بانک ولز فارگو آمریکا به دلیل اعمال کلاهبردارانه خود از سوی رگولاتورهای مالی آمریکا یک میلیارد دلار جریمه شد.
کد خبر: ۷۹۲۱۲۷
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱ 21 April 2018

بانک ولز فارگو آمریکا به دلیل اعمال کلاهبردارانه خود از سوی رگولاتورهای مالی آمریکا یک میلیارد دلار جریمه شد.

به گزارش ایبِنا به نقل از بلومبرگ انگلیسی، ولز فارگو، چهارمین بانک بزرگ آمریکا از سوی اداره حفاظت مالی مصرف کننده و اداره تنظیم ارز این کشور به پرداخت یک میلیارد دلار جریمه محکوم شد.

جریمه یک میلیارد دلاری برای چهارمین بانک بزرگ آمریکا

در همین حال این جریمه اعلام شده از سوی دو مرجع بزرگ بانکی آمریکا حاکی از تبلیغات دروغین ولز فارگو برای اعطاء وام با نرخ بهره غیر واقعی برای وام ها و نیز تحمیل بیمه به مشتریانی که وام خودرو دریافت کرده اند دارد که منجر به انباشت سود هنگفت برای ولز فارگو شده است.

در مورد پرونده وام خودروهای اعطاء شده از سوی ولزفارگو، این بانک بیمه غیر ضروری بر روی صدها هزار وام گیرنده که پیش از این بیمه برای خودرو خود داشته اند، تحمیل کرده و زمانی که مشتریان نسبت به این موضوع اشاره می کردند، ولزفارگو از استراد وجه خودداری می کرد.

بر همین اساس، اداره تنظیم ارز آمریکا جریمه ۵۰۰ میلیون دلاری را بر این بانک اعمال کرد و اداره حفاظت مالی مصرف کننده هم ۵۰۰ میلیون دلار، ولز فارگو را جریمه کرده است. بر پایه این گزارش، ولز فارگو اعلام کرد که جریمه ها منجر به کاهش درآمد سه ماه نخست امسال آن تا ۸۰۰ میلیون دلار یا معادل ۰.۱۶ درصد از هر سهم به ۴.۷ میلیارد دلار شده است.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: