کد خبر: ۷۹۰۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹ 16 April 2018

یک ماه پس از افتتاح نمایشگاه موزه لوور در تهران، بی نظمی‌هایی در این نمایشگاه رخ داده است.

به گزارش میزان، بیش از یک ماه از افتتاح نمایشگاه موزه لوور در تهران می گذرد و این نمایشگاه در بخش اطلاع رسانی دچار مشکلات عدیده ای شده است. در کنار حضور پر رنگ خبری حامیان بخش خصوصی موزه لوور، موزه ملی هنوز بخش هایی که دارای ضعف و مشکل بوده را نتوانسته است برطرف کند.

از روز نخست برگزاری نمایشگاه موزه لوور به مسئولان اطلاع رسانی موزه ملی تذکر داده شد که توضیحات فارسی آثار موزه ای دارای غلط های بیشمار املایی و دستوری است. بیش از یک ماه از افتتاح این موزه می گذرد و هنوز این اشکالات پا برجاست. از سوی دیگر پس از روزهای شلوغ نوروز در موزه ملی، توضیحات نصب شده روی دیوار نیز به طور کامل بهم ریخته و قابل خواندن نیست. از سوی دیگر انتشار یک عکس حاشیه ساز نیز چالشی برای امنیت این نمایشگاه شده است.

از سوی دیگر فونت ناخوانای توضیحات، تمام شدن بروشور موزه و کامل نبودن اطلاعت مشکلات دیگر این نمایشگاه است. همچنین محل قرار گیری توضیحات فارسی این آثار نیز مشکلاتی برای بازدیدکنندگان به وجود آورده است.

مدیر موزه ملی: نواقص را برطرف می کنیم

جبرییل نوکنده، رییس موزه ملی ایران با تایید این نواقص به خبرگزاری میزان می گوید: به این نواقص واقف هستیم. بخش توضیحات دیواری ریخته است و توضیحات آثار ایرادات نگارشی دارد.

او با اشاره تلاش برای برطرف کردن این نواقص می گوید: متاسفانه پیمانکار نمایشگاه در طول نوروز تعطیل بوده است و با وجود تلاش ما اشتباهات برطرف نشده است.

نوکنده می گوید: ایرادات به اطلاع پیمانکار رسیده است و بزودی این نواقص اصلاح خواهد شد.

رییس موزه ملی همچنین پیش از این درباره گرفتن یک عکس حاشیه ساز با آثار موزه ملی گفته بود که این اتفاق در چند ثانیه رخ داده و البته موارد ایمنی به طور کامل رعایت شده و امکان آسیب دیدن اثر وجود ندارد.

در حالی که حضور نمایشگاهی موزه لوور در ایران اتفاق مهمی در حوزه موزه های ایران محسوب می شود که عدم توجه کافی به جزئیات می تواند به اعتبار موزه و دست اندرکاران آن ضربه وارد کند.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: