بازدید 7873
دنياي مدرن يك قبل دارد و در اين راستا بايد گفت كه روند مدرنيزه اين قبل در صنعت هوايي است زيرا كه پيشرفته‌ترين و آخرين فناوري علمي بشري در اين صنعت است.
کد خبر: ۷۸۷۱۰
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۸۸ - ۱۶:۲۹ 25 December 2009
فارس: مديرعامل شركت هواپيمايي آسمان با اشاره به قيمت بليت هواپيما گفت: ايران ارزان‌ترين بليت هواپيما را در دنيا دارد.

علي عابدزاده پنج‌شنبه شب در مراسم افتتاحيه آشيانه ثامن هواپيمايي آسمان مشهد با بيان اينكه امروزه تمامي كشورها سعي مي‌كنند به سمت مدرنيزه كردن بروند، اظهار داشت: دنياي مدرن يك قبل دارد و در اين راستا بايد گفت كه روند مدرنيزه اين قبل در صنعت هوايي است زيرا كه پيشرفته‌ترين و آخرين فناوري علمي بشري در اين صنعت است.

وي با اشاره به قدرت‌هاي اقتصادي و صنعتي در جهان خاطرنشان كرد: صنعت هوايي از همه لحاظ داراي اهميت است زيرا اگر اين صنعت از برخي كشورهايي كه امروزه در جغرافياي جهاني وجود دارند مانند ژاپن، كره جنوبي، سنگاپور و امارات و ... گرفته شود اين كشورها از بين مي‌روند.

وي ادامه داد: اگر دبي را در نظر بگيريم مي‌بينيم كه در گذشته تنها صحرايي بود اما الان در سال حدود 25 ميليون مسافر در آن جا جابه‌جا مي‌شود.

عابدزاده با بيان اينكه صنعت هوايي فرودگاه‌ها پيشاني كشورها است، اذعان داشت: در سال گذشته 5/2 ميليارد مسافر و 50 ميليون تن بار در سطح جهان از طريق هوا جابه جا شده است.

عابدزاده افزود: همچنين يك هزار ميليارد دلار عوايد شركت‌ها از فروش بليت هواپيما بوده است و 5/5 ميليون نفر براي جابه‌جايي اين 5/2 ميليارد مسافر مستقيما در هواپيما كار كردند و نيز 5/9 ميليون نفر هم به طور غيرمستقيم به مسافرين ارائه خدمات كردند كه اگر تنها صنعت گردشگري را به اين 15 ميليون نفر اضافه كنيم، بايد گفت كه 33 ميليون نفر درگير اين كارها بوده‌اند.

وي با اشاره به پيش‌بيني در ارتباط با حجم مسافر در سطح دنيا اظهار داشت: براساس پيش‌بيني جامعه جهان 14 سال آينده 145 درصد افزايش مسافر را در سطح دنيا خواهيم داشت يعني 5/8 ميليارد نفر جابه‌جايي مسافر خواهيم داشت و در هيمن راستا 23 ميليون نفر هم به زنجيره خانواده هواپيمايي خواهند پيوست.

مديرعامل شركت هواپيمايي آسمان با اشاره به تحريم كشور در وارد كردن قطعات هواپيما گفت: ما توانايي توسعه صنعت هوايي را داريم و همانطور كه مشاهده مي‌شود در 30 سال اخير هواپيماها را به بهترين نحو نگهداري و از آنها استفاده كرديم.

وي به جابه‌جايي بار توسط هواپيما اشاره و خاطر‌نشان كرد: ايران كشوري است با آب و هوايي مناسب كه مي‌تواند پلي ميان شرق، غرب و شمال و جنوب جهان باشد بنابراين ايران داراي بهترين فضا براي مناسبات هوايي است.

وي با اشاره به آشيانه تعميرات ثامن در مشهد گفت: ساخت اين آشيانه حاصل مصوبه صورتجلسه 14 سال قبل جلسه هيئت رئيسه شركت آسمان بود و نيز 16 ميليارد ريال هزينه صرف بهره‌برداري اين آشيانه شده است.

وي با بيان اينكه ايران ارزان‌ترين بليت هواپيما را در دنيا دارد، اذعان داشت: چه لزومي دارد كه ما بايد ارزان‌ترين بليت را داشته باشيم، مگر ما سازنده هستيم.

عابدزاده ادامه داد: در حال حاضر تمام قطعات و حتي كتاب‌هاي آموزشي مرتبط با صنعت هوايي از خارج وارد ايران مي‌شود اما در عين حال كشور نيروي انساني متخصص نيز تربيت كرده است.

وي با اشاره به ظرفيت فرودگاه مشهد و استان خراسان رضوي تصريح كرد: ظرفيت خراسان بسيار بالا است و حتي قابل مقايسه با فرودگاه‌هاي حوزه خليج فارس كه از نظر زيرساختي هزينه‌اي ميليارد دلاري صرف كرده‌اند، نيست.

وي افزود: همچنين فرودگاه مشهد حتي از تمامي فرودگاه‌هاي كشور مهم‌تر است و نيز رشد جابه‌جايي مسافر در اين فرودگاه حدود 28 درصد بوده است و نيز باعث شده است كه توجه ويژه‌اي هم به اين فرودگاه شود.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ونزوئلا ال پالیتو غیزانیه نفت ونزوئلا مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی