وزیر اقتصاد وصول مالیات از غیرتولیدکنندگان داخلی و مقابله جدی با فرار مالیاتی را برنامه مهم این وزارتخانه در سال جاری اعلام کرد و گفت: جهت گیری بانکها بایدحمایت از تولید با نرخ سود ترجیحی باشد.
کد خبر: ۷۸۶۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱ 31 March 2018

وزیر اقتصاد وصول مالیات از غیرتولیدکنندگان داخلی و مقابله جدی با فرار مالیاتی را برنامه مهم این وزارتخانه در سال جاری اعلام کرد و گفت: جهت گیری بانکها بایدحمایت از تولید با نرخ سود ترجیحی باشد.

به گزارش مهر به نقل از صداوسیما؛ مسعود کرباسیان در برنامه «سکه تمام بهار» رادیو اقتصاد با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری افزود: این نامگذاری ناظر به فراگیری کلی در تمامی زمینه ها است.

وی اظهار داشت: حمایت از تولید داخلی مربوط به همه بخش های جامعه اعم از تولیدکنندگان، مصرف کنندگان، کارآفرینان، دولتمردان، اتحادیه ها، اصناف، نخبگان، دانشگاهیان، فرهنگیان و همه اقشار جامعه است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه تولید ملی زمانی در مملکت شکوفا می شود که همه پای کار باشند، به دستور کار های متنوع وزارت اقتصاد در سال حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و افزود: برای تحقق بخشی شعار سال باید به بحث مالیات توجه شود.

کرباسیان تصریح کرد: وصول مالیات از غیر تولیدکنندگان داخلی و همین طور مقابله جدی با فرار مالیاتی از جمله برنامه های مهم این وزارتخانه در سال پیشروست.

وی با بیان اینکه جهت گیری بانک ها در سال حمایت از کالای ایرانی باید به سمت تولید داخلی با نرخ سودهای ترجیحی باشد افزود: تامین مناسب مالی واحدهای تولیدی ضمن رونق تولید موجب اشتغال افزایی، توسعه صادرات، رشد اقتصادی، رفاه عمومی و غیره در جامعه می شود.

وی در ادامه این مصاحبه رادیویی ایجاد بسترهای لازم برای توسعه صادرات را از دیگر دستورکارهای مهم وزارت اقتصاد دانست و افزود: جدا از این تخفیف های لازم در زمینه واردات مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی و همینطور برخورد قاطع با پدیده قاچاق همانند سال های گذشته انجام خواهد شد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه فعال سازی بازار سرمایه از برنامه های راهبردی این وزارتخانه در سال پیشروست، اظهارداشت: بازار سرمایه باید در جهت تولید داخلی فعال شود.وی تصریح کرد: در حال حاضر جهت عمده منابع تامین مالی واحدهای تولید به سمت بانک هاست در حالی که بازار سرمایه می تواند بسترهای لازم را در این عرصه فراهم کند.

کرباسیان گفت: هم اکنون بازار سرمایه کشور بصورت بازار سرمایه اولیه نقش فعالی ندارد و باید در سال جاری به این مهم توجهی جدی شود.
وی ضمن تاکید بر توجه به بحث سرمایه گذاری داخلی و خارجی در سال حمایت از کالای ایرانی افزود: این مقوله نیز از دیگر دستورکارهای مهم وزارت اقتصاد است.

وزیر اقتصاد قول مساعد داد معاونان و مسئولان این وزارتخانه تعامل و ارتباط بیشتری با رادیو اقتصاد در جهت پاسخگویی به مردم داشته باشند.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: