریو برزن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
با تمام وجود در برابر شما سر تعظیم فرود می آورم
ali
|
United States
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
هواپیمای امارات رو شوار نشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
با چه زبانی از این شجاعت وشهامت شما قدردانی کنم؟ زبان قاصراست آنچه که جای تعجب ندارد مام وطن را شیرزنانی چون شما حفظ کرده اند خدانگهدارتان باد وسربلند باشید لقب شما" شیرزن ایرانی" است .
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
درود به شرفت
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
تابی حداقل تو نام ایران رو تو تیتر درست بنویس!!!!!!!!!!
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
درود فراوان بر این محقق ایرانی. پیشنهاد می کنم سایر دانشمندان و اساتید گرانقدر علاقمند به ایران در سمینار های اتی در کشور امارات شرکت نکنند.
اکبر اورمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
ای شیرزن ایرانی درود بر غیرت وشرف شما که لحظه ای ترس بروجودت راه ندادی واز حیثیت وشرف ایران دفاع کردی مادرانی همچون شما مردانی غیور پرورش دادند که شهدای جنگ ومدافعان حرم شدند وجانبازان غیور شدند و مردانی همچون باکریها وسردار سلیمانی پرورش دادند و حافظان آبروی ملی وخاک این مرز وبوم شدند پایت را با افتخارمیبوسم
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
دمت گرم
کیاراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
به این میگن دفاع درست... نه دست و پا زدن الکی....آفرین بر غیرتت شیرزن.....
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
آفرین بر شیرزن وطن پرست ایرانی
محمد رسولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
پاینده ایران.درود بر شرف و بزرگواری تو. سلام بر تو. مام میهن به فرزندان دلیر و آگاهی مانند شما نیاز دارد. درد شما بخوره توی سر برخی کار به دستان بی عرضه.
سپاس؛ سپاس هم میهن.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۴
احسنت بر ایشان. رتبه ی پروفسوری برای این بانوی مکرمه کم است.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: