تاملی بر طرح سوال یک نماینده از وزیر ورزش؛
و آخرین نکته‌ تبدیل یک موضوع ساده به تهدید است؛ اتفاقی که در روزهای اوج گیری تنش نهادهای ورزشی بین المللی با فدراسیون های کشورمان در خصوص رقابت نکردن ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی، حکم سم را دارد. در روزهایی که همگان انتظار دارند که امثال نمایندگان مجلس به میدان آمده و راهی برای تبدیل تهدیدها به فرصت ها فراهم آورند نه اینکه از مسائل عادی تهدید بیافرینند!
کد خبر: ۷۸۵۲۳۷
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳ 26 March 2018
برای حضور یک فوتبالیست در یک بازی ملی (آن هم از نوع دوستانه و تدارکاتی)، قرار است وزیر ورزش به مجلس فراخوانده شده و پاسخگوی سوالات نماینده‌ای باشد که نه عضو فراکسیون ورزش، که عضو کمیسون حقوقی و قضایی مجلس است.

به گزارش «تابناک»، مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان که پس از انجام یک مسابقه فوتبال باشگاهی مقابل نماینده رژیم صهیونیستی در مسابقات جام باشگاه‌های اروپا، از راه‌یابی به اردو‌ها و مسابقات تیم ملی فوتبال ایران بازمانده بود، با سپری کردن دوران طولانی محرومیت بار دیگر به اردوی تیم ملی کشورمان دعوت شد و در بازی دوستانه اخیر مقابل تونس به بازی گرفته شد تا همه چیز پایان یافته به نظر برسد، غافل از آنکه این گونه نیست.

از دعوت دوباره شجاعی به اردوی تیم ملی کشورمان و حتی رقابتی که در آن یک نیمه در زمین حضور داشت چند روزی می‌گذرد، اما امروز خبری منتشر شد که حکایت از آن داشت هیچ چیز تمام نشده؛ نه برای شجاعی و نه حتی تیم ملی فوتبال کشورمان. خبری که حکایت از احضار وزیر ورزش به مجلس در پایان تعطیلات نوروزی دارد و تبعات آن چندان مشخص نیست.

محمدعلی پورمختار، نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در این باره به فارس گفت: «ما نمی‌خواهیم ورزش را سیاسی کنیم و بحث عدم مصاف با نمایندگان رژیم صهیونیستی یک بحث سیاسی نیست بلکه یک موضوع اعتقادی است و فراکسیون ورزش باید بازیکنان را در این باره توجیه کند.»

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی پس از آنکه به همکاران خود در فراکسیون ورزش خرده گرفت، فدراسیون فوتبال کشورمان را مورد انتقاد قرار داد و گفت: «فدراسیون فوتبال اقدام خاصی را صورت نداد و فقط در حد یک پاسخگویی آن هم در سطح بسیار سطحی اقدام کرد. دعوت مجدد از مسعود شجاعی برای حضور در تیم ملی فوتبال نشان داد که فدراسیون فوتبال اقدام جدی در این باره نکرده است.»

پورمختار در ادامه با تاکید بر این که «کسانی که بحث محرومیت‌ها را در ارتباط با عدم مصاف با نمایندگان رژیم صهیونیستی مطرح می‌کنند، به دنبال منافع خود هستند»، افزود: «توقع من این بود که در ارتباط با اقدام مسعود شجاعی وزارت ورزش برخورد جدی داشته باشد؛ پس از تعطیلات نوروزی مجلس در قالب طرح سوال از وزیر ورزش و جوانان پیرامون این موضوع سوال خواهیم کرد و وزیر باید در این باره پاسخگو باشد.»

بدین ترتیب بار دیگر موضوع مسعود شجاعی به دغدغه‌ای بزرگ تبدیل شد. موضوعی که تا ساعاتی پیش تصور همگان بر این بود که پایان یافته، اما حالا دورنمایی ترسیم می‌کند که به شدت نگران کننده است، به ویژه اگر به یاد آوریم بحث ورود سیاست به فوتبال تا چه اندازه مهم و کلیدی است و یکبار با محرومیت فوتبال کشورمان، پیه آن به تن مان خورده است.

البته این نخستین اشکالی است که در دیکته پورمختار درباره مسعود شجاعی به چشم می‌خورد که به نوعی نگران کننده‌ترین هم هست، اما جز نگرانی از محرومیت –که می‌تواند بحران ملی نیز بیافریند،– اشکالات دیگری هم در این خصوص به چشم می‌خورد که قابل تامل و حتی تا حدودی عجیب است.

از جمله این اشکالات که بالاتر هم به آن اشاره شد، زمان بروز این واکنش از طرف پورمختار است که با زمان دعوت شجاعی به تیم ملی فوتبال کشورمان هیچ گونه همخوانی‌ای ندارد و حتی منطبق با بازی دوستانه تیم ملی فوتبال کشورمان و تونس هم نیست؛ گویی این نماینده معترض، دیر از ماجرا مطلع شده و آن چنان که باید پیگیری فوتبال و اخبار تیم ملی کشورمان نیست.

سومین اشکال آنجاست که می‌بینیم نماینده حقوق‌دان هیچ اظهار نظری درباره احسان حاج صفی، دیگر فوتبالیستی که در آن بازی کذایی همراه مسعود شجاعی بازی کرد و بعد در اردو‌های تیم ملی حضور یافت و برای این تیم بازی کرد، بیان نکرده است. موضوعی که موجب شده برخی بر این باور باشند که اظهار نظر پورمختار ریشه در مسائل دیگری دارد!

اشکال بعدی آنجاست که می‌بینیم از آن رویداد ورزشی میان دو تیم باشگاهی از یونان و رژیم صهیونیستی در قالب رقابت‌های جام باشگاه‌های اروپا بیش از ۷ ماه گذشته و این تازه نخستین اظهار نظر پورمختار درباره آن ماجراست؛ اظهار نظری که در آن به همه تاخته شده، اما اشاره نشده که چرا این نماینده حساس، تاکنون سکوت پیشه کرده بود.

پنجمین نکته قابل تامل در واکنش پورمختار به بازی کردن مسعود شجاعی در ترکیب تیم ملی فوتبال کشورمان، چشم پوشی این نماینده بر مذاکرات گسترده مسئولان فدراسیون فوتبال کشورمان با این بازیکن و هم بازی آن موقع اش، یعنی حاج صفی برای خاتمه دادن به ماجرا با گرفتن تعهدنامه است. تعهدنامه‌ای که آن زمان حاج صفی امضایش کرد و به تیم ملی بازگشت، اما گفته می‌شد شجاعی آن را امضا نکرده است. تعهدنامه‌ای که معلوم نیست بازگشت شجاعی با امضای آن رقم خورده یا خیر، اما پورمختار ترجیح می‌دهد به کل از به یادآوردن این بخش ماجرا انصراف دهد!

ششمین نکته در اظهار نظر پورمختار آنجاست که می‌بینیم رئیس سابق کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در حالی نسبت به دعوت شجاعی به تیم ملی معترض است و عملکرد فدراسیون فوتبال در این خصوص را مورد انتقاد قرار می‌دهد که بسیاری از افراد مرتبط با این رشته ورزشی در کشورمان، به عملکرد وی در خصوص فوتبال نقد‌های جدی وارد می‌دانند چراکه از جمله پرونده‌های مطرح در کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در زمان ریاست پورمختار بر این کمیسیون، پرونده فساد در فوتبال بود.

پرونده‌ای که اگرچه در اواخر عمر مجلس نهم گزارشی در خصوص آن تهیه و در مجلس قرائت شد، اما به اتفاق خاصی منجر نشد. موضوعی که پورمختار در توضیح آن گفته: «فساد‌هایی که صورت گرفته روشن و گزارش آن موجود است، اما، چون این گزارش در اواخر مجلس نهم آماده شد فرصت نکردیم آن را برای رسیدگی به قوه قضاییه بفرستیم و اکنون باید این گزارش به قوه قضاییه ارجاع شود.» یعنی نه تنها این نماینده و همکارانش آن پرونده را به دستگاه قضا ارجاع ندادند، که آن را کامل شده توصیف کرده و از افراد جانشین شان خواستند در خصوص آن اقدام کند!

و آخرین نکته‌ای که در این اظهار نظر سیاسی نماینده ورزش در خصوص بازی کردن یک فوتبالیست -ولو از نوع خطاکار- در تیم ملی کشورش به چشم می‌خورد، تبدیل یک موضوع ساده به تهدید است؛ اتفاقی که در روزهای اوج گیری تنش نهادهای ورزشی بین المللی با فدراسیون های کشورمان در خصوص رقابت نکردن ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی، حکم سم را دارد. در روزهایی که همگان انتظار دارند که امثال نمایندگان مجلس به میدان آمده و راهی برای تبدیل تهدیدها به فرصت ها فراهم آورند نه اینکه از مسائل عادی تهدید بیافرینند!
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۲۷
انتشار یافته: ۴۳
مصطفي ف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
اين نماينده محترم و ايضا بسياري از رجال سياسي در كشور شعار دادن و هوار كسي و كاسه داغتر از آش شدن رو بيشتر از غلطهايي كه گرفتيد مدنظر قرار ميدهند. مطمئن باشيد ايشان خيلي بهتر از شما به حرفهايي كه زده واقف هست مطمئن باشيد مشتريان حرفاش رو خودش بهتر ميشناسه. تا مملكت ما چنين تفكري رو پرورش ميده و ميطلبه و تقدير ميكنه خبري از اصلاح نخواهد بود. والسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
ماشااله هرچی فرهیخته و با سواد هست جمع شدن تو مجلس فرقی هم نمکینه اصولگرا یا اصلاح طلب
صالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
لیست سوابق اقای پورمختار را نگاه کنید از سایر سایت ها . بعد کاملا متوجه قضیه میشید
na
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
همشهري اقاي لوور هستند ايشون ديگه شوراي نگهبان يه بازنگري بايد در فيلتر نمايندگان انجام بده اوضاع داره جدي ميشه
بهمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
آقای پورمختار تو که رگ گردنتو پاره کردی
آگاه باش من کارگر عیدی نگرفتم هیچ از برج 5 هم حقوق بهمون ندادن.زن وبچه های من وامثال من چی بخورن.لباس ازکجا بخرن با چه پولی.سفر کجا ببرمشون با جیب خالی.ایکاش کمی وجدان داشتند مسولین
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
ایشان خواسته برای یک جناح خودشیرینی کند. موضوعات مهمتر از این هم داریم نماینده مجلس. چرا به اونها نمی پردازی؟ بیکاری نسل جوان، بی ارزشی بیشتر پول ملی، فساد مالی و اداری ریشه دار و ...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
چیزی فراتر از کاسه داغتر از آش چی میشه این اونه، مرد حسابی این همه بدبختی ومصیبت هست تو ممملکت اونارو نمی بینی واسه همیچین قضیه ای مسخره ای یقتو جر میدی محض اطلاعت نصف بازیکنای لیگ فوتبال اسراییل فلسطینی هستن یعنی بازیکن فلسطینی برای تیم اسراییلی بازی میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
بازیکنی که برای اعتقادات یک کشور ارزشی قائل نباشد جایش در تیم ملی نیست.
همشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
آرزو میکنم در سال جدید هر کس در حوزه تخصصی و در چارچوب وظائفش اظهار نظر کند.
Hamid
|
Hungary
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
منافع ملى كيلويى چنده؟
ولى خوب فكركنم منافع شخصى برخى رو خوب برآورده كنه
نكته آخر: آقايون مدتهاست عادت كردن هرچى مى خوان مى گن وهركارى مى خوان مى كنند، هزينه اش رو هم معلومه ملت ميدن
امیر
|
Germany
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
خب نمایندگان هم باید به فکر دور بعد و تایید صلاحیت باشن. شما نباید همه چیز رو از منظر منافع ملی ببینی..،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
اقا اگه برا مردم اب نداره برا ایشون که نون داره ،خودشو معروف میکنه تا شاید نزدیک انتخابات بتونه رای دوره بعدم جمع کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
حاکمیت چنین افراد و افکاری است که کشور را پس از چهار دهه به جایی رسانده که فقط میشود بر آن گریه کرد و تا زمانی که اینگونه افراد که حتی تعریف منافع ملی را نمیدانند بر سرنوشت کشور حاکم باشند در بر همین پاشنه خواهد چرخید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
حال میده به خاطر همین موضوع تیم ملی رو از جام جهانی کنار بزارن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
در کل در ایران تا زمانی که منافع مسئولان برآورده می‌شود همه چیز گل و بلبل هست و به محض به خطر افتادن منافع هست که یادشون میاد باید یه بیانیه بدن و همه چی رو سر اون شخص خالی کنن.
ما هم دیگه عادت کردیم.
مثل ماجرای استیضاح سه وزیر که چجور شد همه رای اووردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
کاش کمی به فکر فقر و فحشا و فساد و گرانی و بیکاری و اختلاس و ........عکس العمل نشون میدادید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
کاشکی برای موضوعات مهم کشور مثل بیکاری، فقر، تورم و دلار هم همین قدر غیرت نشان می دادند
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
کاش نمایندگان ملت اینقدری که به دنبال مطرح کردن خود و حاشیه هستن دنبال حق و حقوق از دست رفته حوزه خودشون بودند
انگورج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
درود بر جناب پور مختار !
لطفا خود مختار نباشید ! تابع چارچوب نظام جمهوری اسلامی باشید. قطعاً می دانم یادانتان رفت ! و گرنه نقض غرض نمی کردید ! سیاست ما عین دیانت ماست و اگر جنابعالی به جای کلمه دیانت مرقوم کنید یک موضوع اعتقادی چیزی تغییر نمی کند
غده بو گندو در خاورمیانه را هر جوری نگاه کنی دست بزنی هول بدی بکوبی باد بزنی ! بوی گندش درمیاید لطفا یک گوشه بشید و بوی گند رژیم صهیونیستی را به خاطر رو در رو شدن احتمالی دو ورزشکار در نیار ! هزینه های تحمل بوی گند روی دوش شما نیست، مردم می پردازند و شما می دانید مردم نای تحمل پرداخت ندارند، ول کنید این بازی های بی ثمر را شاید هر ۵ سال یک اتفاق رو در رویی بیافتد ، شارژ کنید ورزشکار را ! تا در رو در رویی با ورزشکار این کشور بو گندو ، ملت از طریق برد شیرین سرافراز شوند !
هیهات که می دانم این پیام را نمی بینید و نمی شنوید !

محمدعلی پورمختار، «... بلکه یک موضوع اعتقادی است و ...»
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
این داستانها فقط برای فوتبال است ؟و برای سایر رشته ها مانند کشتی صادق نیست؟ آقای خادم هم همینها را گفت مگه نه ؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
امان از افراد چاپلوس و کاسه داغ تر از آش!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
بازی کردن شجاعی در تیم فوتبال خیلی خیلی مهمه ، ولی از جناب آقای پور مختار درخواست میکنم پائین آمدن ارزش ریال در برابر دلار آمریکا را نیز پیگیری نمایند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
برخی از نمایندگان مجلس به جای پرداختن به مشکلات اساسی کشور و تصویب قوانین در جهت حل مشکلات اقتصادی و همچنین تصویب قوانین برای به حداقل رساندن فساد و اختلاس در سازمانها، روی موضوعاتی دست میگذراند که هیچ فایده ای برای مردم ندارد. به خصوص که ماه ها از این موضوع گذشته است. یک روز در مجلس فیلم ساپورت پوشان میگذارندیک روز به مسعود شجاعی گیر میدهند. یک روز برای تلفظ موزه "لوور" تبادل نظر میکنند!!. نمایندگان هم مثل بسیاری از مسوولین، به جای جلوگیری از فساد ودزدی رانت خواری، فقط درگیر مسائل بی اهمیت و ظاهرسازی اسلامی شده اند.
خورشيدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
قابل توجه نويسنده محترم اين مقاله بسيار مناسب
تمامي مواردي را كه شما به عنوان كوتاهي هاي اين نماينده برشمردي مسلزم اختصاص وقت و پذيرش زحمت از طرف ايشان است
ولي اعلام عمومي براي طرح سوال از وزير هيچ زحمتي نداشته و به عنوان يك شعار انقلابي موجب شهرت و شايدمحبوبيت ايشان نزد بخشي از مردم مسلمان و انقلابي خواهد شد.
دادن شعار براي ايشان بسيار سهل ولي پرداخت هزينه هاي مربوط به آن از جيب منافع ملي است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
جمع کنید این مسخره بازی ها را ، بجای انجام وظایف نمایندگی و حل مشکلات بیکاری و هزاران معضل دیگه مملکت حالا روبرو شدن یا نشدن یک ورزشکار با نماینده اسرائیل که خود فلسطینیها هم با آنها مسابقه می دهند چه دردی از جامعه ما حل می کند ؟
iyutkt
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
اینکه ایشان الان وارد این مطلب شده اند شاید الان منافعی در آن می بینند که وارد شده اند وگرنه نماینده مجلس تا مطلبی سودی برایش نداشته باشد وارد آن نمی شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
این نماینده باعث تعلیق فوتبال ایران نشود خوبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
دشمن دانا بلندت می کند
بر زمینت می زند نادان دوست
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
باسلام. باید به جناب پور مختار عرض کنم که دیگه همه کارهای مردم حل شده و مشکل فوتبال و بازیکن و حجاب شده دق دقه مسئولین و مجلسیان آقایان محترم آدرس غلط ندهید به فکر حقوقهای پرداخت نشده ، محیط زیست ، و.. ..از این قبیل کارها بپردازید ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
میشه یه متنی هم راجع به چگونگی رای آوری این نماینده در حوزه انتخابیشون هم بنویسید و از دخالت ایشون در انتصاب افراد بیسواد و غیر متخصص در شهرستانهای محل خدمتشون مطلب بزنید؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
مثل موزه لوور. اگر ورزشکاری طبق نظر شما اعتقاد نداشته باشد تکلیف چیست؟ مگه این هم جز اصول دین شده . اگر ورزشکاری اعتقاد نداشته باشد خودش اعلام می کند و نیازی به سخنگو ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
آقای نماینده
۱_ملت نخواهند شما اظهار نظر نفرمائید کی رو باید ببینن؟
۲_دو روز دیگه جام جهانیه تمام هم غم همه باید حمایت باشه نه سنگ اندازی . آیا توانایی تحلیل این موضوع را دارید؟
۳_آیا تو از نظر عامه مردم در خصوص افتخار آفرینی در ورزش یا عدم مسابقه با نمایندگان اسرائیل خبر دارید؟
۴_واقعا با این اطلاعات سطحی چطور بخود اجازه اظهار نظر میدهی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
اینها نه درد دین دارند نه درد میهن نه درد فلسطین بلکه دردشان اوج گرفتن و زمینه سازی برای آینده است. خودشان را کاسه داغ تر از آش می کنند تا به نان و نوائی برسند. ینی ........
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
ما رو بگو که فکر می کردیم مثل قضیه NPT که MPT نوشته شده بود دستوشته واقعا غلط املایی داره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
اخر افرادی مثل این نماینده چی از جان این کشور و مردمش میخواهند؟؟؟؟!!!!لیاقت محکوم کردن مفسدان و دزدان و اختلاسگران و.... مثل مرتضوی را ندارید انوقت به فوتبالیستی گیر میدهید که تابع باشگاه خودش در خارج از کشور میباشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
دم شجاعی گرم
حسین
|
Germany
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
آقای نماینده مجلس ،اعتقاد یعنی ،بری روبروی طرف وایستی و بگی ،بعلت اشغال فلسطین یا .... من با این شخص مسابقه نمی دهم. نه اینکه عین بزدل ها ( ببخشید که این اصطلاح رو بکار می برم ) با دروغ و تقلب ( که در نظام مبتنی بر اسلام جز گناهان کبیره ! می باشد ) دنبال بهانه و گواهی پزشکی بگردی و هیچ کس هم متوجه نشه ، داستان چی بود و باعث پیروزی بی دردسر حریف اسرائیلی و خوشحالیش بشی!!
پس یا اعتقادت اعتقاد نیست یا فقط ادای اونو در میاری.
اگه حرف مرحوم مدرس رو که گفت ،دیانت ما عین سیاست ماست و سیاست ما عین دیانت ما ،پس هم جلو دین و هم دنیا تون یه علامت سوال بزرگ بزارید. والسلام!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
چرا در نقد سخنان اقاي پور مختار كه من شخصاً ايشان و خط و ربط سياسيشان را هم نميدانم و در بحث حاضر مهم هم نيست جانب احتياط و كجدار و مريز را دنبال كرده ايد. گرچه طبق قانون نمايندگان حق اظهار نظر در همه امور را دارند ولي بدون ذكر و صراحت در همين قانون معلوم است كه نماينده بايد متناسب با اولويت و اهميت موضوع و با توجه به در نظر گرفتن همه جوانب سخن بگويد و اظهار نظر كند. دلائل انتخاب مسعود شجاعي با توجه به مصدوميت ديگر بازيكنان مناسب براي اين پست و بخصوص انتخاب سرمربي كه تنها عامل و فاكتور مؤثر براي انتخاب بازكني براي بازي در تيم ملي است وجوب تمكين به اين انتخاب را براي همه روشن ميكند حتي اگر نماينده باشي. اخيراً نيز سرمربي و رئيس فدراسيون كشتي بنا به دلاليلي مشابه از سمت خود استعفا داد و علناً هم دلائل انرا بيان كرد كه من پاسخ مناسب و راهكاري كه اين نوع مشكل را حل كند در جايي نديدم. اگر هم بود بيشتر از جانب افراد غير مسئول و برخورد شعار گونه بود و دست اخر هم موضوعي مهم باز و بي سرانجام رهاشد. بر كسي پوشيده نيست كه اگر اين شعارها از جانب مقام مسئولي در وزارت ورزش و يا حتي فدراسيونها عنوان شود موجب برخورد مقامات مسئول فدراسيونهاي جهاني ميگرديد كه كه در صورت اصرار به محروميت منجر ميشود. جناب پور مختار اين مسائل را يا ميدانند كه در انصورت بيان ايرادات ايشان به دعوت از يك بازيكن به اتش زدن قيصريه براي يك دستمال ميماند كه عقلائي نيست يا نميدانند كه در انصورت بهتر است از قبل يا استمزاجي از دست اندر كاران بكنند يا مطالعه اي در اين مورد كه به لطف اطلاعات موجود در فضاي مجازي كاري بسيار اسان است و به منابع زيادي از اين دست كه منحصر به ايران نيست و برخورد نهايي اگاهي خواهند يافت. از اساس مطرح كردن موضوع توسط ايشان در اين برهه زماني نه تنها فايده اي نداشته و ندارد كه عين بي تدبيري و شعار دادن بدون اخذ نتيجه است كه زيبنده نماينده اي عاقل و اشنا به شرايط زمان و مكان نيست.
نادر آبادانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
خوابند وزیران و خرابند وکیلان
فرصت طلبی که شاخ و دم ندارد هر کس هر جور دلش خواست این مملکت را به بیراهه عقل نداشته و فرصت طلبش برد
مسعود شجاعی نمود نسل جدید ایران است که دنیا را مثل این نماینده تنگ و تاریک نمیبنند چه به تیم ملی دعوت شود و چه نشود این خواست ملت ایران است که این کوته بینی ها تمام شود وقتی در تیم ملی فلسطین چند بازیکن زاده اسراییل که در تیمهای باشگاهی آنهم بازی میکنند وجود دارد دیگه حرف زدنش از طرف ما تف بزرگ سر بالای است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
این آقای پور مختار خودش سرتاپا غلطه شما رفتین غلطای دیکته شو گرفتین؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
یک بحث سیاسی نیست! اعتقادی است؟
اصول دین را شمردم بینشان نبود. باقی فروع است و فرع فروع
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
زنده باد مسعود شجاعی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
پورمختار تو خواب زمستانی بود حال که بهار شده ایشان تازه از خواب زمستانی بیدار شده است !!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: