در کمیسیون آموزش مجلس
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی وضعیت مدارس ایرانی خارج از کشور در جلسه این کمیسیون خبر داد.
کد خبر: ۷۹۰۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷ 15 April 2018

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی وضعیت مدارس ایرانی خارج از کشور در جلسه این کمیسیون خبر داد.

میرحمایت میرزاده در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: در این جلسه معاون امور بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش درباره مدارس ایرانی خارج از کشور گزارشی ارائه داد، گزارشی که ناظر به نارضایتی نمایندگان از وضعیت مدارس خارج از کشور در زمان بازدیدشان بود.

وی افزود: مدارس ایرانی خارج از کشور هزینه‌های بالایی از نظر اعزام معلم، ساخت مدرسه و برگزاری امتحانات هماهنگ دارد. انتقاد نمایندگان این بود که چرا به این میزان به مدارس خارج از کشور که از دانش‌آموزان کمی برخوردار است، توجه می‌شود و در مقابل به مدارس روستایی مناطق دورافتاده توجهی می‌شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این انتقادات منجر شد که معاون امور بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش در نشستی مجزا در کمیته آموزش و پرورش این کمیسیون پاسخگوی انتقادات نمایندگان باشد تا درباره ادامه فعالیت مدارس ایرانی خارج از کشور تصمیم‌گیری شود.

میرزاده همچنین با اشاره به حضور مسئولان سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی (آیسسکو) در این کمیسیون گفت: با توجه به لزوم حمایت از این نهاد برای معرفی چهره ایران به عنوان چهره علمی و تریبونی برای بیان مواضع کشور مقرر شد که نهایت تلاش برای پررنگ‌تر شدن این نهاد علمی انجام شود.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: