بازدید 1930
ركابزن اسپانيايي از همكاري مجدد با رقيب بزرگش مي‌گويد؛
جالب است از 9 نفري كه در مسابقه توردوفرانس 2009 براي آستانا به ميدان رفتند 8 نفر از اين تيم جدا شده و يار آرمسترانگ در راديو شك شده و با اين تيم قرارداد بسته‌اند. دو تن از آنها لوي ليپ هايمر هموطن مشهور آرمسترانگ و آندرياس كلوف آلماني هستند. كونتادور مي‌گويد: در ميان رقبا، كسي كه بيش از همه مرا در تور 2009 اذيت و تهديد كرد، اندي اشلك از لوكزامبورگ بود. او از همه قوي‌تر بود. با اين حال، من بايد مراقب ليپ هايمر نيز باشم.
کد خبر: ۷۹۰۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۸۸ - ۰۶:۲۲ 29 December 2009
آلبرتو كونتادور كه از سوي اتحاديه بين‌المللي دوچرخه‌سواري (UCI) به عنوان ورزشكار برتر جهان در اين رشته ورزشي در سال 2009 انتخاب شده، تصميم گرفته است، با وجود مشكلات بزرگ مالي، در «آستانا» (آستانه) اين تيم مشهور قزاقستاني بماند، اما لنس آرمسترانگ آمريكايي اين تيم را رها كرده و خودش تيمي به نام «راديو شك» را داير كرده و قصد دارد با اين تيم در مسابقه‌هاي بين‌المللي سال 2010 شركت جويد.

به نوشته جام جم و به نقل از هرالد تریبون؛ با اين وجود و علي‌رغم حسادت‌ها و روابط منفي كه در سال 2009 بين اين ركابزن 27 ساله اسپانيايي و ورزشكار 39 ساله آمريكايي وجود داشت، كونتادور مي‌گويد بعيد نيست اين دو از نو هم تيمي شوند و روزي به همكاري مجدد بپردازند و كونتادور كه در سال 2009 براي دومين بار در 3 سال اخير توردوفرانس، معروف‌ترين تورنمنت دوچرخه‌سواري جهان را فتح كرد و در سال 2008 نيز دور ايتاليا و هم دور اسپانيا دو تور كلاسيك ديگر اين ورزش را به نفع خود پايان داد، در طول سال 2009 درگيري‌هاي متعددي با آرمسترانگ داشت كه بعد از پايان دادن به بازنشستگي 5/3 ساله‌اش آمده بود تا براي هشتمين بار در تور دوفرانس قهرمان شود (اما فقط به رتبه سوم رسيد.) به نظر مي‌رسيد كه هر دو ركابزن مدعي ليدر بودن در آستانا باشند و در حالي كه مديران اين تيم كونتادور را براي اين مهم ارجح مي‌شمردند، آرمسترانگ مجبور بود براي نفي اين حالت و پيش افتادن از كونتادور دست به برخي حركات خاص و ايذايي و مصاحبه‌هايي عليه كونتادور بزند و اين فضا با وجود جملات محبت‌آميزي كه هر دو نفر در اجتماعات درباره طرف مقابل مي‌زدند، هرگز ترميم نشد و وضع به همين منوال باقي ماند و فقط جدايي آرمسترانگ از آستانا به اين جنگ پايان داد.


پيچيده و سخت

با وجود اين كونتادور مي‌گويد: 2009 هر چه بود گذشت و رفت و مايل نيستم زياد درباره آن فكر و اتلاف وقت كنم. برعكس بايد فقط تمرين و فعاليت و برنامه‌هايم را براي سال جديد تنظيم كنم تا به اهدافي كه براي خودم تعيين كرده‌ام، برسم. در جريان توردوفرانس اوضاع من و آرمسترانگ و روابطي كه داشتيم، پيچيده و سخت بود و من قصد انكار آن را ندارم. در عين حال اين عاملي بود كه برتجربيات من در اين عرصه افزود و پخته‌تر شدم و ياد گرفتم كه در شرايطي سخت نيز آرامش خود را حفظ كنم. با وجود تمام زمينه‌هاي منفي بين من و آرمسترانگ نمي‌توان حكمي قاطع درباره آينده داد و شايد شرايط حكم كند كه من و او در آينده از نو همكاري كنيم. ورزش چنين چيزي است و فرآيندهاي آن را نمي‌توان حدس زد.


فقط يك تور كلاسيك

كونتادور متذكر شده است كه هدف اولش براي سال 2010 فتح مجدد توردوفرانس است و امسال بايد هوشيارتر باشد، زيرا در غياب آدمي مثل آرمسترانگ و كمبود فاكتور تجربه در آستانا او بايد بار همه چيز را بردوش حمل كند و همه مسائل را زيرنظارت خود داشته باشد.

البته آستانا در هفته‌هاي اخير اسكار پري‌يرو ديگر ركابزن معروف اسپانيايي و فاتح توردوفرانس 2006 را استخدام كرده، اما كونتادور مي‌گويد: تيم ما به اندازه كافي ستاره ندارد و نسبت به سال پيش قدري تضعيف شده و براي اين موضوع بايد فكري كرد. در عين حال بايد اين تيم را ابتدا در يكي دو مسابقه رسمي و قابل ذكر سال 2010 ديد و سنجيد و سپس اعلام نظر كرد. اميدوارم تا زمان شروع دوره جديد توردوفرانس (تير ماه 89) به درجه‌اي از آمادگي رسيده باشيم كه بتوانيم در آنجا حرف‌هاي قاطعي بزنيم و مثل سال گذشته موفق باشيم. برخلاف سال 2008 قصد ندارم در طول فصل در 2 مسابقه از 3 تور كلاسيك شركت كنم و آمادگي اين كار را در خود نمي‌بينم.

حقيقتا به همين سبب است كه تمام توان و حواسم را روي توردوفرانس گذاشته‌ام و فقط براي فتح آن تلاش مي‌كنم و در 2 توركلاسيك ديگر (جيرو ووئلتا) حضور نمي‌يابم. البته من در تعدادي از مسابقه‌هاي مطرح كوتاه مدت و يك تا 6 روزه تا زمان برگزاري توردوفرانس شركت مي‌كنم تا براي آن تورنمنت بزرگ آمادگي لازم را داشته باشم.


وينو بازگشته است

به رغم اظهارات كونتادور بايد متذكر شد كه بتازگي الكساندر وينوكوردف قزاقستاني نيز به اتهام دوپينگ خوني 2 سال محروم و از صحنه دور بود، به آستانا بازگشته است اما مقرر شده او و كونتادور تا پيش از توردوفرانس 2010 برنامه مسابقاتي مجزايي داشته باشند و در تورنمنت‌هايي متفاوت شركت جويند.

كونتادور مي‌گويد: آنچه در اين ارتباط مهم و قابل است، اين است كه رفتن آرمسترانگ از 2 ديدگاه ما را تضعيف كرده است. يكي اين كه ديگر خود او كه ركابزن توانمندي است در جمع ما نيست و ديگر اين كه بعد از رفتن وي و تشكيل راديو شك، ركابزنان زبده متعددي جذب و عضو آن تيم شده‌اند و اين مساله سبب شده آستانا در حال حاضر ضعيف‌تر از راديو شك باشد.

كونتادور مي‌افزايد: راه ترميم و تصحيح اين وضعيت، تلاش و تمرين بيشتر از جانب ماست. در حال حاضر فضاي تيم آستانا و محيط كار و تمرين در آن مساعد است و ما يكدست تر و رفيق‌تر شده‌ايم و مسائل حاشيه‌اي فصل پيش كه بيشتر از تقابل من و آرمسترانگ حاصل مي‌آمد از بين رفته است.


كوچ دسته جمعي

جالب است از 9 نفري كه در مسابقه توردوفرانس 2009 براي آستانا به ميدان رفتند 8 نفر از اين تيم جدا شده و يار آرمسترانگ در راديو شك شده و با اين تيم قرارداد بسته‌اند. دو تن از آنها لوي ليپ هايمر هموطن مشهور آرمسترانگ و آندرياس كلوف آلماني هستند. كونتادور مي‌گويد: در ميان رقبا، كسي كه بيش از همه مرا در تور 2009 اذيت و تهديد كرد، اندي اشلك از لوكزامبورگ بود. او از همه قوي‌تر بود. با اين حال، من بايد مراقب ليپ هايمر نيز باشم.

حرف‌ها و نكات فوق نشان مي‌دهد برخلاف ادعاي كونتادور، دوران ستيز وي و آرمسترانگ پايان نيافته و برعكس وارد مرحله و فاز جديدي شده و شايد شدت بيشتري هم يافته باشد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی تعلیق فوتبال ایران اعتبارنامه نمایندگی آتش سوزی جنگل های زاگرس