کد خبر: ۷۸۵۴۴۹
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸ 26 March 2018

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال جاری بیش از ۳۰ هیات مختلف از جمله پوتین، رئیس جمهور پاکستان و افغانستان برای وساطت به ایران فرستاده شده اند تا بین جنگ عربستان و یمن وساطت کند.

به گزارش خانه ملت، اکبر ترکی در خصوص حمله عربستان سعودی به مردم یمن، اظهار داشت: آمریکا، اسرائیل و ایادی آنها در منطقه خاورمیانه مانند عربستان سعودی به دنبال این هستند که با افرادی که روحیه ضد استکباری دارند مقابله کنند و اساس این تفکر آنها ایستادن در مقابل نظام جمهوری اسلامی است که در مسئله یمن نیز چنین مسائل به همین گونه است.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم یمن دارای اتحاد بسیار محکمی در مقابله با مسائل هستند، گفت: پول و قدرت نظامی آمریکا و عربستان سعودی نیز نتوانست این اتحاد مستحکم و یکپارچگی مردم یمن را از بین ببرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اراده پولادین مردم یمن تحسین برانگیز است و دشمن را مستاصل کرده، ادامه داد: در سال جاری بیش از 30 هیات مختلف از جمله پوتین، رئیس جمهور پاکستان و افغانستان برای وساطت به ایران فرستاده شد تا بین جنگ عربستان و یمن وساطت کند.

این نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه انصارالله و مردم یمن در جنگ با عربستان شهدای زیادی را تقدیم کرده‌اند و برای صلح 3 پیش شرط داشته اند، عنوان کرد: شروط آنها برقراری آتش بس، رفع تحریم‌های دارویی و پرداخت خسارات به مردم یمن است، در صورت اجرای این پیش شرط‌ها می‌توانند مذاکرات را انجام دهند، این پیش شرط‌ها از طریق ایران به آنها اعلام شده است.

ترکی در پایان با تاکید بر اینکه در صورت پذیرفته شدن پیش شرط‌های یمن امکان مصاحبه با عربستان ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: سعودی‌ها اکنون مستاصل شده و تلاش می کند تا از این شرایطی که در آن قراردارند خارج شود.

برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: